Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Індивідуальна психологія А. Адлера

Індивідуальна психологія А. Адлера

Назва:
Індивідуальна психологія А. Адлера
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,71 KB
Завантажень:
412
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Індивідуальна психологія А. Адлера
Альфред Адлер народився у Відні, 1870 року, третім з шести дітей. Як і 3. Фройд, А. Адлер був сином еврея-торговця, шо належав до середнього класу суспільства.
У початкових класах він вчився досить посередньо, не встигав з математики і навіть був залишений на другий рік. Вчитель порадив батькові забрати Альфреда зі школи і віддати у шевці. Проте батько зміг вплинути на сина таким чином, що той пізніше стає найкращим учнем у класі з математики.
У 18 років вступив до Віденського університету на медичний факультет. У студентські роки Адлер захопився політикою, а зокрема соціалізмом, брав участь у багатьох політичних зібраннях. На одному з таких зібрань він зустрів свою майбутню дружину, Раїсу Епштейн, студентку з Росії, яка також навчалась у Віденському Університеті. В 1897 році вони одружились.
Медичну ступінь він отримав у 1895 році: Спочатку працював офтальмологом, пізніше, після закінчення практики з загальної медицини, став психіатром. З 1902 по 1911 рік був активним учасником гуртка 3. Фройда. Проте, досить скоро він став розвивати ідеї, несумісні з позицією Фройда. В 1911 він виходить з Віденського гуртка, де займав почесне звання президента. Одночасно з гуртка вийшли 9 з 23 членів, з якими А, Адлер організував новий гурток — Товариство вільного психоаналізу. В 1912 році гурток був перейменований на Товариство індивідуальної психології,
З приходом до влади Гітлера Адлер розумів, що якщо психологія десь виживе, то лише в Америці. В 1935 році він оселився у Нью-Йорку, де обійняв посаду практикуючого професора медичної психології в медичному коледжі в Лонг Айленді. (тепер південний медичний центр при державному університеті штату Нью-Йорк). Одночасно вчений і; продовжував свою психіатричну практику. Двоє з його чотирьох дітей: Курт і Олександра стали психіатрами. Він був невтомним лектором, користувався великою популярністю серед слухачів. В 1937 році під час лекційного турне по Європі з Адлером стався серцевий напад і він несподівано помер в шотландському містечку Абердині.
За час наукової діяльності написав близько 300 книг і статей. Найкращим вступом у його теорію особистості є його "Практика и теория индивидуальной психологии" (1927 а). Серед інших його робіт, які стали доступними завдяки перекладу на англійську мову, виділяють: "Невротическая конституция" (1917а) ; "Ісследование физической неполноценности и ее психической компенсации"(1917в); "Постижение человечекой природы" (1927в); "Наука жизни" (1929); "Образ жизни"(1930); "Смьісл жизни" (1931); "Социальньїй интерес" (1939).
Ідеї Адлера мають великий вплив на сучасні дослідження у клінічній та індивідуальній психології. Акцент, поставлений в його теорії на соціальному інтересі, як на суттєвому критерії психічного здоров'я, сприяв появі концепції ціннісних орієнтацій у психотерапії. Його увага до усвідомлених раціональних процесів стимулювала появу егопсихології Е.Еріксона. Вплив його концепції суттєвої ролі соціальних сил у розвитку особистості можна знайти у більш пізніх творах Еріха Фромма, Карен Хорні, Гаррі Стека Саллівена, у всіх, хто не погоджувався з Фройдом щодо впливу соціального фактору на розвиток особистості. Його позиція щодо вольових та творчих аспектів особистості мала значний вплив (прямий і непрямий) на таких видатних психологів як Гордон Олпорт, Абрахам Маслоу, Ролло Мей, Віктор Франкл, Альберт Елліс.
Основні тези індивідуальної психології.
Хоча Адлера досить часто представляють як такого, що повстав проти свого вчителя, проте уважне вивчення його творів свідчить, що вони були колегами, і ні в якому разі не слід сприймати Адлера як "неофрейдиста".
Обговорення основних концепцій Адлера свідчить, що більшість його положень з індивідуальної психології розвивались як антитези теорії Фройда:
Індивід як єдине і самоузгоджене ціле.
Згідно з Адлером, людина є цілісним самоузгодженим організмом. Звідси його назва — "індивідуальна психологія" (індивід з лат. означає неподільний). Виходив з того, що жодний прояв життєвої активності не можна розглядати в ізоляції, а лише у співвідношенні з особистістю в цілому.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Індивідуальна психологія А. Адлера

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок