Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Використання мовного впливу як засобу маніпуляції в політичній діяльності.

Використання мовного впливу як засобу маніпуляції в політичній діяльності.

Назва:
Використання мовного впливу як засобу маніпуляції в політичній діяльності.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,44 KB
Завантажень:
349
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Використання мовного впливу як засобу маніпуляції в політичній діяльності.
ЗМІСТ.
1. Вступ..................................................................3
2. Проблема маніпуляції.......................................3
3. Політична реклама............................................5
4. Мовна сугестія...................................................6
5. Використання вербалізації...............................8
6. Нейролінгвістичне програмування..................9
7. Чорний ПіАр......................................................11
8. Висновки............................................................13
9. Список використаної літератури.....................14
1. Вступ
Під час передвиборної кампанії політики навперебій твердили про якісь загадкові нові технології, котрі буцімто зомбують людей і перетворюють свідомих інтелектуальних виборців на слухняну електоральну масу, правда ніхто не зміг пояснити, у чому ж ті технології полягають. Скидається на те, що політики й самі не знають відповіді на це запитання, вбачаючи у цих технологіях тільки невідоме і незрозуміле, а , отже,– страшне.
Сергій Нестеренко
Проблема мовної сугестії в політичній діяльності має міждисциплінарний характер і виникла на стику лінгвістики, психології і “паблік рілейшенз”.
Зростання кількості наукових досліджень, публікації, котрі стосують цієї теми викликане, перш за все, прикладним її значенням. Часто дослідження в цій галузі і застосування її методів пов’язане з фінансовим інтересом, тому автори публікацій іноді не поспішають ділитись своїми професійними таємницями, обмежуючись лише загальними фразами. Та все ж спробуємо дати відповідь на наступні запитання:
Що таке політична маніпуляція?
Яку роль у ній відведено вербальному впливу (сугестії)?
Як застосовується мовний вплив в так званих “Брудних технологіях”?
2. Проблема маніпуляції.
У живій природі людина — якісно нове явище. Вона володіє розумом, здатним на абстрактне мислення, мов-ленням, мовою. Мова і мислення — значні складні си-стеми, на які можна впливати з метою програмування поведінки людини. Який же різновид впливу на нашу поведінку ми ви-значимо як маніпуляцію?
Власне корінь слова «маніпуляція» походить від ла-тинського слова manus — рука. В словниках європей-ських мов це слово тлумачиться як дія, спрямована на об'єкти з певними намірами, цілями (наприклад, ручне керування, огляд пацієнта лікарем за допомогою рук то-що). Мається на увазі, що для таких дій потрібні сприт-ність і вправність.
Звідси походить і сучасне переносне значення слова — спритне поводження з людьми як із об'єктами, речами.
Оксфордський словник англійської мови трактує маніпуляцію як «акт впливу на людей або керування ними зі спритністю, особливо із зневажливим підтекстом, як приховане керування або вплив».
Коли виписати ті визначення, які дають авторитетні зарубіжні дослідники явищам маніпуляції, то можна вирізнити головні, родові ознаки маніпуляції. По-пер-ше, це — різновид духовного, психологічного впливу (а не фізичне насильство чи загроза насильства). Метою дій маніпулятора є психічні структури людської особистості.
Однією з перших книг, безпосередньо присвячених маніпуляції свідомістю, була книга соціолога з ФРН Герберта Франке «Маніпульована людина» (1964). Він дає таке визначення: «Під маніпуляцією переважно тре-ба розуміти психічний вплив, який здійснюється таєм-но, відтак, на шкоду тим особам, на котрих він спрямо-ваний. Найпростішим прикладом цього може бути рек-лама»[2].
Отже, по-друге, маніпуляція — це прихований вплив, факт якого має залишитися непоміченим об'єктом ма-ніпуляції. Як зазначає один із провідних фахівців щодо американських 3МІ, професор Каліфорнійського уні-верситету Г. Шіллер, «для досягнення успіху маніпуля-ція має залишатися непомітною. Успіх маніпуляції га-рантований, коли маніпульований вірить: усе, що від-бувається, природне і неминуче. Коротше кажучи, для маніпуляції потрібна фальшива дійсність, в якій її при-сутність буде непоміченою»[2].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Використання мовного впливу як засобу маніпуляції в політичній діяльності.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок