Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Сім’я у сучасному суспільстві

Сім’я у сучасному суспільстві

Назва:
Сім’я у сучасному суспільстві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,92 KB
Завантажень:
181
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат з психології
Сім’я у сучасному суспільстві


У сучасному суспільстві сім'ї найчастіше бувають нуклеарними (малими) і розширеними (великими). Нуклеарна сім'я - це сімейна структура, в якій батьки і діти живуть разом без дідусів і бабусь. У здоровій міцній сім'ї діти можуть розвивати-ся у фізичному, інтелектуальному й емоційному плані, повністю використовуючи свій потенціал. Проте, якщо поряд немає членів сім'ї старшого покоління, які могли б спрямовувати майбутню молоду маму, вона буде мати дуже слабку уяву про те, як створити таке середовище. В цій ситуації медична сестра по-винна відігравати роль консультанта і наставника.
Розширена сім'я складається із членів сімей батьків. Вони живуть у спільному будинку або близько одні від одних. Як чоловік, так і жінка приносять у свою нову сім'ю звички і по-гляди власних розширених сімей, які можуть мати культур-ний, релігійний, політичний і соціальний характер. Разом із хар-човими традиціями і формами поведінки, вони можуть бути джерелом конфліктів. Розширена сім'я забезпечує систему по-стійної підтримки при всіх обставинах у житті, але в той же час здійснює суттєвий контроль за її членами.
Основна проблема сім'ї - не в стосунках у шлюбі, а в тому, що подружній зв'язок не може залишатися однаковим, він по-стійно розвивається і змінюється, тому необхідно виділити стадії розвитку сімейних стосунків:
- шлюб до народження дитини;
- шлюб із маленькими дітьми;
- шлюб із дітьми, які виросли і залишають батьківську сім'ю;
шлюб після того, як діти відокремилися від батьків.
Кожний період характеризується своїми проблемами, які чоловіки і жінки повинні подолати, і типовими проблемами, що потребують свого вирішення. Труднощі виникають при пере-ході від однієї стадії до іншої, коли люди не можуть відразу перебудуватися і зберігають старі принципи і поведінку, ха-рактерні для попередньої стадії.
У складних стосунках чоловік-дружина ( шлюбних ) відно-синах можна виділити два основні періоди: І період - це перші 10 років, другий - наступні 10 років і подальше подружнє життя.
У перші 10 років подружнього життя (плюс-мінус три роки) керівництво сім'єю здійснює дружина. У чоловіків нерідко нер-вова робота, більшість старається знайти додаткові заробітки, вони зазнають і більших стресів. Все це до деякої міри зумов-лює покладливість чоловіка в дрібних і середньої важливості питаннях, з яких в основному і складається подружня пробле-матика.
Через те, що чоловік, як правило, менше розуміється на домашньому господарстві, то вдома йому доручають лише некваліфіковану роботу, та й ту під контролем. Жінка є і розпо-рядницею сімейних грошей. Переважно чоловік віддає їй зарп-лату, а вона вже за власним бажанням видає йому гроші на день чи на місяць. Дитині також виділяється прожитковий мінімум, і вона звикає до того, що головна у сім'ї мама.
У будь-який момент жінка може показати, що влада в її руках: вона може відмовитись від виконання своїх обов'язків, ось і крутись, чоловіче! Здаєшся?
А чоловіки? Парадоксально, але факт: власна некомпе-тентність влаштовує мужчин! Це особливий вид захисту від психологічних перевантажень. Краще бути підлеглим і вико-навцем, ніж мати неприємності. Іноді, правда, причинами є і звичайні лінощі, безхарактерність.
Якщо ж чоловік не захотів миритись із становищем підлег-лого і сім'я розпалась, то самі ж чоловіки важче переносять цей стрес (в першому десятилітті). Самовбивств, пов'язаних із роз-ривом, більше саме серед них, а ось ініціаторами "молодих" розлучень набагато частіше стають жінки. Секрет тут ось у чому: молодій жінці легше вступити в другий шлюб, ніж моло-дому чоловікові. Пік привабливості у неї припадає на вік до 25 років, в той час як у мужчин — на значно пізніший період.
Крім того, для молодих жінок підходять і молоді і зрілі претенденти. Останні навіть бажаніші. У них - становище в суспільстві, матеріальна забезпеченість, тоді як у молодого чо-ловіка все це тільки в планах. У більш старих претендентів на шлюб і ступінь надійності вища. Молодий чоловік, якщо він працює, а не вчиться - не перспективний.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Сім’я у сучасному суспільстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок