Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Види контролю у педагогічній діяльності

Загрузка...

Види контролю у педагогічній діяльності

Назва:
Види контролю у педагогічній діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,96 KB
Завантажень:
27
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Види контролю у педагогічній діяльності


Виокремлюють такі основні види контролю:
- вхідний — виявляє рівень певних якостей при входженні людини до нового середовища або на початку діяльності;
- тренувальний — використовується для залучення до контролю са-мих учнів, формування в них оцінювальних умінь, розвитку, самооцінки;
- поточний — призначений для оцінювання впродовж певного пері-оду навчання;
- проміжний — здійснюється після завершення міні-періодів (на-приклад, усередині чверті);
- рубіжний — проводиться в кінці певного періоду навчання (на-приклад, оцінка з предмета за чверть);
- заключний — застосовується з метою підбиття підсумків за пев-ним видом діяльності (наприклад, оцінка в атестаті з математики);
- відстрочений — проводиться через певний період після завер-шення вивчення тієї чи тієї дисципліни.
Нині питання про об'єктивність педагогічного оцінювання стають дедалі актуальнішими. Це пов'язано з виникненням системи престиж-них шкіл з більш високим, ніж у загальноосвітніх, рівнем навчання та додатковими можливостями вступу до вищих навчальних закладів.
Прийом до цих шкіл здійснюється на конкурсній основі, до того ж їх учні мають увесь час підтверджувати свою здатність виконувати на-вчальну програму на високому рівні. Тих, хто відстає за визначеними адміністрацією критеріями, відраховують. Це значно підвищує вимоги до самої системи оцінювання, виключає випадковість і суб'єктивізм.
Сучасні педагоги пропонують різні шляхи і засоби подолання кон-серватизму традиційної системи оцінювання, її недоліків: безоцінна діяльність учнів початкових класів (Ш. О. Амонашвілі), накопичення й урахування тільки позитивних оцінок, створення реальних можливо-стей для учнів виправити випадкові низькі оцінки без впливу на рубіж-ний результат (В. Ф. Шаталов) тощо. Учитель не завжди має мож-ливість істотно змінити цю систему, від нього вимагають працювати в традиційному режимі, проте за будь-яких обставин він повинен пам'я-тати, що крім кількісних показників велике значення для учнів має якісне оцінювання їхньої праці. Інколи визнання з боку вчителя, навіть якщо воно супроводжується низькою оцінкою, дає учневі радість, про-буджує в нього віру в майбутні успіхи. Справді, як поводити себе вчителеві, який «б'ється» над учнем, що не може засвоїти правил гра-матики? Є помітні зрушення: раніше той робив 20 помилок у творі, а тепер — тільки 8. Яку ж оцінку він повинен ставити? Якщо знову незадовільну, то де учневі взяти сили для подолання власних недоліків? Адже в нього можуть просто опуститися руки.
І ось учитель оголошує класові: «Сьогодні в нас велика радість. Петро вже значно краще почав працювати: якщо раніше в нього було багато помилок, то тепер їх майже втричі менше. Молодець, Петре! І хоч я поки що не можу тобі поставити позитивну оцінку, це вже не за горами! Я вірю в те, що незабаром ти досягнеш успіху». Безумовно, така додаткова оцінка його роботи значно покращить моральний стан учня, який відповідно до педагогічних вимог знову отримав низьку оцінку. Однак віра вчителя, засвідчення його успіхів перед класом вселяють сподівання, додають сил.
Подолати численні проблеми оцінювання, що повсякчас виникали за недосконалої й обмеженої 5-бальної системи, вчителі намагалися ство-ренням власних систем доповнення кількісних критеріїв якісними, інди-відуалізованими, варіативними і гнучкими, використання яких давало змогу значно розширити арсенал засобів впливу на дитину. Проте створення такої системи кожним учителем часто тривало кілька років.
Тому так важливо було ще в процесі навчання у вищому педагогічно-му закладі усвідомити можливі труднощі, сформувати свій підхід до виведення кожної оцінки як до особливої, багатоаспектної проблеми, тренуватись в об'єктивному оцінюванні. Адже непідготовлений до цьо-го вчитель або сам постійно відчував незадоволення, або викликав у дітей образу своєю непослідовністю й несправедливістю.
Нині ситуація оцінювання навчальних досягнень школярів принци-пово змінилася.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Види контролю у педагогічній діяльності

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок