Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Злочинна поведінка

Злочинна поведінка

Назва:
Злочинна поведінка
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,09 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
П Л А Н
1. Дати загальну характеристику етапів розвитку юридичної психології 2
2. Що таке поведінка людини? Які властивості має злочинна поведінка? 9
3. З яких етапів складається злочинна поведінка? 10
Задача 13
Список літератури 14
1. Дати загальну характеристику етапів розвитку юридичної психології
Юридична психологія займає особливе місце в системі підготовки юриста. Вона дозволяє йому одержати знання й уміння, що дозволяють більш глибоко зрозуміти психологічні причини законослухняного і поводження, що відхиляється, формування правової психології населення і правосвідомості. Велика увага в юридичній психології приділяється аналізу правоохоронної діяльності й особистості працівників, що ведуть боротьбу з правопорушеннями. Тому можна сказати, що предметом юридичної психології є психологічні явища в сфері правозастосовчої діяльності або точніше психологічні особливості і закономірності психіки особистості і психології груп людей, діяльність яких зв'язана з нормотворчістю, нормозастосуванням і проходженням правовим нормам (чи порушенням норм права). Говорять більш коротко, що юридична психологія являє собою галузь науки, що вивчає закономірності і механізми психічної діяльності людей у сфері регульованих правом відносин.
Як більшість нових наук, що виникли на стику різних галузей людських знань, юридична психологія на перших етапах свого розвитку не мала самостійності і не мала у своєму розпорядженні спеціальні кадри вчених. Стосовні до цієї дисципліни питання намагалися вирішувати окремі психологи, юристи і навіть фахівці в інших галузях знань. Початковий етап розвитку зв'язаний з необхідністю звертання правових наук до психології для вирішення специфічних задач, які не могли бути вирішені традиційними методами правознавства. Юридична психологія, як і багато інших галузей психологічної науки, пройшла шлях від чисто умоглядних побудов до науково-експериментального дослідження.
Одним з перших авторів, що розглянув ряд судово-психологічних аспектів і ідею гуманізму, був М.М.Щербатов (1733—1790). У своїх працях він вимагав, щоб закони розроблялися з урахуванням індивідуальних особливостей особистості людини, один з перших підняв питання про умовно-дострокове звільнення від покарання. Він позитивно оцінював фактор праці в перевихованні злочинця.
Становлять інтерес і роботи І. Т. Посошкова (1652—1726), у яких давалися психологічні рекомендації щодо допиту обвинувачуваних і свідків, класифікація злочинців, зачіпалися і деякі інші питання.
Поширення ідеї виправлення і перевиховання злочинця змусило право звернутися до психології для наукового обґрунтування цих проблем. Над їхнім вирішенням на початку XIX ст. у Росії працювали В. К. Єлпатьєвський, П. Д. Лодій, Л. С. Гордієнко, Хр. Штельцер і ін.
Однак сама психологія, що носила в той час метафізичний, умоглядний характер, не могла навіть у союзі з карним правом розробити досить обґрунтовані критерії і методи вивчення людської особистості.
Значна кількість робіт з юридичної психології з'явилося в Росії в 3-й чверті XIX т. Це роботи І. С. Баршева «Погляд на науку карного законознавства», К. Я. Яновича-Яневського «Думки про карну юстицію з погляду психології і фізіології», А. У. Фрезі «Нарис судової психології», Л. Є. Владимирова «Психічні особливості злочинців по новітніх дослідженнях» і деякі інші.
У зазначених роботах висловлювалися ідеї чисто прагматичного використання психологічних знань у конкретній діяльності судових і слідчих органів. Так, І. С. Баршев, наприклад, писав, що якщо суддя не знає психології, те це буде «суд не над живими істотами, а над трупами».
У роботах німецьких учених І. Гофбауера «Психологія в її основних застосуваннях у судовому житті» (1808) і І. Фрідріха «Систематичний посібник із судової психології» (1835) зроблена спроба використовувати дані психології в розслідуванні злочинів.
Психологічні питання оцінки показань свідків займали і видатного французького вченого-математика Лапласа. У «Досвідах філософії теорії імовірностей», виданої у Франції в 1814 році (росіянин переклад — М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Злочинна поведінка

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок