Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Соціальна психологія сім’ї

Соціальна психологія сім’ї

Назва:
Соціальна психологія сім’ї
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,70 KB
Завантажень:
378
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Тема: Соціальна психологія сім’ї


Зміст.
§ 1. Сім’я, як соціально-психологічний інститут 3
§ 2. Розлучення, їх наслідки і статистичні дані по Хмельницькій області 6
§ 3. Соціальні, педагогічні, психологічні причини появи важковиховуваних дітей. Принципи перевиховання 10
Література 14
§ 1. Сім’я, як соціально-психологічний інститут.
В сім’ї людина народжується, в ній вона робить свої перші кроки, пізнає перші радості і образи, із сім’ї вона виходить у великий світ, до неї вона повертається, коли їй стає особливо незатишно в цьому світі. Що ж таке сім’я? Які її ознаки? Яку роль вона відіграє в суспільстві? Що вона дає кожній людині? Ці питання старалися вирішити мислителі всіх епох, починаючи з сивої давнини.
За Арістотелем, сім’я – перший вид спілкування людей. Вона є першоланкою, з якої виникає держава. Вчення Арістотеля в зміненому вигляді було сприйнято християнством і всією західноєвропейською традицією.
Кант припускав, що природне спілкування статей основується на законі природи, а правова форма – на законі розуму. Тому для того, щоб необхідне спілкування статей відповідало розуму і природі, воно повинно стати договірним відношенням. Права подружжя не повинні порушуватися: чоловік і жінка повинні зберігати пожиттєву вірність один одному; моральним і правомірним є лише моногамний шлюб. Фіхте єдиною моральною основою шлюбу визнав любов [5, с. 62].
Шлюб (брак – с древнерусского – отбирать свою половину, с древнеславянского – договорится, слюбится) – це вільний рівноправний союз жінки і чоловіка, який укладається з дотриманням порядку і умов, встановлених законом, який утворює сім’ю і породжує взаємні особистісні і майнові права і обов’язки між подружжям [3, c. 13].
У зв’язку з тим що сім’ю вивчають багато наук: соціологія, педагогіка, демографія, право, етика, історія і ін., в літературі можна знайти різні визначення сім’ї. Важко знайти таке визначення, яке б влаштовувало всі науки і всі підходи у вивченні сімейно-шлюбних відносин. Погодимося з одним із визначень. Сім’я – форма спільності людей, що складається із з’єднаних шлюбом чоловіка і жінки, їх дітей (власних чи усиновлених), а також, в деяких випадках, і інших осіб, зв’язаних з вищевказаними кровно-родинним зв’язком.
Таке визначення подобається нам тим, що воно включає всі суттєві характеристики сім’ї на будь-яких стадіях її розвитку, в тому числі і зв’язаних з відсутністю моральної відповідальності і кохання, що характерно, наприклад, у ситуації перед розлученням.
неповна і позашлюбна сім’я є відхиленням від норми.
Неповна сім’я – об’єднання людей, що складається з чоловіка і жінки з його чи її потомством (власними чи усиновленими), а також може включати, в деяких випадках, інших осіб, зв’язаних з вищевказаними кровно-родинним зв’язком.
Єдність сім’ї забезпечується наявністю взаємної любові, моральної економічної, правової і інших видів взаємної відповідальності всіх членів сім’ї, взаєморозумінням і емоційною прив’язаністю.
З однієї сторони, сім’я – доволі замкнуте об’єднання людей, що захищає свій внутрішній світ, свої таємниці і секрети, протистоїть зовнішнім впливам. Якщо в сім’ї забрати її внутрішній світ, зробити все, що в ній відбувається відкритим для суспільства, вона розпадеться. З іншої сторони, сім’я – об’єднання людей, відкрите для всього, що відбувається у світі. У сім’ю проникають проблеми суспільства і це не руйнує її, а навпаки, сприяє її розвитку, дозволяє задовольняти особисті потреби в спілкуванні з іншими людьми, забезпечує почуття безпеки і захисту.
Якою б герметичною, замкненою сім’я не здавалась, вона тисячами ниток зв’язана із суспільством. Кожен член сім’ї зберігає відому автономність і завдяки цьому входить в різні інші об’єднання людей, в різні соціальні групи: виробничі, навчальні колективи, дитячі і юнацькі організації, суспільні союзи, політичні партії, вступає в зв’язок із центрами торгівлі, охорони здоров’я, з місцевими властями, сусідами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Соціальна психологія сім’ї

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок