Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> реферат: Звільнення від подальшого відбування покарання засудженого, що захворів важким психічним розладом

Звільнення від подальшого відбування покарання засудженого, що захворів важким психічним розладом / сторінка 2

Назва:
Звільнення від подальшого відбування покарання засудженого, що захворів важким психічним розладом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,54 KB
Завантажень:
360
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 

Для звільнення від відбування від покарання внаслідок психічного розладу досить установити сам факт захворювання, що підпадає під три вищезгаданих ознаки. Не повинні прийматися в розрахунок вага зробленого злочину, особистість засудженого, його поводження під час відбування покарання й інших обставин, які можуть ураховуватися при рішенні про звільнення від покарання через «іншу важку хворобу» (ч. 2 ст. 81 КК).
Звільнення від відбування покарання через хворобу складається із двох етапів - досудебного й судового.
На досудебном етапі психічний розлад установлюється за допомогою психіатричного огляду засудженого. Порядок проведення огляду встановлений діючої на території Російської Федерації Наказом МВС СРСР від 30 жовтня 1987 р. № 213 «Про порядок подання засуджених до звільнення від покарання через хворобу» (Додаток 2 до Наказу)*.
* Наказ регламентує питання подання до звільнення від покарання не тільки внаслідок психічних, але й важких соматичних захворювань («іншої важкої хвороби» - по термінології ст. 81 КК).
Названий документ установив двоступінчасту систему огляду й прийняття медичних рішень. Спочатку виробляється комісійний психіатричний огляд засудженого в стаціонарних умовах психіатричної лікарні (відділення) місць позбавлення волі. По його результатах складається Акт психіатричного огляду засудженого. Потім «матеріали на психічно хворих» (п. 3 Додатки 2) розглядаються «спеціальною медичною комісією» органів внутрішніх справ. У її складі (в отличае від комісії, проведшей стаціонарний огляд) не всі лікарі є психіатрами. Проте саме спеціальна медична комісія приймає остаточне лікарське рішення.
Психіатричний огляд засуджених не є судово-психіатричною експертизою (експертизою в процесуальному змісті). Воно проводиться на тім етапі, коли порядок відбування покарання регулюється Кримінально-виконавчим кодексом, а не УПК. Тому норми УПК, що регламентують виробництво експертиз, на психіатричні огляди засуджених не поширюються.
В особливо складних випадках по клопотанню начальника виправної установи стаціонарний психіатричний огляд засудженого може бути проведено психіатрами стаціонарних судово-психіатричних експертних відділень для осіб, що втримуються під стражів, або співробітниками ГНЦ соціальної й судової психіатрії ім. В.П. Сербського. Це припустимо за умови: 1) психіатри пенітенціарної системи не змогли дати висновок щодо характеру наявного в засудженого психічного розладу; 2) керівник судово-психіатричної експертної установи, куди звернувся із клопотанням начальник виправної установи, згодний на проведення психіатричного огляду засудженого. На час огляду засуджений міститься в стаціонар судово-психіатричної експертної установи. Він направляється туди силами й засобами органів внутрішніх справ. Співробітники експертних установ проводять огляд також за правилами, установленим Наказом МВС СРСР від 30 жовтня 1987 р. № 213, і становлять акт психіатричного огляду засудженого (а не експертний висновок).
Додаток 1 до Наказу МВС СРСР від 30 жовтня 1987 р. № 213 містить Перелік захворювань, що є підставою для подання засуджених до звільнення від відбування покарання. Він покликаний наповнити загальні критерії захворювань, передбачені ст. 81 КК, конкретним клінічним змістом. У переліку фігурують, зокрема, шизофренічні психози (безперервні й приступообразно прогредиентные форми з несприятливим плином); різні форми слабоумства (атеросклеротическое, епілептичне, пресенильная (стареча) деменція та ін.); затяжні реактивні психози із прогредиентным плином, що приймають характер хронічного психічного захворювання; і інші.
У зв'язку із цим при характеристиці захворювань засуджених Наказ МВС СРСР № 213 використає таку кваліфікацію, як «захворювання, передбачені переліком» (тобто зумовлюючу необхідність звільнення від покарання) і «захворювання, не передбачені переліком» (не перешкоджаючому подальшому відбуванню покарання).
При виявленні в засудженого захворювання, віднесеного до першої категорії, начальник виправної установи направляє в суд «Акт психіатричного огляду засудженого», висновок спеціальної медичної комісії й інші матеріали.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Звільнення від подальшого відбування покарання засудженого, що захворів важким психічним розладом

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок