Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Ділова етика як фактор утвердження моральності в економічних відносинах

Ділова етика як фактор утвердження моральності в економічних відносинах

Назва:
Ділова етика як фактор утвердження моральності в економічних відносинах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,54 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Ділова етика як фактор утвердження моральності в економічних відносинах


Рух Західного світу за людяні відносини, пов»язаний із аналізом перспектив розвитку людства в ХХІ столітті. Нестримний ріст матеріального виробництва і споживання без паралельного духовного росту, продемонстрував згубність роз-витку цивілізації в даному напрямку. Тому пошук шляхів виходу із соціально-економічної кризи зосереджується на морально-етичній сфері. Поволі відступає в небуття твердження про те, що економіка і мораль - «дві несумісні речі». І річ не лише в тім, що саме життя довело потребу залучення до матеріально-економічної сфери духовних елементів. В останні десятиріччя західним діловим світом ві-дкрито визнається серйозний вплив багатьох нематеріальних факторів на продук-тивність праці. Як стверджує У.Хетчер, «сам факт переплетення в сучасній економіці матеріальних і нематеріальних моментів... свідчить не лише про су-місність етики й економіки, але і про можливість позитивної еволюції другої під впливом першої. Думаю, що можна розглядати економіку перш за все як пред-метне відображення нашої моральності». Очевидно, ми сучасники епохи, в якій етика стає «вступом» до економіки. Універсальний характер етики, як регулято-ра всіх рівнів і видів відносин людини із соціальним, суспільним і природнім середовищем дозволяє гармонізувати матеріальний і духовний світ людини, її особисте й суспільне, поточне і перспективне, потреби груп, суспільства .
Розбудовуючи ринкову економіку, нам важливо не повторити помилок розвинених країн. Аналіз їх пошуків і досягнень дозволить використати наявний досвід регулювання економічної сфери етичними засобами. В практику ділових (трудових, виробничих) відносин розвинених країн світу етика включена як яви-ще, що описується термінами «етика бізнесу», «ділова етика», «ділова культура», «культура підприємництва», «діловий етикет» тощо. Етика в «широкому « значенні стає одним із основних об»єктів уваги в діяльності підприємств і корпорацій. Звинувачення в неетичному веденні справ - це не лише штрафи, а й ризик втрати репутації. Гучні скандали, які стають новинами міжнародного масштабу, служать нагадуванням суспільству про необхідність жорстких вимог до корпорацій діяти етично.
На Заході діють два підходи до втілення норм ділової етики. Згідно першо-го, етичні проблеми вирішуються вільною конкуренцією і законом. Другий підхід відповідальність за поведінку покладає не на систему законодавства, а на компа-нію. Цей, більш відповідальний підхід, передбачає, що компанії властива «соці-альна совість». Її керівництво не лише виявляє законослухнянність, а й розробляє стандарти поведінки, виходячи з принципів: особистої порядності, корпоративної совісті, довготривалої благополучності споживача. Ці стандарти оформляються в етичні кодекси фірм. Безумовно, наявність етичного кодексу не гарантує високо-моральної поведінки. Тому в корпораціях і фірмах організована просвітницька ро-бота, діють «програми етичної освіти», інструкції щодо поведінки в специфічних ситуаціях (пропозиція хабаря чи його вимога, політика при конфлікті інтересів, взаємин із конкурентами тощо), вироблені санкції за порушення кодексу. Це - свідчення того, що етичні норми, сформульовані в Кодексі не лише політика, а й практика утвердження етичної поведінки. Відповідальність за її функціонування несе керівництво, починаючи з вершини ієрархії.
Міжнародна практика визначення кращих компаній засвідчує, що найбільшої популярності набувають ті, які діють на засадах етики: соціально відповідально, досягаючи моральної згоди між усіма елементами внутрішньої структури і зовнішнього середовища.
В Европейському домі, куди ми прагнемо, співіснують і цілковито поважа-ються норми поведінки суб»єктів підприємництва, що грунтуються на національ-них культурах. Разом з тим, ЄС поступово формує загальноєвропейську політику ділової етики. Входження України в інтернаціональний бізнес робить її освоєння нагальною потребою підприємців і ділових людей. Пануючий в радянські часи тип підприємництва не лише не потребував трудової етики, а й навпаки, сприяв руйнуванню залишків традиційної української етики і зруйнував українського господаря.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Ділова етика як фактор утвердження моральності в економічних відносинах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок