Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Кар'єра і соціальні стереотипи

Кар'єра і соціальні стереотипи

Назва:
Кар'єра і соціальні стереотипи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,65 KB
Завантажень:
270
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Кар'єра і соціальні стереотипи


У статті розглядаються результати багатьох сучасних досліджень вітчизняних і зарубіжних учених, у яких показано, що жінки й чоловіки оцінюють свою діяльність в організаційно-управлінській сфері відповідно до соціальних стереотипів, які очікуються від кожної статі. Ці проблеми актуальні й для сфери фізичної культури і спорту.
Актуальність проблеми полягає в тому, що в сучасному світі швидко збільшується кількість жінок, які беруть участь у прийнятті рішень у сфері управлінської діяльності як на макро-, так і на мікрорівнях. У США, Канаді й Німеччині, наприклад, кількість жінок – керівників фірм зростає швидше, ніж кількість керівників-чоловіків. У зв’язку з цим однією з найактуальніших проблем у сфері організаційно-управлінської діяльності стають гендерні відмінності. Гендерна амбівалентність виявляється в стилі керівництва та методах впливу на підлеглих.
Тим часом, специфіка професійної діяльності керівників свідчить, що багато жінок позбавлені можливості реалізувати себе як в економічній, так і в політичній сфері. Шлях до рівності жінок і чоловіків вимагає нового типу мислення, у якому стереотипи мають поступитися місцем гуманній філософії, що визначає усіх людей, незалежно від статі, носіями соціальних змін.
Можна припустити, що знання відмінностей та їхніх проявів в організаційно-управлінській діяльності керівників-чоловіків і керівників-жінок дозволить менеджерам, зокрема, фізкультурно-спортивних організацій, специфікувати керівництво трудовим процесом з врахуванням гендерних особливостей, що, у свою чергу, позитивно позначиться на результатах їхньої діяльності.
Мета цієї роботи полягає у визначенні факторів, що перешкоджають кар’єрному просуванню жінок.
«Жінки більше переймаються соціальними проблемами і активніше підштовхують уряди до вирішення цих проблем. Крім того, вони менше упевнені в завтрашньому дні й обачніші, ніж чоловіки, і тому більше уваги приділяють таким витратам, як податок на профілактику здоров’я, дитячі установи та пенсії», – зазначає М. Дедеріхс у книзі «Хілларі Клінтон і влада жінок» [3].
На думку багатьох авторів, жінки користуються своїм унікальним умінням керувати не так, як чоловіки, і домагаються успіху не всупереч тому, що певні людські риси завжди вважалися «жіночими» і ніби не відповідали вимогам, що висуваються до керівника, а саме завдяки цим рисам [1, 2]. У доповіді за 1995 рік, присвяченій становищу жінок, проблемам гендерного розвитку людського потенціалу і приуроченій до IV Всесвітньої конференції з становища жінок, що відбулася в Пекіні, відзначається, що розвиток людського потенціалу – це процес розширення можливостей усіх людей, а не тільки окремих соціальних груп. Соціальні умови, у яких жінки позбавлені можливості реалізувати себе в економічному і політичному житті, – це хронічна вада розвитку всіх сучасних суспільств. Шлях до рівності жінок і чоловіків є не технократичною метою, а процесом політичного характеру.
Широко побутує думка, що кар’єра і сімейне щастя несумісні. Але жодних серйозних підстав вона не має, оскільки то є різні форми реалізації особистісного потенціалу людини, які вона цілком може поєднувати.
Такі дослідники, як Дж. Мак-Кі та А. Шерріффс [9] дійшли висновку, що типово чоловічий образ – це набір рис, пов’язаний із соціально необмеженим стилем поведінки, компетенцією і раціональними здібностями, активністю й ефективністю. Типово жіночий образ, навпаки, включає соціальні і комунікативні уміння, теплоту й емоційну підтримку. В цілому чоловікам приписується більше позитивних якостей, ніж жінкам. При цьому автори вважають, що надмірна акцентуація як типово маскулінних, так і типово фемінінних рис набуває вже негативного оцінкового забарвлення: типово негативними якостями чоловіків визнаються брутальність, авторитаризм, надмірний раціоналізм тощо, а жінок – формалізм, пасивність, зайва емоційність і т. п. [4].
Дж. Уільямс і Д. Бест [10] запропонували учасникам експерименту з 25 країн використати 300 найбільш уживаних прикметників, що описують особистісні риси, для характеристики чоловіків і жінок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Кар'єра і соціальні стереотипи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок