Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Провідні мотиви виконання офіцерами військових директивних документів

Провідні мотиви виконання офіцерами військових директивних документів

Назва:
Провідні мотиви виконання офіцерами військових директивних документів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,79 KB
Завантажень:
93
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Провідні мотиви виконання офіцерами військових директивних документів


У статті подається технологія відтворення і реконструювання мотивів виконання офіцерами військових директивних документів. Вона грунтується на методології експериментальної психосемантики, що досліджує генезис, побудову і функціонування індивідуальних і колективних систем смислів та значень, які опосередковують сприймання людьми соціальної дійсності [1]. Відтак інструментальним засобом реконструювання систем індивідуальних смислів є побудова суб’єктивних семантичних просторів для різних змістових областей дійсності [2; 3; 4]. Семантичні простори є своєрідними операційними моделями – аналогами категоріальної структури свідомості. Колективні семантичні простори будуються на спільно-групових, усереднених даних та репрезентують катрини світу, притаманні представникам певних соціальних груп. У нашому випадку за допомогою психосемантичних технік з’ясовуються мотиви виконання (чи невиконання) військових директивних документів офіцерами Збройних Сил України.
Актуальність проблеми
В умовах реформування Збройних Сил України державні, військові та інші організації звертають особливу увагу на дух та моральний стан війська. В цьому контексті нагальною потребою є теоретико-експериментальна розробка проблеми психологічного впливу на формування у всіх категорій військовослужбовців високих патріотичних і морально-бойових якостей, забезпечення стійкості дій військових підрозділів, психологічної згуртованості особового складу. Передусім це стосується офіцерського корпусу як високоморальної частини українського суспільства, чиї професійні обов’язки безпосередньо пов’язані з дотриманням положень військової Присяги та захистом Батьківщини.
Окремим напрямком впливу на стан війська є накази, в тому числі й директивні документи. Вони можуть вирішально впливати на свідомість військовиків. Таких прикладів історія знає безліч. Можна пригадати хоча б гітлерівський наказ напередодні нападу на СРСР, сталінський „Ні кроку назад!”, бойове завдання японському камікадзе, виконане у поетичній формі тощо.
Постає питання: що саме в таких наказах є мотивуючим?
Щодо наказів у формі директивних документів, то ця проблема в Збройних Силах України не досліджувалася. Ефективне ж її розв’язання передбачає наукове обгрунтування концепції психологічного впливу військових директивних документів на військовослужбовців, спроможність військового керівництва організовувати мотивуючий вплив таких документів відповідно до сучасних завдань та вимог.
Дослідницька процедура
Дослідницьким завданням було виявлення основних типів мотивів серед усього розмаїття мотивувань, якими керуються офіцери ЗСУ при виконанні директивних документів.
Випробовувані
У дослідницькій процедурі взяло участь 29 офіцерів ЗС України, що заочно навчалися у Військовому гуманітарному інституті Національної академії оборони України в 2001 – 2004 роках. При доборі респондентів перевага надавалася тій категорії офіцерів, які за своїми професійними обов’язками найчастіше виконують виховні функції, мають відповідні посадові повноваження та вважаються компетентними в управлінській діяльності. Особи цієї категорії є потенційними лідерами. Вони, в силу своїх повноважень, активно здійснюють повсякденну управлінську діяльність.
Такий добір учасників, на наш погляд, дозволив залучити до виконання експертних функцій найбільш підготовлених військових фахівців у галузі психології військовослужбовців, більше „навантажити” смислові оцінні структури, які передбачалось виявити в результаті багатомірного математичного аналізу даних [5; 6].
Дослідницький інструментарій
В якості дослідницького інструментарію використано модифікований нами метод групування (або сортування) об’єктів.
Об’єкти класифікації
До списку для класифікаційної процедури було включено 61 мотивування офіцерів, виявлене на попередніх етапах дослідження.
Процедура дослідження
Учасникам пропонувалося поділити на довільну кількість груп 61 картку з надрукованими на ній мотивуваннями.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Провідні мотиви виконання офіцерами військових директивних документів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок