Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Розвиток самосвідомості студентів

Розвиток самосвідомості студентів

Назва:
Розвиток самосвідомості студентів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,96 KB
Завантажень:
184
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Розвиток самосвідомості студентів


Зміст
ВСТУП
РОЗДІЛ І. Професійна самосвідомість як компонент професійного самовизначення
1.1. Поняття професійної самосвідомості
1.2. Генезис професійної самосвідомості Дошкільне дитинство
РОЗДІЛ II. Розвиток самосвідомості студентів у процесі професійної підготовки
2.1. Історичний аспект розв'язання проблеми дослідження професійної самосвідомості студентської молоді
2.2. Сучасні дослідження розвитку самосвідомості студентів у процесі професійної підготовки
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ


ВСТУП
Сучасний стан розвитку суспільства вимагає від психологічної науки вирішення складних завдань, зокрема, розробка засобів діагностики властивостей особистості та сприяння її гармонійному розвиткові. Особливого значення набуває потреба особистісного підходу щодо формування особистості фахівця-професіонала, розвитку його професійної самосвідомості (І.В.Дубровіна, Л.В.Долинська, С.Д.Максименко, Н.В.Чепелєва та ін.).Аналіз більшості програм, підручників по введенню у різні спеціальності показує, що студенти під час навчання в учбовому закладі знайомляться з професійно важливими якостями особистості, що визначають структуру їх професійної самосвідомості. Однак які серед цих якостей повинні бути домінуючими у майбутній діяльності фахівців, які реально існуючі якості є у кожного з них - це питання, недостатньо вивчене у психології. Тому сьогодні усвідомлення молоддю вимог, що пред'являються професією, та вміння співвідносити їх з особливостями своєї особистості розглядається як одна із необхідних умов, що сприяє активному ставленню до вибору професії, побудови професійних планів [8], впевненості у правильності обраного шляху [10], а також професійному самовдосконаленню, самовихованню [8].


РОЗДІЛ І. Професійна самосвідомість як компонент професійного самовизначення
1.1. Поняття професійної самосвідомості
Відомо, що психологічний зміст процесу професійного самовизначення полягає не лише у формуванні спрямованості на вибір конкретної професії, але й у пошуку суб'єктивних причин свого вибору. Через те невід'ємним компонентом професійного самовизначення є професійна самосвідомість, під якою розуміють усвідомлення особистістю себе як суб'єкта майбутньої професійної діяльності.
Формою прояву професійної самосвідомості молоді є переважно усвідомлення своєї соціальної позиції, своїх інтересів, нахилів, здібностей, характерологічних особливостей, рівня своєї загальної та спеціальної готовності. При цьому усвідомлення своїх психічних особливостей нерозривно пов'язано з певним ставленням до себе, з самооцінкою. Тому самосвідомість - це не лише пізнання себе, але й емоційне відношення до себе, інтегральним результатом якого є самоповага.
Треба відмітити, що інтерес особистості до себе як до майбутнього професіонала виникає не стихійно, саме в юнацькі роки, а проходить у своєму розвитку ряд етапів. У зв'язку з цим доцільно розглянути генезис професійної самосвідомості в процесі професійного самовизначення особистості.
1.2. Генезис професійної самосвідомості Дошкільне дитинство
Усім відоме прагнення дітей у своїх іграх наслідувати дорослих і відтворювати їх дії, діяльність. В дошкільному віці широкого розповсюдження набувають сюжетно-рольові ігри, частина яких має професійно зорієнтований характер. Діти граються, присвоюючи собі ролі лікарів, продавців, вихователів, водіїв, поварів і т.ін.
Важливе значення для подальшого професійного самовизначення мають трудові дії - виконання нескладних операцій по догляду за одягом, рослинами, прибирання приміщення тощо. Ці трудові дії формують інтерес до праці, збагачують знання дітей про обов'язки дорослих.
Позитивний вплив на подальше професійне самовизначення здійснюють знання про працю дорослих. Для їх формування бажано проводити спостереження за діяльністю дорослих, а потім опис змісту цієї діяльності.
Результатом професійно-рольових ігор, виконання простіших видів праці, спостережень за діяльністю дорослих є "самовизначення" дошкільників на основі розрізнення видів праці та порівняння різних професій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Розвиток самосвідомості студентів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок