Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Регіональний розвиток як фактор суспільної консолідації

Регіональний розвиток як фактор суспільної консолідації

Назва:
Регіональний розвиток як фактор суспільної консолідації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,24 KB
Завантажень:
124
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Регіональний розвиток як фактор суспільної консолідації


Одним з найважливіших компонентів історичного процесу України за відсутності власної державності є традиція регіонального розвитку. Від оптимального балансу потреб різних регіонів та їхніх взаємин з центром залежить цілісність держави та суспільства. Ідея регіоналізму не суперечить державним і національним інтересам України, а лише доповнює їх. Вона набуває особливої актуальності в умовах пошуку різноманітних шляхів виходу з кризи. Одночасно зростання ролі регіонів в Україні відповідає світовим тенденціям так званого «нового регіоналізму», що відображають процес перетворення регіонів в активних суб’єктів суспільного життя.
Слобожанщина завжди була і є одним з найважливіших регіонів України. В сучасних умовах Харківщина зберегла свій унікальний науково-освітній потенціал, посідаючи за відповідними показниками перше місце серед областей України. Область залишається провідним центром машинобудування, виготовлення енергетичного обладнання. Паливно-енергетичний комплекс нашого краю містить у собі приблизно половину запасів природного газу держави. Харківська область перебуває в авангарді процесу політичного структурування українського суспільства. В усьому світі Харківщину знають завдяки університету, сучасним моделям танків і літаків, роганському пиву, спортивним рекордам у легкій атлетиці. Існують країни, що не мають і половини того, чим можуть і повинні пишатися харків’яни. Тож досить тупцювати на місці і плакати над життям. Пора ставати на ноги і заробляти самим, розраховуючи лише на власні сили. Усіма цими міркуваннями і керувалися розробники Комплексної програми соціально-економічного розвитку Харківської області до 2010 року, створеної зусиллями кращих фахівців - теоретиків і практиків.
Програма «Харківщина - 2010» розроблялась на підставі ідей та пріоритетів, представлених в узагальненій програмі «Україна - 2010». Над програмою разом працювали керівники облдержадміністрації, Харківського міськвиконкому, діячі культури, представники вищих навчальних закладів, наукових установ.
В основу Програми «Харківщина - 2010» покладено фундаментальну ідею - забезпечення пріоритету прав і безпечної життєдіяльності людини, оцінку стану її реалізації та визначення відповідних прогнозних показників на період до 2010 року.
Водночас ставилося за мету більш чітко визначити місце і роль Харківського регіону в геополітичному та геоекономічному просторі України, з’ясувати основні тенденції і варіанти регіонального розвитку, накреслити конкретні цілі, рамкові умови та пріоритети до 2010 року з урахуванням наявних матеріальних, фінансових, інтелектуальних та інших ресурсів області, накреслити оптимальні механізми та шляхи їх досягнення. Україна буде зміцнюватися регіонами і Харківський регіон прагне стати «Українським Пітером».
Необхідність розробки програми «Харківщина-2010» за всіма основними напрямками життєдіяльності області в сучасних умовах визначається складними проблемами і негативними процесами в економічному та соціальному розвитку Харківщини:
- розбалансуванням та гальмуванням в розвитку продуктивних сил, зниженням рівня суспільної продуктивності праці і скороченням обсягів промислового та сільськогосподарського виробництва (у тому числі товарів народного споживання і послуг);
- розбалансуванням бюджетів усіх рівнів, зниженням реальних надходжень до них і зростаючим перевищенням витратної частини над дохідною при недостатньому фінансуванні основних соціальних програм;
- негативними тенденціями в демографічному розвитку області і м. Харкова;
- невідповідністю рівня та якості інвестиційних процесів сучасним і перспективним вимогам;
- різко загостреними диспропорціями в соціально-економічному розвитку міст та інших населених пунктів - відставанням в розвитку сфери обслуговування, інфраструктури, природоохоронних об“єктів тощо.
Для усунення такої ситуації необхідно перейти до здійснення чіткої соціально орієнтованої регіональної політики, яка б одночасно задовольняла інтереси держави і окремих регіонів, всіх прошарків населення, створювала в повному обсязі необхідні правові, економічні, соціокультурні умови для гармонічного розвитку людини, задоволення її матеріальних і духовних потреб і інтересів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Регіональний розвиток як фактор суспільної консолідації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок