Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Дослідження впливу сімейних відносин на виникнення страхів у дітей

Дослідження впливу сімейних відносин на виникнення страхів у дітей

Назва:
Дослідження впливу сімейних відносин на виникнення страхів у дітей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,07 KB
Завантажень:
154
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Дослідження впливу сімейних відносин на виникнення страхів у дітей


У дослідженні простежується залежність виникнення страхів і тривожності у дітей від відносин, що склалися в родині. Пропонується аналіз дитячих малюнків за методикою “Моя сім’я”.
Проблема емоційно-психічного розвитку дитини стає актуальною нині, зокрема, й з огляду на розмаїття психологічних проблем, які виникають у батьків. Особливу увагу необхідно надавати дітям дошкільного віку, адже саме в цей період психологічний простір дитини починає набувати семантичної глибини, з’являються і проявляються перші узагальнення переживань, що викликаються зустріччю з новими поняттями і категоріями життя. На жаль, батьки, занурені у побутові турботи й проблеми матеріального забезпечення сім’ї, дуже рідко помічають глибину переживань, характерну для дітей раннього віку. А варто лиш поглянути на похмурі обличчя дошкільнят, звернути увагу на їхні тривоги, а в багатьох випадках і агресивні прояви в поведінці, аби зрозуміти важливість означеної проблеми.
Питання психологічного розвитку дитини досліджувало багато вчених, зокрема, Г. Абрамова, Х. Би, А. Валлон, Б. Ельконін, Н. Кряжева, І. Кулагіна, В. Філіппова.
Об’єктом нашого дослідження є дитячі страхи і тривожність як наслідок певних сімейних відносин.
Предмет дослідження – особливості залежності страхів від сімейних відносин.
Мета роботи – дослідити плив сімейних відносин на виникнення страхів у дітей через діагностичну процедуру за проективною методикою „Моя сім’я”.
Ми мали можливість простежити залежність проявів страхів у дітей від психологічної атмосфери, яка панує в родині кожної окремої дитини, залученої до дослідження. Для того, щоб вплинути на поведінку батьків з дітьми в сім’ї та з іншими членами родини, на стиль виховання, ми мали одержати певні факти, окрім відгуків вихователів дитячого садка. Для цього дітям віком від 5 до 7 років ми запропонували зобразити на малюнку свою родину. До середини дитинства дитина пов’язана тісними емоційними зв’язками з батьками (чи з людьми, які її заміняють). Особливості цього віку у кожної дитини ми й мали намір простежити.
Вибірка складала 30 хлопчиків і дівчаток. Один хлопчик (6 років) не погодився виконувати завдання. Пояснення: „Не хочу! Можу намалювати щось інше, або піду гратися”. Ми робимо висновок, що дитині неприємні стосунки, які склалися в родині; можливо, недавно трапилася якась подія в сім’ї, на яку дитина так реагує – не хоче згадувати. А наше завдання асоціюється з неприємностями в родині.
20 % дітей не намалювали себе – це свідчить про труднощі самовираження дитини у стосунках з близькими. „Мені важко знайти своє місце тут”, „Мені і без них не погано” – все це можливі думки дитини, яка „забуває” намалювати себе на картинці. На цей аспект ми особливо зважаємо, бо це як ні що інше свідчить про наявність певних проблем у вихованні дитини, які можуть відбитися й на відносинах з однолітками у дитячому садку. Може виникати страх не відповідати вимогам батьків, вихователів, вчителів.
Були діти, які намалювали себе дуже маленького розміру у порівнянні з іншими членами родини.
Взагалі на малюнках багато елементів тривожності дітей – це часті стирання вже зображеного. Багато штрихувань, обережних, слабких ліній.
Аналіз важливих елементів малюнка за тестом „Моя сім’я”
Обсяг статті не дозволяє докладно розглянути результати нашого дослідження, тому наведемо деякі найхарактерніші результати.
Дмитрик (6 років) намалював себе поруч з мамою в такому співвідношенні, що вона здається справжнім велетнем. Вихователька описує поведінку хлопчика як тривожну, він часто невпевнений у своїх діях, боїться зробити помилку, націлений на уникнення невдач. Ці факти, як і підтверджує малюнок, свідчать про авторитарний стиль виховання дитини. Хлопчик, судячи з усього, не має можливості висловлювати свою думку, повинен безумовно підкорятися бажанням матері. Це може викликати тривожний тип реагування на щось нове в житті, страх допуститися помилки, а відтак може сформуватися стійка відраза до активних дій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Дослідження впливу сімейних відносин на виникнення страхів у дітей

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок