Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> З чого почалась групова психотерапія.

З чого почалась групова психотерапія.

Назва:
З чого почалась групова психотерапія.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,80 KB
Завантажень:
465
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
З чого почалась групова психотерапія.


ПЛАН:
Магнетичні флюїди Ф.Меслира.
“Репресивно-надихаюча” терапія.
Вклад Морено в розвиток групової психотерапії.
Терапія Карла Роджерса.
Соціально-психологічний експеримент. Груповий процес.
Аналіз групового процесу Келмана.
Теорія між особистісних відносин.
Теорія Беннис і Шепард.
Лікувальні фактори Ялома. Володимир Карпов. Психотерапія з позиції системної психодинаміки.
Функціонування психоситеми.
Дизентиграція психосистеми.
Результат успішного проведення психотерапії.


1.Магнетичні флюїди Ф.Месмера.
Австрійський психіатр Франц Месмер (12934-1815) завоював популярність в Парижі тим, що лікував людей на різні психічні та соматичні хвороби. Месмер вірив, що невидимі магнетичні флюїди в атмосфері, які виділяють зірки впливають на здоров’я людини і любе порушення рівноваги флюїдах викликає хвороби. Смесмер стверджував, що процес лікування заключається в передачі флюїда від лікаря до хворого. Він збирав групи пацієнтів біля наповненого вдою дерев’яного чана із безліччю ручок. Кожний із пацієнтів тримався за одну із ручок. Одягнутий в мантію Месмер наказував своїм “магічним” жезлом до чану, якби переливаючи свої флюїди в нього. Люди починали сміятись, плакати, в деяких виникали галюцинації, підпадаючи під вплив “тваринного магнетизму”, ніби поражена водою, яка тече по залізним ручкам чана.
Міжнародна комісія вчених була не згідна із Местером і звинуватила його в шарлатанстві.
2. “Реверсивно-надихаюча” терапія.
Одним із перших спеціалістів практикуючих цей підхід був Джозеф Пратт бостанський лікар – який лікував хворих на туберкульоз. Він збирав хворих в групи, розповідав їм про гігієну, необхідність відпочинку, свіжого повітря, доброї їжі. Його пацієнти вели щоденники. Грат розглядав групову форму у лікувальній практиці як економічно вигідну і не бачив в ній терапевтичних можливостей. Тільки в 1903 р. прийшов до висновку, що в психотерапії головна роль належить групі її впливу одної людина на другу, і розробив методику групової терапії для людей які не мають соматичних порушень.
3.Вклад Морено в розвиток групової психотерапії.
Перший вніс свій вклад в сучасну групову терапію – Я.Морено засновник псих одрами. Він перший застосував термін групова психотерапія. В 1931 р. заснував перший професійний журнал по груповій терапії “Impromptu”. Морнео сприяв в створення першої професійної організації групових психотерапевтів в 1942 р.
4.Терапія Карла Роджерса
В 50-60 роки Карл Роджерс сприяв розвитку гуманістичного напряму в психології. Він застосовував свій підхід, згідно якому терапія або консультування в центрі якого був клієнт, мала справу головним чином із спостерігаючим в даний момент з ситуативними конфліктами. Поведінка керівника групи має бути ліберальна, сконцентрована на взаємодії членів групи. Роджерс дивився на керівника групи не стільки як на спеціаліста, лікуючого клієнта, а як на рівноправного партнера, формуючого спонтанні взаємовідносини “Я –ти”. Ця психотерапія допомагає психотерапевту покладатись на інтуїцію, і шукати глибоко особистісне взаєморозуміння з клієнтом.
5.Соціально-психологічний експеримент.
Проведення першого соціально-психологічного експерименту приписують Триплетту. Він виміряв наскільки велосипедисти збільшують швидкість в присутності других велосипедистів. Це явище було названо ефектом “Соціально полегшення” є прикладом соціально-психологічної закономірності, яка може застосовуватись для пояснення динаміки розвитку психокоренційних груп. Прикладом впливу групи на прийняття рішень є дослідження проведене в 60 роках, яке свідчить про, що люди більш консервативні в рішеннях, які приймаються наодинці, чим ті які приймаються в ході групової дискусії. Це тенденція “ризикувати” при груповій дискусії була названа феноменом “здвигу до ризику”.
Джордж Бах – піонер групового терапевтичного руху стверджував, головним образом на основі свого клінічного досвіду, що процес установлення норм розвитку комунікативних моделей, які виникають в групах вирішення проблем, мають аналоги в терапевтичних групах.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: З чого почалась групова психотерапія.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок