Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Несвідомі сімейні експектації заміжніх жінок.

Несвідомі сімейні експектації заміжніх жінок.

Назва:
Несвідомі сімейні експектації заміжніх жінок.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,08 KB
Завантажень:
247
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Несвідомі сімейні експектації заміжніх жінок.


В наш час все тривожнішою стає статистика розлучень. Як з’ясовується, часто причиною розпаду сімей є елементарна психологічна неграмотність молодого подружжя, незнання моральних принципів функціонування чоловіка й жінки в родині. В соціально-демографічних умовах, які склалися на цей час, украй необхідно вміти застосувати заходи, завдяки яким можна було б уникнути негативних впливів на процес формування психологічних установок і репродуктивної поведінки молодих людей. Раніше такий феномен, як несвідомі сімейні експектації, практично в психології спеціально не вивчався.
Новизна нашого дослідження полягає у вивченні згаданого феномена як самостійного, спробі з’ясувати глибинні причини, що його породжують, та наслідків, викликаних неадекватністю сімейних експектацій, а також у віднайденні адекватних способів їх діагностики та корекції.
Об’єкт дослідження: несвідомі сімейні експектації заміжніх жінок.
Предмет дослідження: психологічні механізми функціонування неадекватних несвідомих сімейних експектацій.
Мета дослідження: вивчення механізмів функціонування несвідомих сімейних експектацій, їх природи, причин і наслідків їхньої нереалістичності.
Гіпотеза дослідження: нереалістичні сімейні експектації жінок є наслідком впливу ідеалізованого імаго батька на реальні взаємини дружин зі своїми чоловіками, що спричиняє неадекватність сприйняття жінкою свого чоловіка. Виходячи з цілей дослідження і висунутої гіпотези, нами були поставлені такі завдання:
1. За допомогою проективних методів дослідити сімейні експектації заміжніх жінок.
2. Класифікувати психологічні проблеми заміжніх жінок, що виникають унаслідок спотворених сімейних експектацій.
3. Вивчити механізми зміни неадекватних сімейних експектацій і знайти способи їх корекції методами аналітичної і глибинної психології. З цією метою провести серію терапевтичних сесій з жінками, що потребують психологічної допомоги.
Теоретико-методологічною базою дослідження стали аналітична психология К. Г. Юнга, психоаналітична теорія З. Фрейда, особистісно орієнтована психотерапія Б. Карвасарського, сімейна психотерапія В. Сатир, сімейна психотерапія парадоксів П. Пепп. За методичну основу дослідження було взято колірний тест відносин (КТВ) у модифікації А. Еткінда.
В сучасній психології стало вже загальновідомим фактом, що отримані в дитинстві досвід і пов’язані з ним переживання визначають майбутнє доросле життя людини. У раннім дитинстві формуються наші уявлення про майбутні роки, очікування, установки щодо подій, що у житті відбуватимуться. Будучи глибоко неусвідомленими і укоріненими в нашій особистості, ці експектації та уявлення дуже впливають на поведінку людей.
Здебільшого очікування та уявлення формуються батьками, і дуже часто цей інтроеційований досвід стає перешкодою для побудови зрілих, справді дорослих відносин з людьми. Особливо це стосується відносин із протилежною статтю. Безліч проблем у шлюбі виникає внаслідок надто завищених, нереалістичних очікувань і вимог жінок стосовно чоловіка, сформованих батьками, почерпнутих з батьківської родини і засвоєних як непорушні вимоги, які, власне кажучи, є соціальними стереотипами та інтроектами, що організують життя жінки і визначають її ставлення до світу. Чимала кількість таких інтроектів не є властивими для жінок, однак вони неусвідомлено регламентують їхнє життя, продовжуючи здійснювати на них потужний вплив і в дорослому віці.
Сімейні експектації – це система установок, очікувань та вимог, що їх жінка спрямовує на чоловіка. Це образ, модель сімейного життя, неусвідомлений сценарій, що визначає плин життя двох людей. Відповідно до теорії К. Г. Юнга, сімейні експектації визначаються існуючим у несвідомому жінки архетипом Анимуса, який є набором не тільки якостей батька, але й „бібліотекою” знань з колективного несвідомого попередніх поколінь, їхніх нереалізованих можливостей і бажань, що немов тягар тисне на жінку, змушуючи її робити ті чи інші вчинки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Несвідомі сімейні експектації заміжніх жінок.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок