Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Образ політичного лідера в уявленні студентів.

Образ політичного лідера в уявленні студентів.

Назва:
Образ політичного лідера в уявленні студентів.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,40 KB
Завантажень:
243
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Образ політичного лідера в уявленні студентів.


Вивчення особливостей сприйняття політичного лідера різними соціальними групами є актуальною проблемою сучасної соціальної та політичної психології. Результати таких досліджень мають як теоретичний інтерес (вивчення суспільних настроїв, прогнозування напрямків подальшого розвитку суспільства, з’ясування факторів, що впливають на формування “образу” політиків у свідомості населення тощо), так і суто практичний (побудова іміджу політичних лідерів, його використання в PR).
Постановка проблеми
Важливою справою є вивчення уявлень про політичних лідерів серед студентів, які, з одного боку, становлять значну частину виборців та виступають відносно активною в політичному плані групою молоді, а з іншого – чимало з них у майбутньому поповнить політичну еліту.
Зазначимо, що систематичне вивчення різних аспектів проблеми політичного лідерства у вітчизняній психологічній науці лише розпочинається. Донедавна це питання досліджувалося західними, головним чином американськими, спеціалістами. Саме тому, незважаючи на розробку ряду аспектів цієї наукової проблеми, певні моменти (зокрема, психологія сприйняття образу політичних лідерів) потребують подальших комплексних досліджень.
Аналізуючи особливості бачення політичного лідера студентами, зазначимо, що вони, до певної міри, обумовлені політичною культурою молоді, на формування якої впливає низка факторів: індивідуально-психологічні (вік, інтелектуальні особливості, особистісні риси, ціннісні орієнтації), соціально-психологічні (вплив батьків, друзів, закладів освіти, засобів масової інформації) та соціально-економічні (економічне становище як країни в цілому, так і конкретної особистості зокрема).
Російські та українські науковці (О. Башкирова, Н. Лайдинен, Л. Гегель, Р. Мамедбейлі, Л. Московичева, О. Красильникова, Д. Левчик, Е. Левчик, С. Ципко, О. Шевченко) вже здійснили спробу шляхом соціально-психологічних досліджень окреслити образ ідеального політичного лідера, що має такі риси, як справедливість, чесність, патріотизм, сила волі, відповідальність, цілеспрямованість, ретельність, далекоглядність, висока освіченість, розум, уважність, обов’язковість, організаційний талант, рішучість, сміливість, впевненість у собі, владність, компетентність, дипломатичність. При цьому пріоритетна роль віддається патріотизмові, чесності, справедливості та рішучості.
Поряд з тим, у цих дослідженнях до уваги брався лише аналіз раціональних складових образу політичного лідера. Водночас було доведено, що існують і неусвідомлювані електоратом оцінки політичних діячів, що суттєво впливає на формування іміджу останніх і багато в чому відрізняються від раціональних. Дослідженню підсвідомого рівня сприйняття політичних лідерів присвятили свої праці О. Шестопал, М. Новикова-Грунд, Д. Дурдін, Н. Шелекасова, М. Андріанов, Н. Ілюхіна, Е. Дорофеєв та інші. Концептуальні положення цих та інших науковців були покладені в основу авторського соціально-психологічного емпіричного дослідження.
Метою дослідження було визначення особливостей сприйняття образу політичного лідера вітчизняною студентською молоддю. Об’єктом дослідження виступали уявлення студентів про політичних лідерів, а предметом – особливості свідомих (раціональних) та підсвідомих (ірраціональних) уявлень про політичних лідерів, різниця в уявленнях про реальних та ідеальних політичних лідерів, а також зв’язок цих уявлень з демографічними та соціально-психологічними факторами.
Методика та організація дослідження
Емпіричне дослідження охоплювало студентів 3-го курсу історичного факультету Чернігівського державного педагогічного університету ім. Т. Шевченка. Загальна вибірка містила 120 осіб, з них 29 – чоловічої та 90 – жіночої статі (один піддослідний не вказав свою стать).
В ході емпіричного дослідження ми використовували метод опитування (у формі анкетування), що традиційно застосовується у психолого-політичних дослідженнях, а також метод психодіагностичного тестування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Образ політичного лідера в уявленні студентів.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок