Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Створення комітетів. Цикли ділової бесіди.

Створення комітетів. Цикли ділової бесіди.

Назва:
Створення комітетів. Цикли ділової бесіди.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,87 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Створення комітетів. Цикли ділової бесіди.


Для вирішення трудових конфліктів певну роль може зіграти створення спеціальних комітетів (комісій). Комітет — це є група усередині організації, якій делеговані повноваження для виконання якого-небудь завдання чи комплексу завдань. Іноді комітети називають радами, цільовими групами, комісіями чи командами. Але в усіх випадках тут передбачається групове прийняття рішень й здійснення дій, що відрізняє комітет від інших організаційних структур.
Існують два основних типи комітетів: спеціальний та постійний.
Спеціальний комітет — тимчасова група, сформована для досягнення певної мети.
Постійний комітет — перманентно діюча група усередині організації, що має конкретну мету. Найчастіше постійні комітети використовуються для надання організації консультацій з питань особливої важливості.
Керівництво делегує повноваження комітету в такий нее спосіб, як і особі. Поруч з окремими особами, так само й комітети мають звітувати про виконання доручених ним завдань перед тим, хто делегував їм повноваження. Проте, оскільки комітет — це група, персональна звітність тут ослаблена.
Комітети мають або лінійні, або штабні повноваження.
Як й інші інструменти керування, комітет буде ефективним тільки тоді, коли всі чи велика частина чинників даної ситуації диктують вибір саме цього інструменту. Більшість теоретиків радять використовувати таку форму управління, коли група може виконати цю роботу краще, ніж один керівник, чи коли організація, передаючи всю владу в руки однієї людини, наражає себе на ризик. Нижче наведено приклади ситуацій, коли керуванню за допомогою комітетів може бути віддано перевагу.
1. Коли проблема вимагає великого досвіду в якійсь певній сфері, можна використовувати такий інструмент, як комітет для надання особі, відповідальній за дане питання (тобто, його вирішення), консультативної допомоги для прийняття рішення. У нинішніх складних та мінливих умовах навряд чи можна очікувати, що головний керівник великого підприємства володітиме інформацією про всі чинники, що впливають на організацію.
2. Коли запропоноване рішення виявиться досить непопулярним в організації, використання комітету для прийняття рішення може сприяти послабленню невдоволення діями конкретних відповідальних осіб.
3. Коли колективне прийняття рішення піднімає дух організації, комітет може залучити підлеглих до участі в процесі вироблення рішень.
4. Коли є необхідність координувати роботу різних підрозділів організації, комітет може стати форумом для висловлення точок зору керівників та допомогти їм зрозуміти своє місце у загальній справі.
5. Коли небажано зосереджувати всю владу в руках однієї людини, комітет може розподілити повноваження між декількома особами. Це допоможе організації уникнути помилок з найважливіших питань та послабити тиск на вище керівництво.
Нижче наводяться характерні помилки відносно такої форми керування, як комітет:
1. Відсутність чіткого визначення прав та обов'язків комітету. Перед тим як утворити комітет, керівництво повинне точно вирішити, з якою метою він створюється: для визначення проблеми, для вироблення й оцінки альтернативних рішень, для рекомендування відповідного курсу чи для вироблення й виконання рішення.
2. Неправильно визначений кількісний склад комітету. Оптимальна чисельність — від 5 до 10 осіб. Якщо в комітеті буде менше 5 осіб, цього може виявитися недостатньо для отримання вигоди з розходження думок, а комітет, що складається більш ніж з 10 чоловік, обмежує участь коленого в обговоренні питання.
3. Втрати часу. Норткот К. Паркінсон помітив, що в комітетах спостерігається тенденція витрачати більше часу на зрозумілі всім членам питання, ніж на ті, що відзначаються більшою складністю. Це відбувається тому, що багато людей не хочуть демонструвати своєї некомпетентності, виступаючи з незнайомої чи заплутаної теми. Тому комітети іноді ведуть нескінченні суперечки на тривіальні теми, а рішення з найважливіших питань приймають за кілька хвилин.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Створення комітетів. Цикли ділової бесіди.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок