Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Способи й форми симуляції

Способи й форми симуляції

Назва:
Способи й форми симуляції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,66 KB
Завантажень:
355
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Способи й форми симуляції


Симуляцію з метою уникнути судової відповідальності можна підрозділити на три тимчасові категорії:
1) попередня або превентивна симуляція, проведена в період, що передує злочину; такого роду симуляція здійснюється заздалегідь із метою створити думку про протиправну дію, як про акт, зробленому в стані психічного захворювання;
2) симуляція, навмисно здійснювана в період правопорушення з метою приховання його щирої мотивації;
3) наступна симуляція, проведена після здійснення правопорушення, як свідоме, цілеспрямоване поводження з метою уникнути відповідальності. У судово-психіатричній практиці частіше спостерігається останній варіант.
Існує два способи симуляції: 1) симуляція самого психічного захворювання, коли своїм поводженням і висловленнями намагаються відтворити патологічний стан психіки (якого немає й не було). Іноді для цього приймаються спеціальні лікарські засоби, що тимчасово викликають стан, що може зробити враження психічного захворювання; 2) симуляція анамнезу, що коли симулюють подають помилкові відомості об нібито имели місце в минулому патологічному стані (часто підкріплювані підробленими документами й вигаданими відомостями спеціально проінструктованих рідних). У такий спосіб створюється враження про перенесений у минулому щиросердечному захворюванні, якого в дійсності не було.
Найбільше судово-психіатричне значення має перший із зазначених способів симуляції. Останнім часом, як показує судово-психіатрична практика, частіше сполучаються обидва способи.
Виділяють наступні форми симуляції. Щира симуляція або чиста симуляція, тобто свідоме зображення психічної хвороби психічно здоровими особами, у судово-психіатричній практиці зустрічається відносно рідко. Частіше прибігають до симуляції анамнезу, чим психічного стану. При симуляції анамнезу в деяких випадках заздалегідь проводиться інструктаж родичів, які при необхідності подають вигадані відомості про отмечавшемся в минулому неправильному поводженні подэкспертного. Іноді такі особи попередньо госпіталізуються в психіатричний стаціонар або звертаються в психоневрологічний диспансер з певним набором заздалегідь продуманих скарг для створення видимості перенесеного в минулому психічного розладу. Часто бувають вказівки симулюють на психотическое стан, що мав нібито місце в момент здійснення правопорушення.
Симуляція психотического стану звичайно проявляється у формі відтворення окремих його симптомів або синдромів (ступор, порушення, слабоумство, галюцинації) і рідше у вигляді симулювання окремої клінічної форми психічного захворювання. При цьому відтворюються несумісні симптоми з різних психічних хвороб. Ряд психотических симптомів важко піддається наслідуванню, тому що вимагає для цієї величезної емоційної напруги й чинностей. До таких симптомів ставляться, наприклад, мовне й рухове порушення при маніакальному стані, мовна сплутаність і ін. На відміну від психічно хворих здорові особи в подібних випадках швидко утомлюються.
Зображення зміненого мислення й деяких видів слабоумства теж викликає в симулирующего більші утруднення, тому що вимагає тривалого напруженої уваги під час розмови. Тому до таких форм симуляції психічно здорові особистості прибігають рідко. Більше досвідчені вибирають таке поводження, що вони могли б провести з найменшою витратою чинностей. Звичайно імітують ті симптоми, які не вимагають пізнань у психіатрії, а також великої витрати фізичних і психічних зусиль і легко автоматизують.
Як показує судово-психіатрична практика, частіше симулюється депресія з монотонним поводженням, невиразною мімікою, установкою на неприступність, що проявляється в ухильних коротких відповідях. Поряд із цим відзначається рухова загальмованість, відмова від їжі з посиланнями на можливість отруєння, а також демонстративні суицидальные прояву (висловлення, готування, самоушкодження). Нерідко на цьому тлі симулюються елементарні галлюцинаторные розладу, переважно зорового характеру (загрозливі фігури, одягнені в усі чорне, застрашливі обличчя й т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Способи й форми симуляції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок