Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Аспекти психології сприйняття ситуації застосування вогнепальної зброї на ураження

Аспекти психології сприйняття ситуації застосування вогнепальної зброї на ураження

Назва:
Аспекти психології сприйняття ситуації застосування вогнепальної зброї на ураження
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,39 KB
Завантажень:
352
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Аспекти психології сприйняття ситуації застосування вогнепальної зброї на ураження


В епоху становлення нових соціальних відносин у суспільстві, розвитку процесів демократизації та гуманізації соціального середовища у працівників правоохоронних органів виникають невідомі раніше соціально-психологічні проблеми стосовно виконання своїх функціональних обов’язків. Одна з найгостріших – проблема застосування вогнепальної зброї на ураження (далі – ЗВЗУ). З одного боку, вона має адміністративно-правовий характер, а з іншого – суто професійний.
Означена проблема досліджувалася фахівцями-психологами у зв’язку з процесом професійної підготовки працівників міліції (А. Волоков, А. Столяренко, А. Буданов, В. Андросюк, Л. Казміренко, Г. Юхновець, Ю. Лапутіна та інші), формуванням готовності до дій в екстремальних умовах (Н. Завалова, В. Бодров, Л. Гримак, В. Понаморенко, Л. Дика та інші), розв‘язанням внутрішньо-особистісного конфлікту, який часто виникає під час знешкодження людини, що скоює злочин (В. Малічевський).
У науковій літературі, особливо в зарубіжній, досить широко розкрито тему формування готовності до дій за екстремальних обставин. Існує досить великий блок досліджень, пов‘язаних з реабілітацією військовослужбовців, які діяли в екстремальних умовах. Багато приділялося уваги й професійно-психологічній підготовці працівників міліції. Але проблематика психологічної підготовки міліціонерів до дій в умовах застосування вогнепальної зброї на ураження лишається й досі чистим аркушем. Традиційно цей аспект діяльності працівників правоохоронних органів розглядався крізь призму правових відносин (А. Перушин, Ю. Баулін, В. Глущенко та інші), а також формування готовності до дій в екстремальних умовах та діяльності за таких обставин ( В. Коломієць, В. Леферов, В. Медведєв та інші).
Ситуація застосування вогнепальної зброї на ураження належить до складної системи соціально-психологічних відносин. У них відображені особливості процесів, які розгортаються в суспільстві, особливості взаємодії субкультурних прошарків суспільства, проблеми особистісного становлення працівника міліції, змістових елементів його свідомості, які забезпечують сприйняття ситуації застосування вогнепальної зброї на ураження.
Зрозуміло, що діяльність працівника міліції в цій ситуації формується на мотиваційних та ціннісних характеристиках особистості міліціонера, його культурних і релігійних орієнтаціях, і, зрештою, на індивідуальних особливостях соціальної перцепції. Ці елементи психічного в подальшому починають формувати предмет діяльності і мотиваційну сферу працівника міліції, на яких ґрунтується ефективність професійної підготовки та ефективність діяльності в реальних умовах [2]. Тому психологічна підготовка до дій в ситуації ЗВЗУ повинна ґрунтуватися саме на цих елементах, які організовують та інтегрують в єдину цілісність професійні знання, навички та досвід працівника правоохоронних органів.
Сприйняття закономірностей суспільного життя, особливою частиною якого є застосування вогнепальної зброї, не залежить від того, на якому рівні воно здійснюється на основі образу даної ситуації в свідомості конкретного індивідуума. Тому ми поставили завдання виявити образ ситуації застосування вогнепальної зброї на ураження в свідомості працівника міліції і перевірити ефективність соціально-психологічного тренінгу “Готовності до ЗВЗУ”. Оскільки таке дослідження має прикладний характер, то образ ситуації ми розкриваємо через призму ефективності діяльності в ситуації ЗВЗУ.
Завданнями нашого дослідження, в даному, випадку є:*
виявити мовні еквіваленти факторів, які впливають на ефективність діяльності працівників міліції в ситуації ЗВЗУ;*
виявити особливості сприйняття ситуації ЗВЗУ працівниками міліції, які застосовували вогнепальну зброю на ураження в реальних умовах;*
виявити особливості сприйняття ситуації ЗВЗУ працівниками міліції, які не застосовували вогнепальну зброю на ураження;*
провести порівняльний аналіз образів ситуації працівників міліції, які застосовували і не застосовували вогнепальну зброю на ураження;*
провести порівняльний аналіз образу ситуації ЗВЗУ групи, яка проходила соціально-психологічний тренінг “Готовності до ЗВЗУ”, і групи, яка його не проходила.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Аспекти психології сприйняття ситуації застосування вогнепальної зброї на ураження

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок