Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> реферат: Правова і моральна регуляція поведінки

Правова і моральна регуляція поведінки / сторінка 2

Назва:
Правова і моральна регуляція поведінки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,06 KB
Завантажень:
285
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Це пояснюється тим, що використовуючи "сприятливу" для себе ситуацію (наприклад, відсутність соціального контролю з боку членів групи), особа з вираженим підпорядкованим конформізмом може вибрати незаконні засоби для досягнення своєї мети.
За соціальною спрямованістю групи поділяються на соціальні і антисоціальні. Суттєво, що можливі випадки деградації нормальної соціальної групи (наприклад, в межах трудового колективу об'єднуються особи - розкрадачі майна, а в свій час нормальна сім'я перетворюється в аморальну та ін.).
Раніше вже зазначалося, що сім'ї належить особлива роль в правовій соціалізації. Тому дефекти соціалізації в сім'ї найбільш небезпечні. Порушення в засвоєнні морально-правових норм, прийнятих в суспільстві, спостерігається "з вини" сім'ї в наступних випадках:
батьки словесно і своїми вчинками затверджують аморальні і навіть антисоціальні способи поведінки (відбувається пряме засвоєння дитиною чи підлітком норм асоціальної поведінки);
батьки словесно дотримуються загальноприйнятих моральних норм поведінки, але здійснюють дії і вчинки, які їм суперечать (у дітей виховується лицемірність, з'являються асоціальні установки);
батьки словесно і па ділі дотримуються загальноприйнятих поведінкових норм, але при цьому не задовольняють емоційних потреб дитини (підлітка), що значно ускладнює нормальний процес соціалізації;
батьки застосовують в якості основних такі методи виховання, як насилля, примушування, приниження особистості дитини (підлітка).
Сім'ї, для яких характерні дефекти правової соціалізації, які провокують дитину (підлітка) на здійснення правопорушень і злочинів, кримінологи називають неблагополучними.
Криміногенна сім'я відрізняється тим, що її дорослі члени здійснюють злочини. Злочинна поведінка батька чи старшого брата демонструє дітям (підліткам) зразки антисуспільної поведінки, породжує внутрісімейні конфлікти і суттєво збільшує ймовірність здійснення злочину неповнолітніми [1, c. 80-81].
П'ятнадцятирічний Іван М. мас на своєму рахунку вже два звірячих вбивства. 11 січня 2001 року він убив у п'яній сварці бомжа, який запросив його у свій "будинок". 28-го січня - 13-річного Женю Стародубцева, учня, з яким раніше вчився й Іван М. Разом зі своїм приятелем Миколою і двома юними дівчатами він сидів на лавці біля під'їзду одного з будинків і хвастався своєю "крутизною", переконуючи подруг, що запросто може "замочити" будь-кого. Побачивши Женю, який проходив поруч, він схотів його за руку, потяг в сторону поліклініки, знаючи, що тим в цей час не повинно бути людей, і по-звірячому його вбив. Потім повернувся до своєї компанії, з гордістю доклав про вчинене і навіть показав труп своєї жертви...
З'ясувалося, що він ріс в сім'ї, в якій батько відсидів 10 років за вбивство людини. Його старшого брата, який вчився в тій самій 267-й школі, до цих пір з жахом і тремтінням згидують вчителі. В юному віці Іван пристрастився до алкоголю, балуючись і різноманітними "дурницями" - від токсичних речовин до наркотиків. Гроші на розваги добував дрібними крадіжками, грабуючи іноді власну матір...
Для аморальної сім’ї характерні пияцтво і алкоголізм її дорослих членів, систематичні конфлікти (скандали, і бійки), розпусні дії батьків. Виховання в таких умовах дітей, як правило, закинуте чи деформоване (батьки залучають своїх дітей до випивки, використовують стосовно них тілесні покарання, часом навіть в жорстокій формі та ін.). Такі сім'ї калічать дітей, формують психопатичні риси характеру, розвивають у них озлобленість і агресивність. Так формується потенційний правопорушник.
Руслан К. (12 років) засуджений за жорстоке побиття свого однокласника. Батько, який неодноразово лікувався, - хронічний алкоголік, постійно бив свого сина, будучи в стані сп'яніння. Мати Руслана сама боялася свого чоловіка і не могла захистити сина. Вчився Руслан погано, ні в яких суспільних справах участі не брав, часто прогулював шкільні уроки. По відношенню до однокласників вів себе озлоблено, грубо, часто бив їх (особливо тих, хто слабший за нього).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Правова і моральна регуляція поведінки

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок