Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Виховання

Виховання

Назва:
Виховання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,47 KB
Завантажень:
165
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Виховання
Виховання – діяльність з метою передачі новим поколінням суспільно – історичного досвіду: планомірний і цілеспрямований вплив на свідомість і поведінку людини з метою формування відповідних установок, понять, принципів, ціннісних орієнтацій, що забезпечують необхідні умови для її розвитку, підготовки до суспільного життя і трудової діяльності.
В. Островський зазначав , що “національне виховання таке ж саме старе, як старе поняття “нація”. Він був глибоко переконаний, що в справі організації виховання насамперед треба виходити з ідеї нації, що національне виховання найтісніше пов’язане з рідною мовою, національним духом , політичною незалежністю народу, його державністю. Він так розкривав суть національного виховання: “…Для існування нації необхідно три головни засоби, які треба підтримувати й розвивати, а саме: мова, культура, державність. Мова – знаряддя Духа. Дух же нації виявляється в культурі , яку захищає нація… Прийняття через школу рідної культури – це не тільки освіта, але й виховання”. Осмислюючи філософські, культурно – історичні, організаційні аспекти виховання, В. Островський твердить: “Не візьмемося ми за національне виховання нашого народу, виховають його чужі люди, але на користь не Україні, а собі. Національне виховання народу – це наше право і наш обов’язок”. Воно буде успішно здійснюватись тоді, коли педагоги глибоко пізнаватимуть національну свідомість і самосвідомість народу, з його вдачею, ідеалами, бажаннями й прагненнями, шлях національного вихованя буде для нас ясний і простий.
Відроджуючи знання з народного дитинознавства і враховуючи досягнення людинознавчих і народознавчих наук, сучасна українська педагогіка починає поглиблено досліджувати духовний світ особистості. Робляться спроби виявити основні компоненти, фундаментальні блоки, системоутворюючі якості особистості. Насамперед необхідно глибоко і всебічно досліджувати і на цій основі формувати, враховуючи віковічні культурно – історичні традиції і беруть до уваги вищі злети народної свідомості, духовності, властивості національної психології учнів [10].
У педагогічній теорії і практиці дедалі більше уваги приділяється і формуванню в учнів національного характеру, який виробляється також усім ладом і способом життя українців. Вічне правдошукання, щедрість і довірливість, порядність і доброзичливість, працьовитість і талановитість, пісенність і доброзичливість, глибокий ліризм і задушевність, мирість і глибока волелюбність – лише деякі типові риси українського характеру, які треба формувати в учнів.
Український народ, як і інші народи, надає перевагу моралі, її цінностям перед іншими сферами духовного життя. Усім своїм змістом, структурою, цілями, і завданнями національне виховання підкреслює ??????? моральних знань, ідей, принципів, підпорядкованість їм інших видів, ланок знань (політичних, ідеологічних тощо). Національні виховні традиції, звичаї, осередки (родинні, дитсадки тощо) покликані формувати моральну зрілість учнів.
Національне виховання створює умови для успішного оволодіння школярами естетикою, а на цій основі – і кращими світовими досягненнями з цих галузей знань, серед духовності.
На основі вірності заповітам батьків і дідів, високоморальними поривам рідного народу в минулому і сучасному національне виховання культивує моральні чесноти особистості, які становлять, як вважає частина дослідників, моральний характер, що є серцевиною національного характеру.
Правильно організоване навчання і виховання формують у кожного учня і філософські, ідеологічні, світоглядні компоненти духовності, без яких вона не може бути цілісною, глибокою, стійкою до негативних чужорідних впливів. Національне виховання створює сприятливі умови для формування національної філософії, світогляду ідеології - ???? сфер свідомості, які забезпечують активну життєву позицію кожного юнака і дівчини, формують з них стійких захісників і творців національного способу життя, самобутнього культурно – історичного шляху розвитку рідного народу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Виховання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок