Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Психологія огляду місця події

Психологія огляду місця події

Назва:
Психологія огляду місця події
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,46 KB
Завантажень:
229
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
на тему:
„Психологія огляду місця події”


План
Вступ
Психологічні особливості особи слідчого
Психологія огляду місця події
Вступ
Під слідчою діяльністю розуміють цілеспрямований процес збору і перевірки доказів, який здійснюється слідчим у певному порядку. Мета слідчої діяльності полягає у правовій охороні основних соціальних цінностей особистості, суспільства і держави, встановленні істини при розслідуванні правопорушень, притягненні винних в порушенні закону до суду. Професійно-психологічні особливості особистості слідчого зумовлені соціально-політичними, моральними і психологічними особливостями слідчої діяльності.
Наявність владних повноважень є одним із найсуттєвіших чинників міжособистісної взаємодії слідчого з іншими учасниками кримінального процесу. Ці повноваження іноді можуть створювати ілюзію обвинувальної спрямованості діяльності слідчого. Тут варто відзначити, що функція слідчого- не звинувачення і не захист, а пошук істини в процесі розслідування. В основі слідчих дій лежить пошуково-пізнавальна діяльність, яка реалізує намагання розкрити злочин і полягає у зборі вихідної інформації. Велика роль в цьому належить наявним знанням, особистісним якостям і властивостям слідчого, особливостям його характеру, його професійному та життєвому досвіду. Суттєвим в діяльності слідчого чи при попередньому розслідуванні є її нормативний характер. Йдеться про те, що закон не лише регламентує окремі слідчі дії, але й встановлює порядок розслідування, регулює відносини слідчого з учасниками кримінального процесу, обмежує його роботу певними часовими рамками.
Психологічні особливості особи слідчого
Слідчий-це посадова особа органів прокуратури, внутрішніх справ, служби безпеки, призначена у встановленому законом порядку, завданням якої є провадження досудового слідства. Слідчий процесуально незалежний при прийнятті рішень. При провадженні досудового слідства всі рішення про спрямування слідства і про провадження слідчих дій він приймає самостійно, за винятком випадків, коли законом передбачено одержання згоди від суду(судді) або прокурора, і несе повну відповідальність за їх законне і своєчасне проведення (ст. 114 КПКУ).
Слідчий є тією особою, яка повинна мати необхідні знання (мати кваліфікацію юриста) і професійний досвід. Це зумовлено складністю та багатограністю виконуваної діяльності.
Процесуальне положення слідчого, його соціально-рольова функція передбачають необхідність відповідності його особистості певним психологічним якостям (організаторські здібності, саморганізація, гнучкість мислення, самостійність, спостережливість, відповідальність, акуратність, пунктуальність, тактовність, емоційна стійкість та інші).
Слідчому постійно доводиться перебуати під тиском зацікавлених осіб, іноді працювати в несприятливій ситуації, за умов перевантаження, напруження нервових і фізичних сил, організовувати процес розслідування. Отже він повинен передусім вміти організовувати свій психічний стан, набувати навички управління своєю вольовою й емоційними сферами, повинен бути точним.
Робота слідчого вимагає різнобічного розвитку його уваги. Він повинен виховути у собі цілеспрямовану, довільну увагу, що безпосередньо пов’язане з інтересом до своєї роботи. Якщо такої зацікавленості немає, то всі зусилля, спрямовані на розвиток уваги, можуть бути безрезультативними. Криміналістична спостережливість-це така риса слідчого, яка забезпечує планомірне, цілеспрямоване, продумане сприймання ситуації, умов, оточення. Для слідчого властиве вміння організовувати поступлення необхідної інформації, правильно систематизувати і аналізувати її, відкидати непотрібне. Успіх спостереження в кінцевому рахунку передбачає інтелект слідчого. Щоб використати фактив якості доказів, потрібно знайти їм правильне пояснення, встановити їх причину. Правильне доведення є не що інше як логічне встановлення зв’язків між явищами .
Комунікативний аспект в діяльності слідчого є одним із домінуючих. Слідчий повинен мати хороші здібності співбесідника, який вміє вести бесіду в особливо важких умовах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Психологія огляду місця події

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок