Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Аспекти формування Інтернет-залежності

Аспекти формування Інтернет-залежності

Назва:
Аспекти формування Інтернет-залежності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,74 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Аспекти формування Інтернет-залежності


Дискусії про комп’ютерну психологічну залежність розгорілися відразу ж після появи комп’ютерів, але особливо активізувалися після того, як у повсякденний побут увійшли комп’ютери персональні. Та якщо десять років тому більшість досліджень присвячувалась залежності від роботи з програмним забезпеченням і захопленню комп’ютерними іграми, то нині на перший план виходять дослідження з проблеми Інтернет-залежності.
Феномен залежності від Інтернету у медичній літературі вже одержав статус явища, що діагностується. В міжнародній класифікації це Internet Addiction Disorder (скорочено – IAD).
Більшість дослідників визнає, що розвиток залежності буває не тільки від речовин, що вводяться в організм, але й від вироблених суб’єктом емоційно забарвлених дій. Існують паралелі між закономірностями виникнення Інтернет-залежності та закономірностями формування залежності курців, наркоманів, алкоголіків, картярів.
А. Голдберг (I. Goldberg) одним із перших запропонував набір діагностичних критеріїв Інтернет-залежності. Розроблені ним основні критерії Інтернет-залежності, поняття й опис основних її характеристик можна знайти на сайті www.lgg.ru/~psihfaq/projects/articles/refinf.shtml.
К. Янг (K. Young) провела спеціальне дослідження й запропонувала власний варіант тесту з виявлення Інтернет-залежності. Ця інформація є на сайті www.netaddiction.com/caught_in_the_net.htm. Швидкість формування Інтернет-залежності, за даними К. Янг, досить висока і обумовлюється багатьма факторами.
На сьогодні функціонує низка дослідницьких і консультативно-психотерапевтичних Web-служб з проблематики IAD. На жаль, жодна з них не подається українською чи російською мовою і тому малодоступна для наших користувачів.
Виокремлюють такі варіанти психологічних розладів, що можуть виникнути у користувачів комп’ютерів та Інтернету:
1. Обсесивна пристрасть до роботи з комп’ютером: до ігор, програмування, інших видів діяльності з комп’ютером.
2. Компульсивна навігація по WWW.
3. Патологічна пристрасть до опосередкованих Інтернетом азартних ігор, онлайнових аукціонів.
4. Залежність від „кіберсексу”, порнографічних сайтів, обговорення сексуальної тематики в чатах.
5. Залежність від соціальних застосувань Інтернету: від „кіберстосунків”, спілкування в чатах та телеконференцій. Заміна реальної родини, друзів і взагалі людей віртуальними фігурами.
На теперішньому етапі розвитку комп’ютеризації і розширення доступу до Інтернету в Україні, на щастя, усе ще мало розповсюдилася патологічна пристрасть до опосередкованих Інтернетом азартних ігор, онлайнових аукціонів. Порівняно нечасто зустрічається заміна людей віртуальними фігурами. Частіше подибуємо компульсивну навігацію по WWW, пошук у різних базах даних. Інші варіанти зустрічаються досить часто у всіх вікових групах наших користувачів.
Одним із найпоширеніших варіантів Інтернет-залежності є залежність від еротичних стимулів. Закономірність цього явища пов’язана з особливостями сексуальної поведінки людини [1; 2]. Судячи з різних описів, кількість відвідувань сайтів еротичного змісту постійно залишається високою, причому в усіх країнах, незалежно від особливостей культури. Цікаво, що чинні в деяких країнах жорсткі закони стосовно демонстрації еротики та порнографії на телебаченні й кіно не стосуються демонстрації матеріалів цього ж змісту Інтернетом, оскільки у даному випадку абсолютний контроль практично неможливий. Замість заборони демонстрації вводять заборону перегляду. Та чим жорсткіші такі закони, тим більший інтерес до забороненої теми, тим вища активність пошуку заборонених матеріалів. У цій статті ми не зачіпаємо проблеми диференціації еротики і порнографії. Кількість пропонованих варіантів цього поділу зростає, і не останню роль у цьому відіграє поширення матеріалів через Інтернет.
Сайти еротичного змісту в Інтернеті представляють користувачеві еротичну і порнографічну графіку, еротичні й порнографічні відеофільми, а також еротичні і порнографічні тексти.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Аспекти формування Інтернет-залежності

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок