Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Українське телебачення і криза національної ідентичності

Українське телебачення і криза національної ідентичності

Назва:
Українське телебачення і криза національної ідентичності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,56 KB
Завантажень:
115
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Українське телебачення і криза національної ідентичності


Спонукою взятися за перо стала для мене реакція електронних ЗМІ на підсумки „круглого столу” „Агресивність на телеекрані: оцінка фахівців”, проведеного нещодавно Українським центром політичного менеджменту. Коли за результатами цієї дуже плідної акції проводилась прес-конференція, в ході якої тележурналісти ставили безліч гострих запитань, то навіть найзатятіший песиміст не чекав тоді того, що трапилося: інформаційної блокади на українському TV висновків, зроблених науковцями. Висновків, що недвозначно констатували: наше телебачення, як мінімум, не сприяє консолідації української нації.
Очевидно, передбачаючи результат (а для цього не треба було бути дуже сильним аналітиком), майже жоден із запрошених керівників телекомпаній не з’явився на розмову. Як зауважив щодо цього президент Українського центру політичного менеджменту Ю. Шайгородський, „ці люди розуміють свою відповідальність за те, що вони пропонують на екрані. Вони ж теж батьки! Але їм, мабуть, було незатишно спілкуватися з професіоналами, які порушували „незручні” для телеіндустрії питання” [17].
Чому на українському ТV ситуація „склалася так, як склалася”? Може, спробуємо пояснити це, використавши кілька гіпотез?
· На українських телеканалах процвітає „дикий, нецивілізований ринок”. Редактори прагнуть за рахунок подачі в ефір карколомних за формою та примітивних за змістом сюжетів, разрахованих на невибагливі смаки, підвищити рейтинг своїх програм. У цьому випадку з’являється можливість максимально вигідно продати рекламний час. Тобто – телебачення є бізнес!
· Ситуація катастрофізму вигідна українським фінансово-промисловим кланам, оскільки аполітичний, песимістично налаштований громадянин у слабкій державі потрібен тим, хто прагне швидкого та безконтрольного збагачення.
· Винна глобалізація, оскільки її провідники у кожній країні, куди вони приходять як переможці, купують, перш за все, ЗМІ, бо прагнуть перетворити свідомого громадянина, який активно захищає свої права, на стандартизованого споживача-конформіста.
· Відбувається механічне запозичення американської концепції телебачення. Проводиться уніфікація ціннісних орієнтацій споживачів інформації через використання стандартних програм, звичних для американського глядача: ток-шоу, вікторини, спортивні програми, хіт-паради. Але це є впровадженням погіршеної копії оригіналу – без пропаганди позитивних національних символів, зате з брудною хвилею еротики (що можливе в США переважно на закодованих кабельних каналах чи пізно увечері). Сюди ж треба віднести й абсолютно нехарактерну для Західної Європи та США рекламу алкоголю.
Для початку можна поставити просте запитання: „Кого українське телебачення „розкручує” в ролі символа України, її, так би мовити, Берегині?” Виявляється, в ролі монополіста редакторських симпатій як втілення України виступає... Вєрка Сердючка. Це перша особливість українського варіанта позиціювання символів країни. Наприклад, для створення скульптур Маріанни – символа Франції (а вони встановлені у кожній мерії), позували жінки, що є гордістю французької нації: Б. Бардо, К. Деньов, І. Аджані. Можна зрозуміти тих, хто переконаний: „Росіяни „розкручують” Вєрку Сердючку, щоб тицяти в неї носом українців: „А ось ви які!” І в цьому їхня зневага до українців, що тягнуться до всього російського (мови, зокрема) та „дотягнутися не можуть”. Саме в неправильності Сердюччиної російської мови росіяни найбільше і вбачають її придуркуватість” [1].
Можливо, це є прояв інформаційної політики, яка відображає російську точку зору і, ймовірно, має певне пропагандистське навантаження? Цілком можливо, що ця стратегія є раціональною для ЗМІ нашого північного сусіди. Але ж коли такий образ України тиражують українські телекомпанії, то запитань виникає більше, ніж відповідей. Скажімо, типовим є твердження, що це відбувається тому, що „частина нашої так званої еліти складається саме з таких Вєрок (обох статей), бо їм приємно бачити своє відображення у дзеркалі „мистецтва”, а схвалення глядачів (здебільш таких самих Вєрок) зміцнює їх кволі почуття певності, самозначимості” [2].

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Українське телебачення і криза національної ідентичності

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок