Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Організація психіатричної допомоги засудженим до позбавлення волі

Організація психіатричної допомоги засудженим до позбавлення волі

Назва:
Організація психіатричної допомоги засудженим до позбавлення волі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,56 KB
Завантажень:
124
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Організація психіатричної допомоги засудженим до позбавлення волі


Пенітенціарна психіатрія має справу з наданням психіатричної допомоги особам, позбавленим волі в широкому змісті, тобто затриманим і, що перебуває в ізоляторах тимчасового змісту (ИВС)*; узятим під варту в порядку запобіжного заходу й утримується в слідчих ізоляторах (СИЗО); засудженим до позбавлення волі. У дійсному розділі мова йтиме про психіатричне обслуговування тільки останньої групи (пенітенціарна психіатрія у вузькому значенні цього поняття). Засуджені до видів покарання, не пов'язаним з позбавленням волі, одержують медичну допомогу у звичайних медичних установах, так що їхнє психіатричне обслуговування не має специфіки.
* У цей час медична (включаючи психіатричну) допомогу особам, що втримуються в ИВС, покладена на установи органів охорони здоров'я. Разом з тим такий порядок медичного забезпечення затриманих породжує чималі утруднення й, видимо, повинен бути істотно змінений. Необхідно, зокрема, мати спеціалізовані (або хоча б охоронювані) стаціонарні психіатричні установи, куди можна було б поміщати затриманих, нужденних у невідкладній психіатричній госпіталізації.
Віднесення пенітенціарної психіатрії до одному з розділів або напрямків судової психіатрії багато в чому умовно. Разом з тим пенитенциарно-психиатрическая діяльність тісно пов'язана із судово-психіатричної, маючи з нею чимало точок дотику. Найбільшою мірою до судової психіатрії тяжіє примусове лікування осудних психічно аномальних засуджених (ст. 22 КК)* а також психіатричний огляд засуджених по питанню про наявність у них хронічного психічного захворювання, що перешкоджає подальшому відбуванню покарання (ч. 1 ст. 81 КК, ст. 362 У ПК). Результати такого огляду адресовані суду (судді), що у порядку, установленому УПК (ст. 368 і 369), розглядає питання про можливість звільнення захворілого від покарання й застосування до нього примусових мір медичного характеру (див. наступний параграф дійсної глави).
* Див. гл. 4 дійсного підручника.
Пенитенциарно-психиатрическая діяльність є складовою частиною діяльності по медичному обслуговуванню позбавлені волі й здійснюється в організаційно-правових формах, єдиних для всієї пенітенціарної медицини. Основні законодавчі норми, що стосуються організації медичного обслуговування засуджених до позбавлення волі, утримуються в Кримінально-виконавчому кодексі РФ. Лікувально-профілактична й санітарно-протиепідемічна робота у виправних установах організується й проводиться відповідно до законодавства про охорону здоров'я (включаючи Закон «Про психіатричну допомогу й гарантію прав громадян при її наданні»). Позбавлений волі не втрачає основних прав, якими володіють всі громадяни в області медичного забезпечення. Порядок надання медичної допомоги позбавленим волі рекламентируется також відомчими нормативними актами.
Основи законодавства РФ про охорону здоров'я громадян містять додаткові юридичні гарантії для позбавлені волі. Зокрема, не допускаються «випробування нових методів діагностики, профілактики й лікування, а також лікарських засобів, проведення биомедицинских досліджень із залученням як об'єкт осіб, затриманих, ув'язнених під варту, що відбувають покарання в місцях позбавлення волі або адміністративний арешт» (ч. 3 ст. 29 Основ).
З 1 липня 1997 р. вступив у дію Кримінально-виконавчий кодекс РФ замість Виправно-трудового кодексу, що втратив силу, РСФСР. У цілому новий кодекс зберігає існуючу систему медичного забезпечення засуджених, хоча між УИК і ИТК є деякі розбіжності.
З'являються нові види покарань (передбачені ледве раніше новим КК РФ). У їхньому числі арешт і обмеження волі. Норми УИК про ці покарання будуть уводитися в дію в міру створення необхідних умов для їхнього виконання, але не пізніше 2001 р. (ст. 5 Закону «Про введення в дію Кримінально-виконавчого кодексу Російської Федерації»). Медичне обслуговування засуджених до арешту (а можливо, і до обмеження волі) повинне стати складовій частиною пенітенціарної медицини.
Як самостійний вид виправних установ УИК передбачає лікувально-виправні установи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Організація психіатричної допомоги засудженим до позбавлення волі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок