Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Функції психомоторики

Функції психомоторики

Назва:
Функції психомоторики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,44 KB
Завантажень:
250
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Функції психомоторики
План
1. Функції психомоторики 
2. Психомоторика - орган пізнання
3. Психомоторика - корсет тіла
Психомоторика - орган рухів
Традиційно існувала думка, що живий рух мислячого тіла людини -суто механічне явище: просто фізична робота. І більше нічого. Що мускули? Звичайні двигуни — органи людини, які витрачають енергію, служать для пересування себе або предметів у просторі і часі. Тяглова сила.
Доведено, що в психомоторній дії дітей коріняться елементи думки, а діти, обмежені в руховій активності, відстають від ровесників у розумовому розвитку. А період від 5 до 8-10 років від народження - сенситивний психомоторний вік. Це - "вік грації", коли дитина особливо чутлива до витонченості рухових дій, їх чарівності і вишуканості, а постать набуває гармонійної стрункості.
Сила дійового мислення і граціозність рухів - їх гармонія - свідчать не лише про зародження елементів думки, як це було раніше, а й про те, що почуття гармонії стає безпосереднім регулятором і рухів і думки.
Дитина мислить рухами і діями з предметом, чим і започатковується основа психомоторної творчості. Згодом ці процеси мислення і живі рухи відокремлюються, і отрок стає здатним осмислювати власні рухи і дії з предметами, не торкаючись їх руками, мислити образами, почуттями або використовувати самі думки.
Занедбання психомоторного періоду розвитку дитини завдає їй великої шкоди - вона втрачає головну умову створення "золотих рук" і від цього страждає і "світлість голови".
А чи можна це потім компенсувати? Можна. Але для цього треба виконати величезну роботу над собою, повернутися в минуле і почати все, так би мовити, з нульового циклу. Але не кожна людина здатна на таку роботу, і тому так багато людей з мало розвиненою психомоторикою. І не лише психомоторикою.
Традиційна думка про однобічність психомоторики як системи двигунів, спроможних виконувати лише механічну роботу, спотворено відображає дійсність.
За зовнішньою картиною живого руху криється неосяжна глибина змісту, непомітна здоровому глузду. Помилкова думка про живий рух як механічну роботу створила слідом за собою ряд шкідливих життєвих формул, хибних традицій.
Думка обивателя: будь-яка активність, робота - шкідливі - скорочують життя; бо життя, ніби шагренева шкіра, з кожною витратою енергії скорочується, тому що вичерпується запас життєвих сил. Неу-свідомлена соціальна установка на бездіяльність працює безвідмовно.
Насправді ж моторика людини і її живі рухи - найдосконаліший механізм, машина, яку може створити тільки природа. На її основі можлива нескінченна кількість окремих функціональних органів і інструментів праці.
А мускул - двигун цих машин і механізмів — побудований майже ідеально: в ньому немає нічого зайвого, все — найдосконаліше, і все працює. І реакція на вплив зовнішніх сил, і продукти спалювання енергетичного матеріалу використовуються в наступному енергетичному процесі - все застосовується до кінця. Для біоніків моторика і мускульний рух - недосяжна мета, мрія, до якої вони прагнуть, наслідуючи і намагаючись відтворити логіку механізмів у металі, технічних системах.
Унікальність моторики в тому, що технічна машина сама себе не відчуває: виконує лише одну функцію - перетворює енергію з одного на інший вид.
Мускул - сенсоризована система, сама себе відображає, і все те, що на неї впливає, вона долає або перетворює.
До цього ще й зберігає відображене деякий час у засіках пам'яті.
З моторикою людини психологія пов'язує проблему походження чутливості, відчуття, думок і почуттів. Живий рух мислячого тіла вважається головним інструментом, який їх розбуджує для виховання і вдосконалює ще в дитинстві.
Чому так відбувається? Бо живий рух і мислення - дві властивості мислячого тіла людини. Унікальність цих властивостей в тому, що:
а) завдяки живому руху людина здатна в уяві будувати траєкторію свого пересування в просторі і часі - створювати хронотоп - цілісність з простору і
часу дії;
б) відтворювати живим рухом конфігурацію предметів, що перебувають у контакті з ним, незалежно від їх складності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Функції психомоторики

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок