Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Психолого-педагогічний профіль особистості вчителя

Психолого-педагогічний профіль особистості вчителя

Назва:
Психолого-педагогічний профіль особистості вчителя
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,58 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Психолого-педагогічний профіль особистості вчителя”


1. Роль вищої та післядипломної педагогічної освіти у розвитку професійної компетенції вчителя
Підготовка педагогів у вищих навчальних закладах здійснюється за переліком спеціальностей, спеціалізацій педагогічного напряму, що формується, виходячи з освiтнiх рiвнiв та видiв педагогiчної дiяльностi. Зі спецiальностей, за якими здiйснюється пiдготовка педагогiчних працiвникiв для вiдповiдних освiтнiх рiвнiв (дошкiльна освiта, початкова середня освiта, базова i повна загальна середня освiта), надається квалiфiкацiя вихователя дiтей дошкiльного вiку, вчителя початкової школи та вчителя основної i старшої школи.
Спецiальностi, що формуються за видами педагогiчної дiяльностi, передбачають пiдготовку фахiвцiв для рiзних типiв навчально-виховних закладiв та установ (соцiальний педагог, практичний психолог, дефектолог, менеджер освiти тощо). Квалiфiкацiя менеджера освiти здобувається на базi повної вищої педагогiчної освiти.
Враховуючи необхiднiсть пiдготовки педагогiчних працiвникiв до роботи в основнiй та малокомплектнiй старшiй загальнiй середнiй школах, забезпечення конкурентноздатностi на ринку працi, навчання майбутнiх педагогiв у педагогiчних навчальних закладах здiйснюється за поєднаними (подвiйними) спецiальностями. Спецiальностi поєднуються з урахуванням спорiдненостi галузей наук, що вiдображаються в шкiльних навчальних предметах, видiв педагогiчної дiяльностi в середнiй школi, дошкiльних i позашкiльних навчальних закладах та обсягу часу, передбаченого на вивчення вiдповiдних шкiльних навчальних предметiв.
Для пiдготовки педагогiчних працiвникiв до викладання у середнiх навчальних закладах рiзного типу небазових шкiльних навчальних предметiв, проведення позашкiльної роботи та врахування професiйних потреб замовника i задоволення особистiсних освiтнiх iнтересiв студентiв на вiдповiдних спецiальностях запроваджуються спецiалiзацiї. Особливiсть педагогiчних спецiалiзацiй полягає в тому, що вони передбачають як поглиблений змiст вiдповiдних спецiальностей, так i забезпечують необхiдну фахову пiдготовку з новiтнiх напрямкiв сучасної науки (екологiя, валеологiя, економiка тощо). Спецiалiзацiї вводяться на вiдповiдних спецiальностях з урахуванням їх органiчної спорiдненостi.
Варiанти поєднання спецiальностей, перелiк спецiалiзацiй i їх поєднання iз спецiальностями чи включення у вiдповiднi спецiальностi визначається Мiнiстерством освiти і науки України.
Відповідно до ступеневості вищої освіти пiдготовка педагогiчних працiвникiв з вищою освiтою здiйснюється за освiтньо-квалiфiкацiйними рiвнями «Молодший спеціаліст», «Бакалавр», «Спецiалiст», «Магістр».
Молодший спецiалiст - це освiтньо-квалiфiкацiйний рiвень педагогiчного працiвника, який оволодiв основами соцiально-гуманiтарних, психолого-педагогiчних i фахових знань; має вмiння та навички їх практичного застосування для вирiшення типових професiйних завдань, що передбаченi для посад учителiв, вихователiв у галузi освiти.
Освiтньо-квалiфiкацiйний рiвень педагогiчного працiвника "Молодший спецiалiст" здобувається у педагогiчних училищах i технiкумах. Вищi навчальнi заклади третього i четвертого рiвнiв акредитацiї можуть здiйснювати пiдготовку молодших спецiалiстiв, якщо в їхнiй структурi є педагогiчне училище або технiкум.
Пiдготовка молодших спецiалiстiв у педагогiчних училищах i технiкумах здiйснюється на основi базової загальної середньої освiти. Термiн навчання - чотири роки. Особам, якi навчаються у педагогiчних училищах i технiкумах на основi базової загальної середньої освiти видається атестат про повну загальну середню освiту. Особи, якi успiшно пройшли державну атестацiю за програмою пiдготовки молодшого спецiалiста, отримують державний документ встановленого зразка про здобуття освiтньо-квалiфiкацiйного рiвня "Молодший спецiалiст".
Пiдготовка педагогiчних працiвникiв освiтньо-квалiфiкацiйного рiвня "Молодший спецiалiст" здiйснюється за такими однопрофiльними спецiальностями:
* дошкільне виховання;
* початкове навчання;
* педагогiка i методика середньої освiти (музика, образотворче мистецтво, хореографiя, фiзична культура, трудове навчання).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Психолого-педагогічний профіль особистості вчителя

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок