Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Оцінка діяльності учнів на уроках

Оцінка діяльності учнів на уроках

Назва:
Оцінка діяльності учнів на уроках
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,19 KB
Завантажень:
148
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Оцінка діяльності учнів на уроках
Важливою умовою високої результативності роботи учнів, розвитку ініціа-тиви й активності є оцінка їхньої діяльності. Вона виявляє фізичні, інтелектуальні, вольові можливості учнів та ставлення вчителя до їх діяльності, успіхів, невдач, поведінки.
Учителі-новатори, крім цифрового виразу, широко використовують сло-весні, інтонаційні, мімічні, жестові, пантомімічні форми оцінки.
Вербальні і невербальні підкріплення цифрового виразу оцінки сприяють активізації учнів. Продумано використані словесні схвалення ("добре", "так", "правильно", "чудово", "молодець" тощо), невербальні підтримки у вигляді посмішки, схвальних жестів головою, легкі дотики, заохочувальні жести і т. д. допомагають дітям критично оцінювати свої успіхи, долати труднощі і невдачі. Велике значення при цьому надається колективним оцінкам (оплески, поздо-ровлення, подарунки, нагороди, призи), взаємооцінкам і самооцінкам.
Успіхи, виражені в оцінці, відбивають якість педагогічної праці, результат діяльності вчителя, його вміння висувати завдання, застосовувати відповідні засоби і методи організації фізичного виховання.
Сьогодні успішність із фізичної культури визначається за чотирма критеріями:*
рівнем засвоєння і практичної реалізації знань;*
якістю виконання рухових дій, що є виразом рівня опанування тех-ніки передбачених програмою вправ;*
виконанням нормативів шкільної програми;*
вмінням самостійно займатися фізичними вправами і реалізацією цього вміння в практичній діяльності учня.
Практична діяльність учителя фізичної культури завжди починається з певних вимог, які він ставить перед учнями, і які віддзеркалюють мету й зав-дання фізичного виховання.
Щоб оцінка відігравала активізуючу роль, школярі повинні знати і прийняти загальні вимоги до них, засвоїти їх із першого уроку фізичної культури. Вимога — це вказівка, переконливе прохання, обов'язкове для виконання. Прийнята й осмислена учнями вимога втрачає свою авторитарність, вона стає для них усві-домленою необхідністю. Адже всі вимоги спрямовані на реалізацію інтересів учнів, зміцнення їхнього здоров'я, фізичну досконалість, зрештою, на підготов-ку до життя. Важливо, щоби учні це зрозуміли і відчули. Так можна сформувати певні традиції. Наведемо один із можливих варіантів таких вимог до учнів:*
мати міцні знання, передбачені програмою, і вміти їх застосовувати у процесі самостійних занять;*
опанувати техніку виконання фізичних вправ, що вивчаються на уроках;*
досягти можливого для свого віку і здібностей розвитку сили, ви-тривалості, прудкості, спритності, гнучкості;*
використовувати набуті знання, вміння і навички у щоденній праці та побуті;*
уміти точно і правильно виконувати стройові дії, вивчені на уроках;*
бути організованими під час виконання завдань учителя, виявляти творчість та ініціативу;*
швидко реагувати на команди і розпорядження вчителя чи фізкультур-них активістів;*
самостійно виконувати фізичні вправи задля самовдосконалення;*
брати активну участь у всіх формах фізичного виховання у школі та за місцем проживання;*
мати належну спортивну форму.
У ході занять пряма вимога підкреслюється опосередкованими у формі поради, прохання, довіри, натяку, заохочень. Жодна з них не є універсаль-ною, і тривале шаблонне використання будь-якої призводить до зниження її дієвості. Кожна форма вимоги має свою функцію і повинна використовува-тись учителем залежно від внутрішніх колективних стосунків.
Зрозуміло, що зміст вимог повинен періодично змінюватися залежно від постановки фізичного виховання у школі, традицій, рівня підготовленості учнів, орієнтації на фізичне виховання педколективу і батьків. Тому бажано обговорити ці вимоги в колективі (за активної участі дітей і батьків) і вже потім, яскраво і наочно оформлені, їх варто розмістити на видному, доступ-ному місці (в кутку фізкультури, біля входу в спортзал, у залі).
Такі вимоги — це своєрідна угода між учителем і учнем у спільних діях, тому їх зміст не повинен містити питань, розв'язання яких сьогодні у школі є проблема-тичним або й зовсім нереальним.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Оцінка діяльності учнів на уроках

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок