Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> АРТ-ТЕРАПІЯ: ПРОБЛЕМИ СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТКУ

АРТ-ТЕРАПІЯ: ПРОБЛЕМИ СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТКУ

Назва:
АРТ-ТЕРАПІЯ: ПРОБЛЕМИ СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,35 KB
Завантажень:
309
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 37.036+317.83
Іванова В.Л.
АРТ-ТЕРАПІЯ: ПРОБЛЕМИ СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТКУ
У статті досліджуються питання становлення і розвитку арт-терапії як сучасного методу лікування за допомогою психокорегувального впливу художньої творчості. Розглядаються різні види арт-терапевтичної роботи в їхній самостійності і поєднаності. Висвітлені основні можливості музичної арт- терапії.
Ключові слова: арт-терапія, психокорекційна робота, музична арт-терапія.
В статье исследуются вопросы становления и развития арт-терапии как современного метода лечения с помощью психокорректирующего влияния художественного творчества. Рассматриваются различные виды арт- терапевтической работы в их самостоятельности и единении. Высветлены основные возможности музыкальной арт-терапии.
Ключевые слова: Ключевые слова: арт-терапия, психокорекционная работа, музыкальная арт-терапия.
In this article the questions of becoming and development art-therapy as method of curing by the psycho-correcting influence of the artistic creative is under research. Also in this article observed different spickies of art-therapy work in their independence and co-operation. Here main possibilities of musical art-therapy are represented.
Key words: art-therapy, psycho-correcting influence, musical art-therapy. Арт-терапія як метод лікування за допомогою психокорегувального впливу художньої творчості привертає до себе останнім часом все більшу увагу в усьому світі. Важко назвати ще який- небудь напрям у сучасній психотерапії, який мав такі ж великі можливості не тільки для «зцілення» окремих осіб і груп, але й для «соціального лікування». Дуже показовим є те, що поява перших форм арт-терапії супроводжувала глибокі зміни в культурі розвинених країн Заходу, а її розвиток надалі був тісно пов'язаний з рухом за реалізацію суспільного призначення мистецтва, яке мало б стати не стільки об'єктом естетичної фетишизації, скільки чинником оздоровлення суспільства і його громадян.
Арт-терапія є незамінним інструментом для дослідження і гармонізації тих сторін внутрішнього світу людини, для виразу яких слова мало придатні. З розвитком арт-терапії пов' язуються надії на створення такої гуманної, «синтетичної» методології, яка в однаковій мірі враховувала б досягнення наукової думки і досвід мистецтва, інтелект людини і його відчуття, потребу в рефлексії і жадання дії, план тілесний і план духовний. І, звичайно ж, інтерес до арт-терапії може бути пов'язаний з тим, що вона в еру панування технічного і фармакологічного напрямку медицини апелює до внутрішніх, самозцілюючих ресурсів людини, тісно пов'язаних з його творчими можливостями.
На пострадянському просторі застосовуються деякі форми образотворчої арт-терапевтичної роботи. Наприклад, для того, щоб «зайняти» хворих у стаціонарах тривалого перебування або прищепити їм «виробничі» навики. Малюнки нерідко використовуються для психологічного аналізу, необхідного для постановки діагнозу та оцінки психічних процесів. Є й окремі спроби включити деякі образотворчі прийоми в арсенал групової і сімейної психотерапії, у лікувально- корегувальну роботу з дітьми, що мають ті або інші психічні розлади, у реабілітаційний процес.
Те, що арт-терапія, у першу чергу, взяла «на озброєння» психотерапевтичні можливості образотворчої діяльності, не є випадковим. Як не парадоксально це може показатися, але сучасна наукова арт-терапія, при безлічі зв'язків із різноманітними культурними феноменами, найближче стоїть, мабуть, до первісного, «примітивного» доісторичного мистецтва. Останнє, як і арт- терапія, засноване на спонтанному самовираженні і певною мірою ігнорує естетичні критерії в оцінці його результатів і «професіоналізм» автора. Для арт-терапії теж важливішим є процес творчості, що не стримується ніякими умовностями, щирість і повнота самовираження, а не кінцевий продукт і його оцінка аудиторією.
Архаїчні форми мистецтва - як прообраз сучасної арт-терапії - найповніше збереглися в народній творчості. Їм властиві наївність і безпосередньо дієвий характер, а також опора на символічну, майже несвідому мову.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: АРТ-ТЕРАПІЯ: ПРОБЛЕМИ СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок