Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Гуманістична психологія А. Маслоу

Гуманістична психологія А. Маслоу

Назва:
Гуманістична психологія А. Маслоу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,14 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Гуманістична психологія А. Маслоу
Представник гуманістичного напрямку в психології, який ще називають як «третя сила», або "розвиток потенціалу людини", згідно з яким людина від природи є доброю і здатна до самовдосконалення. Згідно з цією ідеєю сама сутність людини постійно рухає її в напрямку особистісного росту, творчості і самодостатності, якщо тільки сильні обставини оточення не перешкоджають цьому.
Людина — це у вищій мірі свідоме і розумне створіння без домінуючих несвідомих потреб і конфліктів, активний творець власного життя.
Абрахам Гарольд Маслоу народився в Брукліні, Нью-Йорк, в 1908 році в сім'ї неосвічених євреїв емігрантів з Росії. Батьки дуже хотіли, щоб він, старший з 7 дітей отримав освіту. Згадуючи про своє дитинство, він говорить, що був одиноким і нещасливим. "Дивно, - згадував він, - що маючи таке дитинство, я не захворів психозом. Я був єдиним хлопчиком-євреєм серед не євреїв, що до деякої міри нагадує ситуацію, коли вперше негр вступає до школи, де навчаються білі діти. Я виріс в бібліотеках, серед книг і без друзів.
У нього були дужу складні взаємини з матір'ю, сповнені ненависті і ворожості, і практично такими збереглись до кінця її днів. Мати його була дуже релігійною, і часто погрожувала, що Бог покарає його за проступки. В кінцевому результаті він навчився ненавидіти релігію і сумніватися в Бозі. Він називав Розу Маслоу жорстокою, злостивою і неосвіченою, звинувачував у тому, що у неї немає ні краплини тепла і любові.
Батька він згадував "як людину котра любила віскі, жінок і бійки". Батько навіяв абрахаму, що він потворний і дурний. Пізніше, Маслоу помирився з батьком, однак ніколи не вибачив матері того, як вона поводилась з ним у дитинстві і юності.
Спочатку він хотів стати юристом. Проте, коли він зрозумів, що ця професія не для нього, перебрався у Вісконсін.. де закінчив університетський курс з психології і одержав ступінь бакалавра в 1930 році, магістра гуманітарних наук - в 1931, доктора - в 1934,
Незадовго до переїзду до Вісконсіну, одружився на Бреті Гудман - своїй шкільній симпатії і кузині. Пізніше він згадував, що життя для нього практично не починалось до тих пір, поки він не одружився і не переїхав до Вісконсіну,
Одержавши докторський ступінь, переїжджає до Нью-Йорку, де працює в Колумбійському університеті разом з відомим теоретиком у галузі научіння - Торндайком.
Згадуючи Нью-Йорк тих часів (30-40 роки), він казав, що то був центр психологічного всесвіту.
Саме тут він познайомився з елітою європейських інтелектуалів, яким довелось спасатися від Гітлера: Е. Фромм, А. Адлер, К. Хорні, Рут Бенедикт, Макс Вертгеймер. Неформальні бесіди, хвилюючий досвід спілкування з такими видатними вченими допомогли сформувати інтелектуальну основу подальших гуманістичних поглядів Маслоу. В цей період він також вивчав психоаналіз.
В 1951 році був призначений зав. кафедрою психології університету Брандеїс, де пропрацював до 1969 року. З 1969 року починає працювати в Доброчинному Фонді У. П. Логліна в Менлоу-парк, Каліфорнія. Будучи сповненим прагнення працювати, оскільки праця в доброчинному фонді давала йому повну свободу. Він мав можливість працювати для задоволення своїх власних, потреб і інтересів: глибшого вивчення філософії демократичної політики, економіки і етики, в 1970 році на 62 році життя він помирає від сердечного нападу.
Вклад його в психологію важко переоцінити. Більшість книг написані протягом останніх 10 років, найбільш відомі серед яких: "По направленню к психологии бытия" - 1968; : "Религии, ценности, и вершинные переживання"- 1964; "Мотивация и личность"- 1970 -перше вид., 1987 - трете видання; „Новые рубежи человеческой природы» - 1971.
Він також був редактором- засновником -.часопису "Гуманістична психологія", і "Трансперсональна психологія" та ін.
Основні елементи гуманістичної психології А. Маслоу
Екзистенційний погляд на людину — усвідомлення унікальності буття окремої людини, що існує в конкретний момент часу і простору.
Індивід як єдине ціле.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Гуманістична психологія А. Маслоу

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок