Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Авторитарні тенденції в українській політиці: витоки, стан, перспективи

Авторитарні тенденції в українській політиці: витоки, стан, перспективи

Назва:
Авторитарні тенденції в українській політиці: витоки, стан, перспективи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,01 KB
Завантажень:
181
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Авторитарні тенденції в українській політиці: витоки, стан, перспективи


Системна криза, у стані якої опинилося сучасне українське суспільство, гостро поставила питання про пошук політично змістовної та цивілізаційно гідної відповіді на виклик часу. Слід констатувати, що досягнення національно-державної ідентичності та отримання статусу суб“єкту європейського та світового процесу не стали і не могли стати кінцевими факторами задоволення реальних суспільних та державних потреб українства. Динаміка суспільно-політичного життя яскраво свідчить про постійне генерування в середовищі українського соціуму досить складного та специфічного комплексу проблем, що потребують ефективного та якомога швидкого вирішення.
За цих умов закономірно виникає питання про формування стратегії виходу з кризового стану, його технологію та механізми, а головне - про сили, які будуть цей вихід здійснювати. Додаткового ступеня актуалізації зазначені моменти набули напередодні президентських виборів 1999 року, надавши можливості усім політично значущим силам в Україні довести свою доктринальну, функціональну та моральну адекватність вимогам, що постали перед нацією і державою на зламі тисячоліть. Для реальної політичної практики окреслений часовий вимір не несе в собі нічого інфернального і спогад про нього покликаний лише звернути увагу суб’єктів української політики на необхідність органічного зіставлення здобутів і прорахунків минулого з надбаннями сьогодення та перспективами на майбутне.
Отримання і утримання найвищої державної посади в період подолання системної кризи передбачає передусім чітке розуміння причин останньої, визначення напрямків локалізації та гальмування кризових процесів, застосування структурно-функціонального забезпечення антикризових заходів, програмне бачення розвитку ситуації та володіння об“єктивною інформацією про здійснення програмних положень і засобами контроля за їх реалізацією. При цьому апріорним стає положення про те, що вихід з системної кризи може бути здійнений тільки шляхом системних же кроків позитивної суспільно-політичної, соціально-економічної та ідеологічної орієнтації.
Сукупність окреслених вище складових дозволяє досить коректно виявити загальний знаменник процесів, що тривали і триватимуть на українському політичному просторі. Так, наприклад, врахування специфіки переходу від тоталітаризму до демократії в Україні передбачає не тільки констатацію факту насильницьки перерваної державотворчої традиції і подальшого напівколоніального становища, але й визнання глибинного спотворення тоталітаризмом вітчизняних суспільних засад. Так саме й час визрівання системної кризи настав в Україні не в 1991 році, а значно раніше у зв“язку зі стадіальною деструкцією комуністичної ідеократії доби горбачовізму і об“єктивно продовжувався в посттоталітарний період внаслідок амбівалентності політичної поведінки тогочасної правлячої еліти.
Отже нетрадиційна ситуація в суспільно-політичному житті України вимагає нетрадиційних, але небезпідставних рішень. Сутність ціннісної характеристики сучасної української політики полягає в тому, що вона, позбувшись найбільш уразливих симптомів посттоталітаризму, стала політикою вітчизняного гатунку як усередині, так і за межами держави. У минулому залишилося механічне застосування в політичній риторіці ідеально-методологічних понять ліберальної демократії, але реально значущі демократичні принципи набули протягом останніх років значно виразнішого прояву. Збереження цієї тенденції напередодні президентських виборів є свідоцтвом цивілізаційної якості українського політичного простору але не затьмарює необхідності прогностичних міркувань щодо її подальшого розвитку.
Перспективи демократичного розвитку українського суспільства знаходяться в безпосередньої залежності від того, які саме політичні сили отримають можливість для прийняття державних рішень, і від того, якими засобами досягнення своїх політичних цілей вони будуть користатися. Аналіз передвиборчих платформ та бихевіоральних особливостей претендентів на посаду Президента України дозволяє з високим ступенем вірогідності передбачити їх авторитарний характер.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Авторитарні тенденції в українській політиці: витоки, стан, перспективи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок