Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Особливості формування агресивної поведінки у спортивних вболівальників

Особливості формування агресивної поведінки у спортивних вболівальників

Назва:
Особливості формування агресивної поведінки у спортивних вболівальників
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,36 KB
Завантажень:
85
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Особливості формування агресивної поведінки у спортивних вболівальників


Діяльність спортсмена практично завжди викликає реакцію глядацької аудиторії. Присутність глядачів на змаганнях, їх відношення до змагальних перепитій може суттєво вплинути на результати діяльності спортсменів. Так, недосвідчений спортсмен, переживаючи збудження, зумовлене негативними щодо нього реакціями глядачів, змагається гірше, ніж спортсмен, толерантний до вербальних неприязних дій вболівальників. Глядачі відрізняються один від одного особливостями реагування на змаганнях, що безпосередньо пов’язано з їх особистісним відношенням до спортивного видовища.
У проведеному нами дослідженні взяли участь 405 вболівальників. Ми використовували метод спостереження, модифіковану форму опитувальника Басса-Даркі, що дозволяє виміряти три основні параметри агресивності і два – ворожості. Кількісні показники проаналізовані за допомогою математично-статистичних методів оцінювання результатів.
J.Loy [6] запропонував класифікацію спортивних уболівальників за характером їх ставлення до змагань:
1. “Основні” – активно цікавляться спортом і відвідують змагання;
2. “Другорядні” – регулярно слідкують за спортивними подіями, про які повідомляють радіо і телебачення, спортивні арени відвідують нечасто;
3. “Теоретики” – особи, які обговорюють спортивні новини і слідкують за змаганнями виключно з мас-медіа.
Глядачів можна систематизувати також в залежності від їх відношення до спортсменів, що виявляється у відповідному реагуванні, і від психологічної близькості між ними та спортсменами. За цими ознаками можна утворити таку шкалу вболівальників:
значущі для спортсмена особи реагують позитивно;
незнайомі зі спортсменом глядачі реагують позитивно;
пасивно спостерігають за діями спортсменів без експресивних реакцій на їхню адресу;
не виявляють інтересу до дій спортсменів;
реагують негативно.
На жаль, існує небагато наукових даних про те, як різні типи глядачів впливають на діяльність окремих спортсменів чи команд. Окрім того, дослідження проводилось в лабораторних умовах, де вирішувались специфічні завдання при обмеженій вибірці піддослідних. Більшість проведених експериментів приблизно підтверджує те, що можна було б передбачити інтуїтивно. Так, дії спортсменів в присутності глядачів змінюються. Однак, ці зміни не завжди однозначні. Одні спортсмени в такій ситуації покращували змагальну діяльність, для інших притаманні порушення техніко-тактичної та рухової активності [2].
Деякі науковці підкреслюють, так званий “ефект присутності глядачів”, а також вплив осіб, що не лише перебувають поруч, й виконують аналогічну роботу тренувального характеру. Зокрема, G. Russel виявив таку закономірність: діяльність добре тренованого суб’єкта порушувалась швидше, коли за ним спостерігали глядачі і активно вболівали за нього [7]. Б. Халл вважає, що підготовка спортсмена за відсутності глядачів є корисною. На його думку, хокеїстам буде важче виконувати передачі і кидки по воротах в умовах тренувань під пильним поглядом оточуючих, проте, вони відчуватимуть їх підтримку на змаганнях при силових одноборствах і контактах із суперником [5].З’ясовано, що спортивні події створюють потенційну платформу для прояву агресивності як спортсменами, так і вболівальниками [2].
Більшість вчених, що займалися пошуком пояснень причин виникнення агресивності в уболівальників опирались на принципи теорії соціального навчання. Однак, систематичних досліджень агресії в контексті спортивних видовищ досить мало . Так, практично всі факти, які наводить G.Russell [7], доречні для розуміння насилля, що наявне у спорті, проте вони не актуальні у розгляді базових аспектів нашої роботи. В цьому аспекті, Р.Берон і Д.Річардсон розглядають ряд наукових позицій. Так, деіндивідуалізація, розгальмування і фізіологічне збудження слугують в якості пояснень причин зростання агресії серед вболівальників. Проаналізувавши їх, спеціалісти дійшли висновку, що перегляд змагань не викликає зниження її рівня у глядачів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Особливості формування агресивної поведінки у спортивних вболівальників

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок