Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Моральні принципи людини

Моральні принципи людини

Назва:
Моральні принципи людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,35 KB
Завантажень:
336
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.3

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
План
Моральність людини.
Деградація через епістемологічну дезорієнтацію
Краса людини.
2.1Символ краси та мистецтво
2.2 Краса людська та робота над собою
Вступ
Моральні принципи людини – це можна зазначити, як основні правила поведінки, а відтак і будівництва життя людини. Формуються вони під дією багатьох факторів, таких як виховання, матеріальна забезпеченість батьків, кола спілкування та інтересів, і т.і.
В більшості випадків, людські принципи, а відтак і внутрішня краса формуються в найбільшій мірі під дією виховання батьків. Саме в віці 4-6 років дитина формує основні особисті риси характеру, що втім можуть потім кардинально змінюватися.
Одним словом підтримуймо один одного, бо ми того варті...
1. Моральність людини.
Серед якостей, якими визначається цінність людини одне з перших місць посідають її моральні якості: доброта, милосердя, чесність, скромність, доброзичливість сміливість та ін. Й справді, чи не найбільше диво в людині — її духовність, здатність у своїх думках, поняттях та ідеях « виходити» за межі свого безпосереднього існування, носити в собі всесвіт, створювати у своїх мріях «ідеальний» підпорядковувати свої дії не тільки елементарним
Принципам , але й моральним нормам і з позицій цих норм оцінювати (твої вчинки як справедливі чи несправедливі, гідні чи не гідні, добрі чи злі тощо.
У кожному суспільстві існу-ють норми, які регулюють взає-мовідносини між людьми від-повідно до їх спільних інтересів. Усі релігійні й філософські вчен-ня були так чи так спрямовані на вироблення та обгрунтування цих норм, на доведення доціль-ності й необхідності їх дотри-мання. Як правило, всі ці норми спрямовували дії людей на те, щоб вони не заподіювали шкоди іншим людям, ставилися з лю-бов'ю й повагою до своїх батьків і близьких, допомагали бідним і скривдженим, не були злостиви-ми, заздрісними та жадібними, дбали не тільки про себе, а й про інших, творили тільки добро. І Опановуючи ці норми, свідо-мо підпорядковуючи їм свої вчинки, почуття й думки, керу-ючись ними у своєму ставленні до світу та інших людей, людина стає високоморальною істотою. Вона відчуває себе відпо-відальною за наслідки своїх дій не тільки перед іншими, а й перед самою собою. Тільки їй властиві почуття соро-му, честі й гідності, докори сумління, які теж підносять людину над усіма Іншими істотами. Ці «внутрішні охо-ронці» є одним з найбільших надбань культури, вони, як засвідчують учені, формувалися впродовж тисячоліть і саме завдяки їм може існувати й саме суспільство. Тому рівень морального розвитку людини є одним з найваж-ливіших критеріїв людськості взагалі. Водночас людина, позбавлена моральних переконань і почуттів, називається неморальною.
1.2 Деградація через епістемологічну дезорієнтацію
Позбавлена почуття любові до інших лю-дей і сорому за власні негідні вчинки, милосердя й добро-ти, скромності й прагнення до самовдосконалення, така людина не приносить користі та радості ні іншим людям, ні самій собі й тому не здатна викликати до себе теплі по-чуття з боку інших людей.
Моральність людини характеризується й тим, що вона завжди намагається керуватися у своїх діях почуттям обов'язку й ставить цей свій моральний обов'язок вище навіть хвилинних настроїв і бажань. Високоморальна лю-дина заради виконання свого обов'язку, збереження своєї честі й гідності здатна переносити будь-які труднощі й страждання і навіть, якщо це стає необхідним, пожертву-вати власним життям. Стосовно інших морально розвине-на людина керується золотим правилом моралі: стався до інших людей завжди так, як би ти хотів, щоб вони ста-вилися до тебе.
Моральні якості людини цінуються над усе. Й тому кожен, хто хоче стати справжньою людиною, приносити людям добро й відчувати найбільше задоволення від життя, повинен формувати в собі ці якості ще з дитя-чих років.
2. Краса людини
З давніх часів краса не тільки викликала захоплення, а й примушувала замислитися: чому одні істоти або пред-мети гарні, а інші — ні? Прагнучи відповісти на це запи-тання, люди спочатку вважали, що надзвичайна краса, як і надзвичайні розум, сила, спритність тощо, — це дар всемогутніх богів або долі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Моральні принципи людини

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок