Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Характер та темперамент

Характер та темперамент

Назва:
Характер та темперамент
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,99 KB
Завантажень:
152
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Характер (від грецького ЧЬсЬмфзс - ознака, риса, прикмета) - комплекс сталих психічних властивостей людини, що виявляються в її поведінці та діяльності, у ставленні до суспільства, до праці, колективу, до самої себе. Як і світогляд, характер є стержнем особистості, головним визначенням її індивідуальності.
В характер входять лише основні, суттєві властивості людини, які визначають її як певну індивідуальність. Характер не є природженим. Вирішальним фактором у формування характеру є соціальні умови, навчання і виховання; спадковість та біологічні передумови розвитку особистості підпорядковані їм. Характер тісно пов'язаний з усіма іншими сторонами особистості, особливо з темпераментом людини.
Для буржуазної характерології притаманна біологізація характеру, прагнення пояснити його виходячи з біологічних потягіва людського єства (фрейдизм) або з типу тілесної конституції (Лініц). Марксистська психологія визнає вплив на формування характеру деяких органічних особливостей індивіда, насамперед типу нервової діяльності, кваліфікуючи темперамент як природну основу характеру. Проте вирішальним є вплив соціальних умов, виховання та самовиховання. За І. П. Павловим, характер є "сплав" типологічних характеристик вищої нервової діяльності з тими складними стійкими системами тимчасових нервових зв'язків, які утворилися у процесі життя внаслідок формуючого впливу суспільного середовища.
В умовах соціалістичного суспільства сформувався небачений ще в історії людства новий тип характеру, який названо радянським характером. У ньому втілені кращі риси радянського громадянина активного будівника комунізму - вірність ідеалам комунізму, інтернаціоналізм, соціалістичний патріотизм, колективізм, працелюбність, принциповість, моральна чистота, скромність, вимогливість до себе.
Хоч поняття характеру відоме з часів Арістотеля, психологічна структура його вивчена ще недостатньо. Досі немає одностайно схваленої класифікації типів характеру. А тим схемам характерологічної гипології, що існують, бракує життєвості, повноти. Вони, як правило, відбивають одну чи кілька сторін складної структури характеру.
Радянські психологи виділяють у структурі характеру дві великі групи характерологічних рис. До першої належать риси, що відображають ідейно-моральну спрямованість особистості, - комуністична ідейність, патріотизм, принциповість, правдивість, працьовитість, дисциплінованість, вимогливість до себе та до інших. Другу групу складають характерологічні особливості людини, в яких виражено її емоційно-вольові та інтелектуальні риси, - мужність, сміливість, рішучість, наполегливість, прстрасність, імпульсивність, вдумливість, розсудливість тощо.
Формування повноцінного радянського характеру у кожного юнака і дівчини, у кожної радянської людини є одним із найважливіших завдань комуністичного виховання.
ТЕМПЕРАМЕНТ (лат. Temperamentum - розмірність, налажене співвідношення частин або tempero - змішую в належному співвідношенні) індивідуальність особистості людини, що виявляються в силі, швидкості, напруженості та урівноваженості перебігу її психічної діяльності, у порівняно більшій чи меншій стійкості її настроїв. Розрізняють встановлені ще Гіпократом 4 основи темпераменту: сангвінічний, флегматичний, холеричний, меланхолічний. Проте в його творах ми знаходимо опис лише деяких з цих Т. Ця чотиритипова система Т. Створена дещо пізніше і є, вірогідно, витвором колективного античного генія. Так само в античному світі виникла спроба хіміко-гуморального (від лат humor - рідина) обгрунтування Т. За античними уявленнями, Т. Породжується тим чи іншим співвідношенням основних рідин тіла: переажає кров - сангвінічний Т., домінує слиз - флегматичний Т., переважає жовта жовч - холеричний Т., чорна жовч - меланхолік. Звісно, теорія ця була наївною, проте саме по собі припущення наявності відповідної хіміко-гуморальної основи Т. було плідним.
Темперамент характеризує духовне життя індивіда щодо його динамічної своєрідності. Зміст темпераменту визначається світоглядом, характером, освітою, вихованням людини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Характер та темперамент

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок