Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Основні напрямки мотивуючого впливу директивних документів на офіцерів

Основні напрямки мотивуючого впливу директивних документів на офіцерів

Назва:
Основні напрямки мотивуючого впливу директивних документів на офіцерів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,65 KB
Завантажень:
110
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Основні напрямки мотивуючого впливу директивних документів на офіцерів


В кожному суспільстві функціонують структури, в яких мотивування є одним з основних механізмів діяльності. Зокрема, у збройних силах існує більша, ніж в інших сферах, необхідність застосування механізму мотивуючого впливу на особистість. Перш за все це пов’язується з готовністю військових підрозділів до їх застосування за призначенням. Так, льотчики-винищувачі за короткий термін повинні підняти літак у повітря й перехопити ворожу ціль, підводний човен – непомітно вийти в заданий район і торпедувати ворога, підрозділ спеціального призначення – захопити й знищити стратегічний об’єкт противника тощо.
Сукупність відомих соціально-психологічних механізмів впливу на людину можна поділити на різні типологічні групи залежно від обраних для цього критеріїв. Зокрема, досить чіткий типологічний розподіл, обгрунтований В. Татенком, дозволяє застосовувати критерій „свобода – необхідність”: одні механізми дають можливість вибору і свободи дій об’єктові впливу, а інші вимагають підпорядковуватися правилам, нормам, звичаям, традиціям і, зокрема, вимогам суб’єкта впливу. В цьому випадку йдеться про прескриптивні соціально-психологічні механізми впливу (вимагання, санкціонування, зобов’язування, вправляння тощо) [1, с. 69]. Якраз військова діяльність і підтверджує необхідність та доцільність застосування таких механізмів. Особливо це стосується офіцерського корпусу, чиї професійні обов’язки пов’язані, насамперед, з військовою Присягою та захистом Батьківщини. Адже для такої категорії військовиків важливі честь, доблесть, відповідальність за справу, спільно прийняте рішення, клятва, які дають моральне і юридичне право застосувати прескриптивні механізми впливу.
Успішність управління військовими підрозділами безпосередньо пов’язується з наявністю у військового керівництва відповідних засобів мотивуючого впливу, від яких не тільки залежить забезпечення високої бойової готовності підрозділів, але й підтримання на необхідному рівні психологічного стану особового складу.
Проте проблема мотивуючого впливу директивних документів на особовий склад розроблена науковцями ще недостатньо, що утруднює процес управління взагалі, а також виховання військовиків на патріотичних та гуманістичних засадах.
Узагальнена класифікація засобів мотивуючого впливу в практичній діяльності військових фахівців виступає як комплекс засобів, де в різних пропорціях представлено і вербальні, і невербальні, і енергоінформаційні, і предметно-матеріальні засоби психологічного впливу. Однак при всьому цьому військова людина, проявляючи свою соціальну сутність, віддає пріоритет вербальним засобам як найефективнішим. Виходячи з цього контексту, ми й розглядаємо директивні документи як засіб ефективного психологічного впливу на офіцерів.
Сучасне розуміння поняття „директивний документ” неоднозначне. Аналізуючи літературу з функціонально-цільового призначення, читацької адреси документа, характеру інформації тощо, можемо констатувати, що директивний документ має спонукальний, наказовий зміст і виконує такі функції:
· активізації поведінки (спонукання до дії в заданому напрямку);
· інтердикції (заборони певних дій або небажаних різновидів діяльності);
· дестабілізації (порушення певних автономних форм поведінки і діяльності).
Водночас припускаємо, що різні типи директивних документів чинять неоднаковий мотивуючий вплив на військовослужбовців. По-перше, директивних документів дуже багато, вони дуже різні – за змістом, стилем викладу, частотою (періодичністю) доведення особовому складові, кількістю надходження. По-друге, одні документи частіше повторюються, інші з’являються значно рідше, а деякі (найважливіші) виходять навіть одноразово; очевидно, що сила та характер впливу цих документів у кожному випадку буде різною. По-третє, навіть один документ (наказ, директива, інструкція) може породжувати навіть у однієї людини різні, в тому числі й протилежні мотиви, які можуть одночасно спонукати як до виконання, так і до невиконання наказів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Основні напрямки мотивуючого впливу директивних документів на офіцерів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок