Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> ДЕЯКІ УМОВИ УСПІШНОГО ЗАПАМ'ЯТОВУВАННЯ

ДЕЯКІ УМОВИ УСПІШНОГО ЗАПАМ'ЯТОВУВАННЯ

Назва:
ДЕЯКІ УМОВИ УСПІШНОГО ЗАПАМ'ЯТОВУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,82 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Увага та сприймання і їх роль у навчальній діяльності учнів


ДЕЯКІ УМОВИ УСПІШНОГО ЗАПАМ'ЯТОВУВАННЯ
Ті, хто скаржиться, що в них погана пам’ять, нерідко просто не вміють запам'ятовувати і не враховують умов, необхідних для успішного запам'ятовування.
1. Важлива умова для того, щоб навчальний матеріал запам'ятовувався швидко й надовго,— інтерес до того, що запам'ятовуєш, й увага в процесі засвоєння і відтворення матеріалу. О. С. Пушкін виявив винятковий інтерес до поезії. Вірші він дуже любив, читав із захопленням і тому легко їх запам'ятовував. Сучасники поета зазначали, що Пушкіну досить було тільки прочитати разів два сторінку якого-небудь вірша, і він уже міг повторити його напа-м'ять. Надзвичайною пам'яттю на поетичні твори відзна-чався й Володимир Маяковський.
2. Велике значення для запам'ятовування мають по-чуття. Все, що пов'язане з радістю, гнівом, як правило, запам'ятовується краще від того, до чого людина ставить-ся байдуже.
3. Важлива умова доброго запам'ятовування — розу-міння того, що треба засвоїти. Якщо думки, які потрібно засвоїти, не зрозумілі учневі, він починає механічно їх заучувати, дослівно зазубрювати; подібна навчальна ро-бота лише шкодить його розумовому розвиткові, а те, що вивчене таким способом, швидко забувається.
4. Дуже важливо також поставити перед собою зав-дання — міцно й надовго засвоїти. Якщо учень вчить урок лише для того, щоб назавтра відповісти учителю (а потім все забути), то звичайно засвоєне з цією метою пам'ять швидко втрачає. Коли ж школяр учить із думкою про те, що певний матеріал треба пам'ятати довго, бо він знадо-биться в житті, то й засвоєння його буде більш швидким і міцним.
В одному експерименті групі учнів прочитали два уривки літературного тексту однакової складності, причо-му сказали, що перший запитають завтра, а другий - через тиждень. Однак насправді обидва уривки запропо-нували розповісти через два тижні. Виявилося, що перший уривок учні майже зовсім забули, бо в них була мимо-вільна установка пам'ятати його недовго (до завтра), а другий уривок краще зберігся в їхній пам'яті (тут у них був намір довго не забувати його).
5. Велике значення для засвоєння навчального матері-алу має поєднання запам'ятовування з діяльністю людини, яка потребує мислення, активності. Якщо учень в процесі запам'ятовування порівнює, узагальнює, робить висновки, то в цих умовах процес засвоєння стає особливо свідомим і тому проходить більш успішно. Провадили такий дослід. Учням давали читати речення, кожне з яких було складене на певне правило правопису. При цьому дітей запитали, на які правила подані ці речення. Потім вони самі мали скласти речення на ці правила. Через кілька днів поціка-вилися, як школярі пам'ятають усі речення. Виявилося; що тих речень, які були придумані самими учнями, вони запам'ятали втричі більше, ніж речень, поданих у готово-му вигляді.
6. Наявність знань з того предмета, з якого засвоюєть-ся матеріал, також є сприятливою умовою для запам'ято-вування, бо при цьому нове легше й міцніше пов'язується з тим, що вже відоме.
7. Запам'ятовування — праця, і праця інколи нелегка, тому важлива умова засвоєння навчального матеріалу — наполегливість, завзятість у роботі, вміння не залишати її напівдорозі, а досягати повного й міцного запам’ятовування. Це – вольові якості, без яких неможлива серйозна розумова робота.
 


Тести
Перша група: набір із 16 понять для запам’ятовування.
Завдання: визначити особливості опосередкованого запам’ятовування з допомогою “Методики піктограм”.
Слова (поняття) для запам’ятовування:
веселе свято;
тяжка праця;
смачні вечеря;
несподіване щастя;
небезпечна хвороба;
взаємне кохання;
підступний ворог;
героїчний вчинок;
радісна перемога;
10) надійна дружба;
11) сонячний день;
12) яскраве світло;
13) щасливий кінець;
14) тривалий відпочинок;
15) корисна їжа;
16) добра порада.
Інструкція: необхідно запам’ятати низку слівосполучень. Для спрощення запамятовування можна позначати кожне із запропонованих понять символічним малюнком.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: ДЕЯКІ УМОВИ УСПІШНОГО ЗАПАМ'ЯТОВУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок