Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Шляхи формування у студентів-першокурсників уміння вчитися самостійно

Загрузка...

Шляхи формування у студентів-першокурсників уміння вчитися самостійно

Назва:
Шляхи формування у студентів-першокурсників уміння вчитися самостійно
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,72 KB
Завантажень:
392
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Шляхи формування у студентів-першокурсників уміння вчитися самостійно


ЗМІСТ
Вступ
Тенденції розвитку вищої освіти
Основні психологічні аспекти самостійної роботи студентів
Організація самостійної роботи студентів
Мотивація, контроль і ефективність самостійної роботи студентів
Навчання самостійній роботі
Висновки
Список використаної літератури


Вступ
Вивчення готових відповідей напам'ять, знайдених людством, висвітлених у підручниках, постійне повторення вже відомого, калічить інтелект. Заучені положення стають рамками для думки. Вона звикає не виходити за їхні межі і боїться оступитися. Німецький письменник Б.Брехт сказав, що " людина, для якої двічі два дорівнює чотирьом, і це саме собою зрозуміло, ніколи не стане великим математиком".
А як же все-таки навчити мислити? Напевно, починати треба з організації самостійної роботи.
Правильно організована і систематично здійснювана самостійна робота, що увійшла в звичку, є необхідною умовою успішного навчання. Студенту-першокурснику, що не володіє ще досвідом навчання у вузі, найчастіше не відразу вдається знайти такі форми організації розумової праці, які б забезпечили найбільшу ефективність і гарну якість самостійної роботи. Зрозуміло, що в кожного учня за період перебування в школі складаються певні звички, навички, прийоми роботи з підручником. Однак, по-перше вони не завжди досконалі, а, по-друге, недостатні для застосування у вищій школі, де потрібна поглиблена робота над дуже великим і складним навчальним матеріалом.


Тенденції розвитку вищої освіти
Сучасне суспільство у своєму стрімкому розвитку постійно жадає від індивіда адекватних змін. Людині, щоб цілком відбутися в даному суспільстві приходиться враховувати його потреби. У цьому зв'язку вища освіта здобуває першорядне значення, як один з визначальних факторів, що впливає на професійне становлення людини.
Одним з показників успішності освіти є самостійність студентів, що необхідна для прийняття їм самостійних суджень і дій у процесі подолання навчальних труднощів.
Сучасні соціокультурні умови диктують самоцінність ідеї неперервної освіти, коли від студентів вимагається постійне удосконалення власних знань.
В умовах інформаційного суспільства потрібна принципова зміна організації освітнього процесу: скорочення аудиторного навантаження, заміна пасивного слухання лекцій зростанням частки самостійної роботи студентів.
У навчанні пріоритети переміщуються з викладання на навчання як самостійну діяльність студентів в освіті.
Важливо підкреслити, що навчання студента – це не самоосвіта індивіда по власній сваволі, а систематична, керована викладачем самостійна діяльність студента, що стає домінантною, особливо в сучасних умовах переходу до багатоступінчастої підготовки фахівців вищої освіти.
У цьому зв'язку пропорційність між аудиторними та позааудиторними заняттями викликала пильну увагу до проблеми організації самостійної роботи студентів у цілому. Стратегічно на перший план виступає вихідний рівень самостійності, з яким прийшов абітурієнт у зіставленні з вимогами до випускника вищої школи.
Види і структура самостійної роботи студентів
Що ж входить у поняття «самостійна робота студентів»? Одні вважають самостійною тільки активну творчу роботу студента, в основі якої лежать його самостійність, потреба й уміння самостійно мислити, здатність орієнтуватися в новій ситуації, самому бачити питання, задачу і знайти підхід до їх вирішення.
Таке розуміння наближує самостійну роботу до творчого, і, на думку деяких дослідників, звужує це поняття. У самостійну роботу вони включають і виконуючу діяльність студента, відносячи сюди не тільки домашню самопідготовку по розширенню і закріпленню знань, але і всю сукупність його занять, у тому числі уміння слухати лекцію, писати конспект і т.п. У такому випадку будь-яка діяльність студента, при якій відбувається засвоєння знань і умінь, є самостійною роботою.
У залежності від місця і часу проведення самостійної роботи студентів, характеру керування нею з боку викладача і способу контролю за її результатами розрізняють на наступні види: –
самостійну роботу під час основних аудиторних занять (лекцій, семінарів, лабораторних робіт); –
самостійну роботу під контролем викладача у формі планових консультацій, творчих контактів, заліків та іспитів; –
позааудиторну самостійну роботу при виконанні студентом домашніх завдань навчального і творчого характеру.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Шляхи формування у студентів-першокурсників уміння вчитися самостійно

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок