Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Скачати реферат: Гуманістична психологія А. Маслоу

Загрузка...

Гуманістична психологія А. Маслоу / сторінка 4

Назва:
Гуманістична психологія А. Маслоу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,14 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Багато хто боїться відкритися для близьких взаємин, оскільки не хоче бути відкинутим. Спостерігається кореляція між щасливим дитинством і здоров'ям у зрілому житті, тому завершує Маслоу, любов є основою здорового розвитку людини.
Потреби у самоповазі — розділяв два види цієї потреби: потреба у повазі до себе, тобто у самоповазі і потреба, щоб тебе поважали інші. До першого виду поваги входить:
компетентність, впевненість, досягнення, незалежність і свобода. Людина повинна знати , що вона є достойна людина, що здатна справитися з життєвими завданнями. Самоповагу слід будувати на власних здібностях, досягнення та автентичності. Якщо самоповага залежить від інших, то людина знаходиться у стані психологічної небезпеки. Здорова самоповага ґрунтується на заслуженій повазі інших, а не на славі, соціальному становищі чи підлабузництві. До другого - це престиж, визнання, репутація, статус, прийняття іншими. Тат важливим для людини є усвідомлення того, що інші цінують і розуміють те, що він робить.
Задоволення цих почуттів розвиває впевненість у собі, гідність тощо, фрустрація - породжує, почуття неповноцінності, безкорисності, слабості, залежності, пасивності.
Дана потреба з віком втрачає свою гостроту, їх інтенсивність зменшується: по-перше, тому, що дорослі більш реалістично підходять до оцінки своєї дійсної значущості і цінності, тому потреби у повазі перестають бути провідними. По-друге більшість дорослих пережили досвід поваги і визнання і це дозволяє їм рухатися до більш високих рівнів мотивації. Цим пояснюється твердження Маслоу, що істинна самоактуалізація зустрічається лише у людей зрілого віку.
Потреби в самоактуалізації - визначає як бажання людини стати тим, ким вона може стати. Людина, яка досягла цього рівня у своєму розвитку, добивається повного використання своїх талантів, здібностей і потенціал особистості.
Людина повинна стати тим, ким вона хоче стати, тобто бути вірною своїй природі.
Люди будь-яких професій можуть актуалізувати свій потенціал, виконуючи у найкращий спосіб те, чим вони займаються. Теорія Маслоу захоплює тим, що вона звертає увагу людини на те, ким вона хоче бути, що надає її життю інтерес і мету.
Маслоу приходить до думки, що потреба в самоактуалізації - це внутрішня потреба людини до вдосконалення. Вона є природною і необхідною. Проте дуже мало людей досягають цього рівня у своєму розвитку (менше ніж 1% всього населення). Це відбувається тому, що багато людей просто не бачить свого потенціалу, не знають про його існуванні і не розуміють корисності самовдосконаленя. Вони схильні сумніватися, і навіть бояться своїх здібностей. Це явище Маслоу назвав комплексом Іони, який характеризується страхом перед успіхом, який перешкоджає людині прагнути величі і самовдосконалення.
Актуалізація вищих потенціалів людини можлива при хороших зовнішніх умовах, людині потрібне суспільство, яке б сприяло розкрити людині власний потенціал. Проте, жодне суспільство в історії людства не забезпечувало таких можливостей.
Перепоною до самоактуалізації є сильний негативний вплив, який має потреба в безпеці, оскільки процес росту вимагає готовності ризикувати, помилятися, відмовлятися від старих звичок. Це вимагає мужності.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Гуманістична психологія А. Маслоу

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок