Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Становлення особистості майбутнього педагога як проблема сучасної психології

Становлення особистості майбутнього педагога як проблема сучасної психології

Назва:
Становлення особистості майбутнього педагога як проблема сучасної психології
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,07 KB
Завантажень:
494
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Становлення особистості майбутнього педагога як проблема сучасної психології


ЗМІСТ
Вступ
Умови формування майбутнього педагога
Духовні цінності в становленні особистості педагога
Висновки
Список використаної літератури


Вступ
Як відомо, розбудова української держави, ставить на порядок денний надзвичайно важливе і невідкладне завдання – виховання справжнього громадянина і патріота рідної землі. Лише люди, безмежно віддані українській національній ідеї, здатні відстояти незалежність, соборність України, вивести її з тимчасових соціально – економічних труднощів на шлях прогресу і процвітання.
З огляду на це побудова нового демократичного, гуманного суспільства, яке орієнтується на високі національні і загальнолюдські цінності, набуває, насамперед, виховного характеру. Особливо це стосується підростаючого покоління, якому в недалекому майбутньому відстоювати та примножувати здобутки нашої незалежності, та людей, які мають честь виховувати таке покоління. Зараз, в умовах економічної кризи, відбувається інтенсивний процес соціальної і моральної деградації частини учнівської молоді, надмірного захоплення негативними формами комерційного бізнесу і низькопробною зарубіжною культурою. Відтак, притуплюються природні потреби в пізнанні, втрачається інтерес до чесної праці, знецінюються духовні ідеали. Кого ж звинувачувати: батьків чи педагогів. Спробуємо розібратись в останніх. І переглянемо формування і становлення педагогів, які, на мою думку, не менш відповідальні як за формування підростаючого покоління, так і за всю країну загалом. З огляду на викладене, актуальними є наукове розроблення і практичне забезпечення, по суті нової системи становлення педагога, мета якого - сформувати в учнів комплекс громадянських якостей, потребу захищати інтереси України, реалізовувати свій особистісний потенціал на благо зміцнення Української Держави.
З огляду на те, що дана тема в вітчизняній науці опрацьована недостатньо, давався взнаки брак теоретичного і фактичного матеріалу.
В вітчизняній історіографії з даного питання нашу найбільшу увагу привернули дослідження з проблеми ролі цінностей в процесі громадянської освіти, таких авторів, як І. Бех, М. Боришевський, Б. Чижевський, І. Тараненко Р. Скульський, які і склали основну масу використаної нами в процесі написання кваліфікаційної роботи літератури.
В ході написання практичної частини нашої роботи, ми скористалися науковими розробками таких вітчизняних вчених, як Л. Крицька, Л. Хорунжі, Л. Старовойт та Р. Скульський.
Специфічного відтінку окресленому проблемному полю надає сьогодніш-ня ситуація в нашій країні. З одного боку, розклад старих соціальних і ідеологічних підвалин людської діяльності загострює потребу у висуненні власне етичних і, не тільки, орієнтирів, що дозволяли б людям за умов нинішньої нестабільності знаходити надійну опору в житті, регулювати свої стосунки на гуманних та раціональних засадах. З другого — доводиться констатувати, що основа вітчизняної культури зазнала протягом XX століття таких втрат, до того ж сама ідея становлення особистості була дискредитована до такого ступеня, що потреба у орієнтирах лише з великими труднощами знаходить для себе місце у суспільній свідо-мості. Тим більш нагальним і драматичним стає завдання обгрунтування подібних орієнтирів, осмислення способів їх критичної перевірки і утверд-женя у психології При цьому зрозуміло, що специфіка нашої вітчизняної ситуації вимагає від дослідників-психологів як оперативного засвоєння західного досвіду у цій галузі, що є неодмінною умовою виходу на сучасний рівень аналізу даних проблем, так і якомога точнішого врахування особливостей вітчизняної і її суперечливого розвитку, теоретичною відповіддю на запити якого мають зрештою стати подібні дослідження.


Умови формування майбутнього педагога
Процеси глобальних змін, що відбуваються на сучасному етапі розвитку як всього українського суспільства в цілому, так і освіти зокрема, вимагають нових підходів і принципів управління навчальними закладами, пріоритетними серед яких стають основи теорії менеджменту як науки про конкурентноздатне професійне управління.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Становлення особистості майбутнього педагога як проблема сучасної психології

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок