Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Місце і роль філософії у суспільстві

Місце і роль філософії у суспільстві

Назва:
Місце і роль філософії у суспільстві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,78 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Контрольна робота
з філософії на тему:
ЗМІСТ
Вступ
1. Історія філософського знання
2. Міфологія
3. Первісне суспільство
4. Філософія і наука
5. Філософія і релігія
6. Суспільство та філософія
Висновки
Список літератури
1. Історія філософського знання
Філософія як специфічний феномен людської культури, хоч і має досить солідний вік — вона виникла у VII—VI ст. до н. є.,— сягає своїм корінням у темні глибини початків людської історії. Саме там, у примітивних структурах стихійного світогляду первісної людини, формувалися ті характерні моменти та особливості, що згодом стали відмінними рисами філософської форми суспільної свідомості. Філософія, таким чином, і своїм походженням, і специфікою свого функціонування найтісніше зв'язана з світоглядом, є його своєрідною формою існування.
Але що таке світогляд? У найелементарнішому розумінні слова це є найзагальніше усвідомлення людиною навколишнього світу, свого місця в ньому, свого ставлення і відношення до цього світу й до себе, своїх претензій і намірів щодо світу і шляхів реалізації цих намірів (життєвих програм). Отже, світогляд є певного роду знанням (про світ, людину і т. ін.). Водночас це не просто знання, а оцінка людиною світу і самої себе.
Ціннісний характер світоглядного значення визначає поєднанання у ньому інтелектуально-розумового компоненту з почуттєво-емоційним. Остання обставина вказує на наявність у змісті світогляду постійних спонук до активності, дії, що і надає світоглядній формі характеру життєвої програми, а самому світоглядному знанню — рис знання - переконання. Світогляд — це своєрідна інтегративна цілісність знання і цінностей, розуму і чуття, інтелекту і дії критичного сумніву і свідомої переконаності. Інтегративний характер світогляду передбачає структурну його складність, наявність у ньому різноманітних шарів і рівнів, з-поміж яких насамперед вирізняються емоційно-психологічний рівень — світовідчуття і пізнавально-інтелектуальний рівень — світорозуміння. Іноді ще вичленовують рівень світосприйняття, до якого відносять досвід формування пізнавальних уявлень про світ з використанням наочних образів (сприйнять).
Таким чином, можна говорити про світогляд як про більш-менш систематизований комплекс уявлень, оцінок, установок, що забезпечують цілісне бачення та усвідомлення світу і місця н ньому людини разом :і життєвими позиціями, програмами та іншими спонуками поведінки, активного діяння взагалі. Тим самим світогляд інтегрує пізнавальну, ціннісну і спонукально-діяльну установки людської життєдіяльності.
Всі ці функції по забезпеченню успішного функціонування специфічно людської життєдіяльності світогляд здійснює на різноманітних рівнях щодо ступеня загальності (світогляд особистості, груповий — професійний, національний, класовий тощо — світогляд, нарешті загальнолюдські світоглядні настанови), або ступеня історичного розвитку (античний, середньовічний і т. п. світогляд), або ступеня теоретичної «зрілості» (стихійно - повсякденний, «житейський» і теоретичний, філософський світогляд.
2. Міфологія
Питання про філософію реально виникає саме у зв'язку з мовою про ступені зрілості (як історичної, так і теоретичної) світогляду рік уже зазначалось, виникнення філософії, її становлення пов'язані з особливостями історично найдавнішої світоглядної форми, яка, по суті, була ровесницею самої людської історії — міфології. На самому порозі свого історичного існування, коли крізь товщу ще по суті тваринної, інстинктивної психіки ледь починало жевріти світло інтелекту, людина з подивом відчула неспокійний потяг сягнути за межі безпосередніх тваринницьких відправлень. Тьмяна думка — власне ще не думка, а ледь усвідомлюваний інстинкт — незграбно, з неймовірним зусиллям почала відриватися від поверхні безпосереднього животіння в середовищі існування. І в міру того, як відрив ставав помітнішим і значнішим, людина зачаровано і водночас з острахом спостерігала, як середовище перетворюється на розмаїтий навколишній світ, сама ж вона, власне первісний колектив собі подібних (з-поміж яких їй ще несила було виділити свою індивідуальність), перетворюється па своєрідний «фокус», «клубок», активне «ядро» зв'язків, стосунків, претензій і намірів щодо цього світу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Місце і роль філософії у суспільстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок