Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Загальні закономірності розвитку залежності від психоактивних речовин

Загальні закономірності розвитку залежності від психоактивних речовин

Назва:
Загальні закономірності розвитку залежності від психоактивних речовин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,23 KB
Завантажень:
357
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Загальні закономірності розвитку залежності від психоактивних речовин


Серед психічних і поведінкових розладів внаслідок уживання психоактивних речовин виділяють синдром залежності, що по визначенню ВІЗ являє собою «стан періодичної або хронічної інтоксикації, викликуване повторним уживанням природної або синтетичної речовини». Залежність характеризується наступними ознаками: 1) бажанням, що опановує, або нескоримим потягом (компульсией) продовжувати вживання даної речовини, добуваючи його будь-якими шляхами; 2) тенденцією збільшувати дозу, виявляючи ріст толерантності; 3) виникненням «індивідуальних і соціальних проблем», обумовлених зловживанням.
Відповідно до даного визначення до синдрому залежності ставляться захворювання, традиційно обумовлені у вітчизняній психіатрії й наркології як алкоголізм, наркоманії й токсикоманії.
Алкоголізм, наркоманії й токсикоманії - це прогредиентние захворювання, що виникають у результаті систематичного зловживання алкоголем (при алкоголізмі), наркотичними (при наркоманії) або іншими психоактивними засобами, не включеними в список наркотиків (при токсикоманії), і характеризующиеся формуванням психічної й фізичної залежності від уживаної речовини, патологічним потягом до його прийому, зміною реактивності організму, абстинентними порушеннями й специфічними змінами особистості.
Для встановлення діагнозу залежності в будь-якому її варіанті (алкоголізм, наркоманія, токсикоманія) необхідна наявність одного й більше з наступних ознак:
1) синдром зміненої реактивності організму до дії даного психоактивного засобу (зникнення захисних реакцій, зміна толерантності, форми споживання й форми сп'яніння);
2) синдром психічної залежності (обсессивное потяг, відчуття психічного комфорту в інтоксикації);
3) синдром скасування (компульсивное потяг, втрата контролю над дозою, абстинентний синдром, фізичний комфорт в інтоксикації).
Толерантність до психоактивному речовини визначається його мінімальною дозою, здатної викликати бажаний психофізичний ефект (стан одурманення, купирование абстинентних порушень). Для синдрому залежності характерно первісне підвищення толерантності до психоактивному речовини. Це проявляється в необхідності збільшення доз психоактивного засобу для досягнення колишнього ефекту або в необхідності вводити дану речовину все більше число раз протягом доби. У зв'язку із цим виділяють толерантність разову (кількість психоактивного речовини, здатного викликати очікуваний психофізичний ефект при однократному прийомі) і добову (загальна кількість прийнятого психоактивного речовини протягом доби для підтримки бажаного психофізичного стану). Зміна разової й добової толерантності залежить від стадії захворювання. На 1-й стадії формування синдрому залежності відзначається ріст і разової, і добової толерантності. На 2-й стадії - або наростає разова при стабілізації добовій толерантність, або, навпаки, стабілізується разова при значному росту добової (залежить від виду психоактивного засобу). Для 3-й стадії розвитку синдрому залежності, незалежно від уживаного психоактивного засобу, відзначається зниження разової толерантності й лише потім добової. Толерантність, як правило, знижується й після тривалого періоду утримання від прийому психоактивного засобу (так зване «омолодження наркоманії»).
Різні психоактивние речовини мають неоднакову здатність підвищувати толерантність, що необхідно враховувати при виявленні даного синдрому. При опиомании, уживанні амфетаминов і галюциноген відзначається швидке нарощування доз, при цьому при опиомании стерпні дози можуть значно перевищувати летальні для интактних індивідуумів. При вживанні кокаїну ріст толерантності відсутній, при вживанні марихуани він незначний, при гашишемании толерантність зростає лише при тривалому застосуванні.
Психічна залежність від психоактивного речовини - стан психічного комфорту можливо тільки в стані сп'яніння, поза сп'янінням виникає дратівливість, знижене настрій, постійні думки про вживаний психоактивном речовині.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Загальні закономірності розвитку залежності від психоактивних речовин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок