Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> реферат українською: Сприйняття людини людиною

Сприйняття людини людиною / сторінка 5

Назва:
Сприйняття людини людиною
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,74 KB
Завантажень:
346
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Такі ж наслідки можливі при неврахуванні особливостей характеру.
«Бар'єр поганого настрою» — виявляється у небажанні індивіда спілкуватися або ж в індукції свого настрою на ото-чуючих. Не випадково вважається, що вихована людина не по-винна показувати стороннім свої негативні переживання. Це не тільки знижує працездатність, а й відштовхує людей, фор-мує про такого співрозмовника стійке негативне враження.
«Бар'єр негативних емоцій» — породжується пережи-ваннями гніву, страху, презирства, відрази тощо; це завжди ре-зультат нереалізованих актуальних потреб, який заважає пра-вильно сприймати та оцінювати ситуацію та її учасників.
Значний вплив на сприймання іншої людини чинить са-мооцінка сприймаючого суб'єкта. Кожна людина співвідно-сить інформацію про іншого з уявленнями про саму себе, причому підсвідоме прагне зберегти існуючу думку про себе. Якщо ж ця думка може бути спростована, виникає стан три-вожності і сприймання змінюється таким чином, щоб загроз-ливі сигнали не надходили. Такі підсвідомі процеси дістали назву «перцептивного захисту». Якщо, наприклад, ставлення до людини у групі не відповідає її завищеній самооцінці, во-на починає неадекватно сприймати оточуючих, а справедли-ву критику вважає наклепом.
Таким чином, можна зробити висновок, що сприймання й розуміння іншої людини — дуже складний процес взаємодії як особистості індивіда, що сприймає, так і особистості су-б'єкта сприймання. При цьому потрібно пам'ятати, що, незва-жаючи на певні особливості сприймання і розуміння фізич-ного вигляду, психічних станів, мімічних проявів, — це зав-жди цілісний, синтетичний акт, що залежить від життєвого досвіду, структури особистості і особливостей ситуації. Він має велике значення для працівника правоохоронних орга-нів, оскільки його професійна діяльність завжди спрямована на пізнання соціальних явищ, яке здійснюється у процесі і за допомогою спілкування.


Список використаної літератури
Бодалев А. А Восприятие и понимание человека человеком. — М, 1982.
Брикман Р, Кершнер Р. Гений общения: пособие по психологиче-ской самозащите. — С.-Пб., 1997.
Дерябо С. Гроссмейстер общения. — М., 1997.
Зарайский Д. А Управлять чужим поведением. — Дубна, 1997.
Кабрин В. И. Транскоммуникация и личностное развитие. — Томск, 1992.
Рюкле X. Ваше тайное оружие в общении. Мимика, жест, движе-ние. — М.,1996.
Хохелъ С. Целостное восприятие личности и методы определения ее типа. — К., 1992.
Экман П. Психология лжи. — К., 1999.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Сприйняття людини людиною

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок