Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Психологічні аспекти діяльності особистості в мережі Інтернет

Психологічні аспекти діяльності особистості в мережі Інтернет

Назва:
Психологічні аспекти діяльності особистості в мережі Інтернет
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,80 KB
Завантажень:
488
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Психологічні аспекти діяльності особистості
в мережі Інтернет


Тенденції розвитку сучасного суспільства мають переважно техногенний характер. Сучасний світ побудований на базі комп’ютерних електронних систем, які мають місце фактично в усіх сферах діяльності людини. Незважаючи на те, що комп’ютер існує всього близько 50 років, а перші комп’ютерні військові мережі з’явилися тільки в середині 60-х років минулого століття, весь світ охоплений військовими й цивільними загальнодоступними мережами настільки, що життя без комп’ютерів та їх спільної взаємодії на сьогодні не є можливим.
У наш час кожний десятий житель планети є користувачем глобальних комп’ютерних мереж. У віртуальному просторі склалася своя соціальна система [1; 2], існують свої радіо- й телестанції, газети, кінотеатри, клуби, музеї та виставки. Окрім того, функціонує досить ефективна “цифрова економіка”, завдяки якій створено мільйони робочих місць.
Інформаційне середовище – поряд із природним, просторово-географічним, соціальним, культурним, ландшафтно-архітектурним тощо – відіграє значну роль у професійній діяльності та в повсякденному житті сучасної людини. Інформаційне середовище, часто іменоване ноосферою, неоднорідне; віднедавна в ньому прийнято виділяти середовище Інтернету, або так званий “кіберпростір”.
В інформаційних виданнях термін “кіберпростір” широко використовується для позначення всіх аспектів роботи людини з комп’ютером та Інтернетом. Цей термін досить точно відображає можливість сприйняття комп’ютерів та їхніх мереж як особливого психологічного “простору”. Людям, що активно працюють із комп’ютерами, пишуть електронні листи, грають в ігри, спілкуються одночасно з людьми на різних континентах, важко не уявляти все це як особливий “простір”, куди потрапляють за допомогою свого комп’ютера. Творці інтерактивних сервісів для користувачів вносять свою частку у створення цього образу, називаючи окремі частини власної продукції “світами”, “кімнатами” і “територіями”.
Цей “простір” може й повинен вивчатися як певне єдине ціле. За словами Курта Левіна, “…психології необхідно було зробити багато кроків, перш ніж вона виявила, що динамічне ціле має властивості, які відрізняють його від властивостей його частин або від суми його частин” [3, с.168-169].
Можна стверджувати, що кіберпростір являє собою практичне втілення деяких теоретичних уявлень піонерів екологічної науки. Так, Пьер Тейяр де Шарден у свій час помітив, що “...ноосфера прагне стати однією замкнутою системою, де кожний елемент окремо бачить, почуває, бажає, страждає так само, як усі інші, й одночасно з ними” [5, c.199]. Інтернет – одна з найбільш перспективних з існуючих на сьогоднішній день технічних можливостей забезпечити міжкультурну взаємодію і співпрацю або об’єднати всіх суб’єктів, що населяють Землю, в “єдину замкнуту систему”, за П.Тейяр де Шарденом. Більше того, численні ідеологи кіберпростору активно проголошують як актуальну мету глобалізації підключення до Інтернету.
Оскільки кіберпростір – не тільки й не стільки мережа взаємозалежних комп’ютерів, але й співтовариство людей-користувачів Інтернету, то виглядає досить аргументованим нещодавно заявлений у науковій літературі термін “психологія Інтернету” [7]. Він є не менш обґрунтованим, аніж існуючі в літературі описи “психології терориста”, “психології воїна”, “психології біженця” та ін.
В емпіричних дослідженнях діяльності користувачів у кіберпросторі певні труднощі виявляються у відокремленні психологічних факторів від непсихологічних – ця проблема може бути названа “психологічною екологією”, якщо скористатися терміном К.Левіна [3; 4]. Дослідницька діяльність у цій галузі носить не тільки міждисциплінарний, але й комплексний характер, не будучи прив’язаною до конкретного розділу психологічної науки: психологія Інтернету вивчається з позицій психології свідомості, етнічної, когнітивної, соціальної, вікової, педагогічної психології, психології особистості, психології статевих відмінностей, психології праці тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Психологічні аспекти діяльності особистості в мережі Інтернет

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок