Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Психологічна характеристика видів спорту

Психологічна характеристика видів спорту

Назва:
Психологічна характеристика видів спорту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,58 KB
Завантажень:
494
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему:
Психологічна характеристика видів спорту


ПЛАН
1 Загальна характеристика окремих видів спорту
2 Проблема психологічної характеристики виду спорту
3 Мотиваційна специфіка видів спорту
4 Цільова специфіка видів спорту
5 Умови спорту і їх психологічне значення
6 Психоспортограма


1 Загальна характеристика окремих видів спорту
Дати психологічну характеристику видів спорту - це означає з'ясувати основні психологічні вимоги до кожного виду спорту і розкрити вплив занять обраним видом на розвиток психіки спортсмена.
Для цього потрібно провести узагальнені психологічні характеристики всіх видів спорту. Їх слід звести до таких напрямків:
1. Кожен вид спорту має свої об'єктивні умови рухової діяльності. Вони визначають характер пізнавальної діяльності спортсмена, його емоційну збудливість і вольову активність.
2. Усі види спорту мають великий виховний потенціал, що є визначальним у формуванні позитивних якостей особистості спортсмена, його спортивних інтересів, нахилів, темпераменту тощо.
3. Досягнення високих спортивних показників у кожному виді спорту пов'язане з граничною емоційною та фізичною напругою, що найчастіше відбувається в екстремальних умовах спортивних змагань.
4. Регулярні заняття будь-яким видом спорту передбачають досягнення високої спортивної майстерності, основою якої є підвищена активність проявів психіки при певному рівні її досконалості.
5. Кожен вид спорту містить систему логічно підібраних перешкод різного ступеня важкості, що і є основним його змістом. Переборення цих перешкод потребує мобілізації вольових зусиль з використанням прийомів їх стимулювання.
6. Основою кожного виду спорту є боротьба за гранично високі спортивні показники. Ця боротьба передбачає формування певних соціально-психологічних взаємовідносин між членами спортивного колективу.
Поряд із загальними напрямами у психологічній характеристиці видів спорту можна виділити особливі, які притаманні окремим видам спорту. У гімнастиці - це засвоєння заздалегідь складених обов'язкових і довільних комбінацій вільних вправ і вправ на гімнастичних приладах; у легкій атлетиці - оволодіння найбільш раціональною технікою рухів для досягнення гранично високих показників у ходьбі, бігу, стрибках, метанні; у важкій атлетиці - оволодіння технікою рухів при підійманні приладу гранично великої ваги тощо.
2 Проблема психологічної характеристики виду спорту
Рано чи пізно перед тренерами та спортсменами постає проблема визначення психологічних умов, які пов'язані з вдосконаленням підготовки в певному виді спорту, змагальній вправі (спортивній дисципліні, виді змагань) або спортивному амплуа.
У "Тлумачному словнику спортивних термінів" під видом спорту розуміється конкретний відносно самостійний вид змагань, який історично сформувався у ході розвитку спорту. Усіма питаннями проведення змагань з конкретного виду спорту, як правило, керують федерації, комітети міжнародного та національного рівня. За видами спорту розроблено національні та міжнародні правила змагань. Вид спорту може включати один (наприклад, хокей з шайбою), або декілька (наприклад, легка атлетика) видів змагань, змагальних вправ, спортивних дисциплін. Іноді змагання з різних видів спорту об'єднуються для проведення олімпіад, спартакіад, фестивалів. Розрізняють олімпійські, професійно-прикладні, зимові, літні, водні, військово-прикладні, національні, циклічні, швидкісно-силові, складнокоординаційні види спорту.
Змагальна вправа (спортивна дисципліна, вид змагань) це різновид певного виду спорту, який розглядається як самостійний вид програми змагань з даного виду спорту. За перемогу в змагальних вправах присвоюються звання чемпіонів, у змагальних вправах розігруються медалі та призи, як індивідуальні, так і командні.
Для деяких небагатьох видів спорту цей термін не використовується, оскільки вони не мають окремих спортивних дисциплін; проте і в них розігруються звання та медалі в різних вікових або статевих групах. Сюди ж слід зарахувати варіанти проведення змагань у закритому приміщенні або на відкритому повітрі, вдень або вночі, які також збільшують ряди змагальних вправ, що враховують рекорди та чемпіонські звання.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Психологічна характеристика видів спорту

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок