Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Психософія вчинку— сходинки екстатичного буття.

Психософія вчинку— сходинки екстатичного буття.

Назва:
Психософія вчинку— сходинки екстатичного буття.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,33 KB
Завантажень:
271
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
РЕФЕРАТ
На тему:
Психософія вчинку— сходинки екстатичного буття.


Сучасна психологія дедалі більше схиляється до думки, що єдиним механізмом, який перебуває у фокусі психічної діяльності, є струк-тура вчинку. На сучасному рівні досягнень психології вчинковий принцип дає змогу бачити логічну структуру психології, будувати її систему, показує шлях, яким психологія виходить зі свого самозабуття, заглиблюється у власну сферу, відбиває суто психологічні закономірності. Зрозуміти історично усвідомлювані форми вчинку — означає зрозуміти якісно відмінні етапи становлення самої психології, зрозуміти її історію. Саме че-рез структуру вчинку, як вона постає в історичному аспекті, відкривається можливість показати дійсні зв'язки психології з іншими формами людської свідомості, евристичну взаємодію між ними. Вчинок виступає також за-гальним феноменом людської культури.
Система психології не є тільки історичним або суто логічним феноме-ном. Вона містить у собі єдність логічного та історичного. Логічні супе-речності системи, розв'язуючись, стають фактами історії науки. Мова йде не про історичну форму системи та її змістове раціональне зерно, а про те, що один і той самий феномен системи водночас виступає і як історичне, і як логічне. Найповніше це виявляється у зв'язку логічної та історичної струк-тури вчинку.
Стародавня вимога "Пізнай самого себе" не тільки означає потребу пізнання ізольованої психічної даності, тобто психіки певної особи з усіма її особливостями, а й є відправною точкою для розуміння людства з тим, аби збагатити себе його найвищими культурними досягненнями. Цієї мети прагне психологія у своєму історичному поступові, змінюючи форми та створюючи нові способи підходу до свого предмета.
Сутність людського буття у сукупності його багатоманітних виявів та форм постає загальною метою філософських і психологічних шкіл, на-прямів та ін. Сучасна наука не має універсального і абсолютно достатнього у своїх можливостях засобу пізнання цієї реальності, в якій дивовижним чином переплітаються всезагальне й одиничне, глибинно-приховане й дос-тупне безпосередньому спогляданню, конкретно-реальне й трансцендентальне. У вчинково-зорієнтованому розумінні таким засобом пізнання (чи навіть світоглядним, у науковому розумінні, орієнтиром) може слугувати психософія вчинку — цілісна система уявлень про закономірності станов-лення та виявлення у вчинковому діянні сутності індивідуального людського буття.
Психософія може розумітись як достеменна психологія та філософія буттєвої мудрості. З одного боку, — це пізнавальний засіб і пізнавальна система власне наукового (професійно зорієнтованого) діяння, тому вона побудована з урахуванням можливостей розкривати логічні та історичні закономірності існування досліджуваних явищ і феноменів, у центрі конти-нууму яких — людське буття як одиничне та унікально-індивідуальне. З іншого боку, психософія — це своєрідна функціональна модель індивідуального буття, яка постає системою конкретних знань про його сутність та про те, яким чином, через застосування яких засобів можливо досягти певного рівня володіння реально-життєвими технологіями самоза-безпечення ефективності розгортання життєдіяння людини — як окремих його етапів, так і цілісної індивідуальної історії "Я".
Прообразом психософії вчинку може слугувати цілісна модель будь-якої завершеної форми творчої діяльності людини — мистецької, наукової, духовної тощо. Продукт цієї діяльності постає не простою результуючою глибинного процесу виявлення та предметного втілення згорнутої творчої енергії буття людини. Це водночас засіб установлення, врівноваження, утвердження "паритетно-сутнісних стосунків" між світом і людиною, її індивідуально-неповторною сутністю і буттям як таким.
Продукт творчої діяльності має спрямовувати до катарсису, до рівноваги між феноменом і ноуменом зі зберіганням їхньої сутнісної супе-речливості. Саме у цьому механізмі можна побачити передумови створення завершеної системи людської діяльності відносно призначення людини, що може бути названа психософією.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Психософія вчинку— сходинки екстатичного буття.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок