Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> ЗАГАЛЬНОКРИМІНАЛЬНА ЗЛОЧИННІСТЬ: СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ

ЗАГАЛЬНОКРИМІНАЛЬНА ЗЛОЧИННІСТЬ: СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ

Назва:
ЗАГАЛЬНОКРИМІНАЛЬНА ЗЛОЧИННІСТЬ: СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,02 KB
Завантажень:
306
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
ЗАГАЛЬНОКРИМІНАЛЬНА ЗЛОЧИННІСТЬ: СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ
В основі загальнокримінальної (вуличної, побутової) злочинності досить часто є насильство. Водночас варто розрізняти насильство як політику, як соціальну проблему, як елемент певної субкультури і як емоційну реакцію чи стан у відповідь на труднощі. На індивідуальному рівні цю проблему пояснюють теорією фрустрації, відповідно до якої насильство є реакцією на перешкоду в досягненні мети.
Ортодоксальна психоаналітична теорія вважає прагнення до насильства перманентним станом, захисною реакцією.
ПСИХОЛОГІЧНЕ НАСИЛЬСТВО - непряма, прихована форма тиску на свідомість, психіку людей через засоби масової інформації, масову культуру, рекет, шантаж, тобто через маніпулювання.
Як типовий приклад психологічного насильства над людиною можна навести наявні класові відмінності, нерівність, умови, за яких люди мають нерівний доступ до таких соціальних благ, як гроші, влада, престиж і культура.
Дослідження проблеми вбивств дали змогу дійти висновку, що серед деяких груп людей, які перебувають на нижніх щаблях соціальної драбини, формується певна "субкультура насильства" - середовище, у якому соціальний контроль послаблюється, а можливість актів фізичної агресії помітно зростає. Субкультура нижчих класів може породжувати певні види злочинів. Важливо і те, що вбивства здійснюіоть головним чином особи з низьким соціально-економічним статусом. Водночас для осіб, які посідаїоть високе суспільне становище, характерний високий рівень самогубств. Пов'язано це з тим, що безправне становище нижчих класів, стан внутрішнього розпачу породжують агресію, спрямовану ніби назовні. Цінності, які домінують у середньому і вищому класах, спрямовують таку агресію всередину.
"Субкультура насильства" є наслідком протиріч між системами цінностей різних соціальних прошарків. Засвоєні в дитинстві норми поведінки можуть значною мірою вплинути на схильність дорослої людини до насильницьких дій стосовно інших людей. Батьки-робітники частіше приймають фізичне покарання як дисциплінарну міру і стежать за зовнішньою благопристойністю поведінки своїх дітей прискіпливіше, ніж батьки із середнього класу, які використовують як міру покарання в основному загрозу позбавити дітей своєї любові замість того, щоб вимагати просто слухняності. У результаті в дитини із середнього класу з'являється почуття розчарування, провини й незадоволення собою, а агресивність, що виникає внаслідок цього, може виявитися спрямованою всередину. Водночас дитина з нижчого класу, найімовірніше, оцінить будь-яку конфліктну ситуацію просто як сутичку й накинеться на передбачуваного противника.
У певних прошарків суспільства існують культурні норми, які перетворюють насильство на прийнятну реакцію за певних обставин. Домогтися успіху шляхом насильства можуть навіть ті, кому закритий будь-який доступ до інших способів його досягнення.
Деякі автори називають XX століття століттям занепокоєння й насильства. До психологічного насильства можна зарахувати мані-пулювання.
МАНІПУЛЮВАННЯ — це вид психологічного впливу, мистецьке виконання якого веде до прихованого порушення в іншої людини настроїв, які не збігаються з її актуальними бажаннями. За допомогою маніпулювання здійснюють шахрайство на "довірі", ворожіння, картярське шулерство і та ін.
Маніпулювання є важливою рисою тюремного життя й характерне для тих ситуацій, у яких людям не вдається законними способами отримати те, чого вони бажають.
В основі сучасної загальнокримінальної злочинності — групова кримінальна діяльність. Але якщо проблема малих груп загалом є однією з традиційних і розроблено її в соціальній психології (йдеться про поняття, структуру, динаміку і класифікацію груп), то з приводу злочинних груп сказати те саме навряд чи можна, хоча про це й існує чимало публікацій.
Кримінально-правовий підхід до поняття злочинних груп ґрунтується на ознаці співучасті. Щодо соціально-психологічного підходу, то його злочинні групи відрізняються від інших низкою параметрів: цілями, структурою, специфікою феноменологічних процесів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: ЗАГАЛЬНОКРИМІНАЛЬНА ЗЛОЧИННІСТЬ: СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок