Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Особистість і глобалізація

Особистість і глобалізація

Назва:
Особистість і глобалізація
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,68 KB
Завантажень:
56
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Особистість і глобалізація


Типовою рисою сучасних досліджень глобальних процесів і проблем є практично повне і загальне ототожнення об’єктивного і суб’єктивного у глобальному розвитку, або інакше – процесів мондіалізації і глобалізації. При цьому характеристики глобалізації як об’єктивного процесу, в основі якого – посилення взаємозалежності людського суспільства і біосфери, їх коеволюція в напрямку створення певної “глобальної ноосфери”, переносяться на якісно інші процеси формування соціальної світоцілісності, які варто розуміти як мондіалізацію. Остання є скоріш суб’єктивований феномен, викликаний до життя стратегією певної частини суб’єктів світового розвитку. У силу цього мондіалізація як суб’єктивна стратегія підмінюється глобалізацією як об’єктивною закономірністю (інший можливий результат – тривалі дискусії на тему про те, наскільки об’єктивним чи суб’єктивним є процес глобалізації).
Не можна погодитися з поширеною думкою, ніби «світ глобалізується, а не його глобалізують». Так, він глобалізується, але його й глобалізують, чи, точніше, мондіалізують. Глобалізація – це, звичайно, не змова зловмисників, „що прчаїлися за світовими лаштунками”, але вона допускає можливість її використання окремими учасниками процесу у своїх егоїстичних інтересах. Тому першорядне завдання для науки полягає в принциповому відмежуванні мондіалізації від поєднаного з ним процесу глобалізації. Політичний тиск шляхом прямих дій урядів або через діяльність міжнародних інститутів з метою уніфікації національних економік, політичних режимів і правових систем навколо набору однакових правил гри, що складає сутність процесу мондіалізації, має мало спільного з універсальними, трансісторичними домінантами світового розвитку, які слід розуміти як такі, що становлять сутність глобалізації.
Не можна не враховувати й тієї обставини, що глобалізація, гранично ущільнюючи контакти між країнами і регіонами, допускає гармонійне співіснування народів, оскільки стабільність і передбачуваність світового порядку прямо залежать від стійкого розвитку кожного окремого суспільства. При цьому не слід забувати, що не якісь безликі “соціальні сили”, а реальні індивіди роблять світ глобальним, проводячи нові лінії комунікації, що долають національні кордони, створюючи організаційну інфраструктуру і переконуючи прийняти нові моделі розвитку. Це допускає необхідність врахування індивідуальних відносин як важливого фактора і механізму в процесі мондіалізації.
Проблема ролі і перспектив Людини – одна з визначальних у контексті співвідношення процесів глобалізації та мондіалізації. Правда, питання, чи є людина суб’єктом глобалізації, залишається дискусійним. В дискусії з Е. Азроянцем М. Чешков відзначав, що розгляд людини як однієї з трьох складових мегасоціуму є ознакою атомарного підходу до побудови ідеального об’єкта, а це порушує послідовність у розумінні цього складного феномена, коли перша частина використовуваного Е. Азроянцем терміна («мега») по суті втрачає властивий їй зміст, і в такому випадку мегасоціум виявляється помилковим об’єктом [1, с. 55]. Напевно, зауваження М. Чешкова методологічно правомірне, але для нас питання полягає насамперед у тому, чи є мондіалізація протилежністю, а чи наслідком глобалізації?
Глобалізація, виносячи потреби й інтереси людини за національні кордони, пускає в хід тенденцію персоніфікації міжнародних відносин, пов’язану зі становленням додаткових джерел зовнішньополітичної ініціативи – приватних корпорацій в особі їхніх керівників і самої Людини як кінцевого споживача створюваних глобальною економікою і культурою товарів, послуг, культурних цінностей і способу життя. Їхні інтереси можуть не збігатися з офіційно сформульованими національними інтересами. В. Михеєв говорить, зокрема, про виникнення феномена “Людини Інтернаціональної”, що пов’язує задоволення своїх потреб не тільки з “своєю” державою, але і зі світовою спільнотою в цілому [2, с.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Особистість і глобалізація

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок