Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Психосоціальні властивості особистості.

Психосоціальні властивості особистості.

Назва:
Психосоціальні властивості особистості.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,64 KB
Завантажень:
402
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Психосоціальні властивості особистості.


Людина, особистість, психосоціальні властивості, зв’язок біопсихічних та психосоціальних властивостей, індивід як основа особистості, типи та риси особистості соціальний статус, суспільні ролі, функції, соціальні установки, соціальні потреби і мотиви, спрямованість, емоції та почуття характер, ставлення до самого себе, до інших людей, до праці, до речей, формула характеру когнітивна організація, сприйняття, мислення, пам’ять, увага, уява, мова, пізнавальні та психомоторні здібності, загальні здібності, інтелект, спеціальні здібності, комунікативні, організаторські здібності, воля, знання, вміння, навички, досвід особистості, структура особистості, основні психологічні параметри особистості.
ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ
У попередньому розділі були розкриті біопсихічні властивості людини, які є важливою складовою у розуміння того, що є людина, яка вона є? Біопсихічні властивості не вичерпують повністю відповіді на ці питання. Людина не лише результат біологічної еволюції, вона живе, функціонує, розвивається, реалізується у со-ціальному середовищі. У процесі взаємодії з ним у людини фор-муються та проявляються психосоціальні властивості, які характеризують її як особистість. Особистість — це характеристи-ка людини як соціальної іс-тоти, яка включена в систему соціальних зв’язків з іншими людьми, пристосувалася до реальності, засвоїла та привласнила її здобутки і реалізує себе.
Біопсихічні та психосоціальні властивості (індивід та особистість) взаємопов’язані. Індивід, який народжується з певним набором біологічних властивостей та фізіологічних механізмів, є основою становлення особистості.
Причому саме ця основа така, що забезпечує за відповідних умов саме специфічно людські форми поведінки. Мозок людини зі всіма його деталями до молекулярних процесів включно адаптований до мовних операцій та мислення.
Коли людина народжується, то вона вже володіє досить багатою системою властивостей та механізмів, яка дає змогу оволодіти прямоходінням, координацією рук і ніг, мовою, мисленням тощо. У перші д-ні та тижні дозрівають генетично обумовлені механізми адаптації сен-сорних систем до зовнішніх умов та виконання ними своїх функцій.
Вся система властивостей та механізмів є природною передумовою розвитку (психосоціальних властивостей) особистості, необхідною умовою її формування.
Особливості індивіда мають значення не тільки на початку психічного розвитку особистості. Протягом усього життя ці особливості виконують роль загальної передумови психічного розвитку: біологічна детермінанта дії протягом усього життя людини, хоча в різні періоди ця роль різна.
Функціонування нервової системи складає необхідну передумову розвитку особистості протягом усього життя. Порушення в нервовій системі призводить до збоїв психічної діяльності.
Але з іншого боку сила та слабкість нервових процесів, їх стійкість, рухливість проявляють себе лише на рівні механізму, форми (а не сутності), за допомогою яких реалізується психічна та соціальна активність особистості.
Роль індивідних характеристик у формуванні особистості неоднозначна.
Наприклад, дитина з порушенням опорно-рухового апарату. Значення цієї анатомічної винятковості для розвитку особистості величезне. Дитина бачить свою відмінність, яка впливає на ставлення до неї дітей та виступає певним обмеженням у поведінці. Дитина виключена з дуже багатьох ігор, хореографічних вправ. Як складеться у цих умовах особистість? Остаточної відповіді не існує. Сама по собі ця відмінність, без впливу сім’ї, ставлення соціального оточення не породить комплекс неповноцінності, замкнутість, пасивність, ворожість та заздрість до оточу-ючих чи впевненість у собі, активність, комунікабельність, відкритість, уважність до інших людей.
Не кожний індивід є носієм особистості.
Новонароджена дитина ще не є особистістю, вона буде розвиватися у процесі взаємодії з соціальним оточенням, у першу чергу з сім’єю.
Діти «мауглі». Це діти, що виросли поза людським суспільством.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Психосоціальні властивості особистості.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок