Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Наш національний характер

Загрузка...

Наш національний характер

Назва:
Наш національний характер
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,57 KB
Завантажень:
486
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат з психології
Наш національний характер


Національний характер - це «дух» народу, найглибші його про-яви, які об'єднують людей окремої нації. Він виникає історично, внаслідок певних етапів, які-проходить окрема маса людей, і впливів, яких вона зазнає.
Головні причини формування національного характеру, або ментальності, географічне положення країни, історичні обставини, суспільні умови, культура та власне особливості психології цього народу. Найяс-кравішими представниками вітчизняного світобачення, на думку вче-них, були Г. Сковорода, Т. Шевченко та М. Гоголь. Саме в їхній твор-чості ми знайдемо найглибше його розуміння.
Україна розташована на надзвичайно плодючій землі, тому кожна ук-раїнська сім'я могла повністю забезпечити себе і селитись окремо. Від землі залежала людська доля, тому зв'язок із землею посилювався як запорука щастя. Українець розумів землю як святу матір, бо з-неї створе-но людину, вона освячена кров'ю предків та захисників. Для нації хлібо-робів земля була годувальницею; бити її без потреби вважалося таким же страшним гріхом, як бити матір. Найурочистішою клятвою вважалося з'їдання грудочки землі — форма причастя до найбільшого скарбу. Радію-чи роботі на землі, українець прагнув близькості до природи більше за спілкування з людьми. Великі простори його землі виховували у ньому поклоніння життю, сонцю, землі. Маючи природу як основний шлях пізнан-ня Бога, людина ототожнювала її із Творцем. Такий Бог об'єднував собою небо й землю, а отож, і Всесвіт із народом та окремою людиною.
Українець — індивідуаліст; більше за все він цінував свободу окре-мої людини, і перш за все свободу самого себе. Тому не засновував міст та й узагалі цінував рівність, і демократію аж до крайнощів: стихій-ності (вибори в Запорозькій Січі) та анархії, - навіть вузького егоїзму.
Зовнішня політика України тривалий час зводилася до вибору «із ким бути»: із Туреччиною, Литвою, Росією, Австро-Угорщиною чи Польщею. Життя серед прекрасної природи і постійна загроза — усе це втратити виховували любов до життя,, напруженість його кожного моменту (як ка-зали козаки, закликаючи до повстання: «смерті все одно не уникнути, то яка різниця, від чого помирати — від старості, шаблі чи від палі»).
Очевидно, що сім'я та, ширше, рід — головна суспільна одиниця українця. Правителі мінялися кожен день, сьогоднішня влада карає на горло прихильників учорашньої, і українець охоче ділив увесь світ на «своїх» і «чужих». У політиці від мене однаково не залежить нічого, а в господарстві я все роблю сам. Цікаво, що ідеалом хліборобів був не батько-мисливець та воїн, а мати-берегиня, тому саме мати була цент-ром багатьох сімей.
Індивідуаліст-українець і взаємини з оточенням теж налагоджувати особисто; про це зазначає козацьке побратимство. Я відповідаю за самого себе, сім'ю і за друга, але не більше.
Українець сприймав світ не розумом, а серцем. Почуття, інтуїція для нього важливіші за докази. Він не обмірковує, а переживає життя тому в українських піснях стільки ліризму, ніжності, суму. Прагнучи до власного щастя, українці створюють прекрасні зразки любовної лірики. На прикладі фольклору ми бачимо, що на відміну від більшості держав кохання було чи не головним чинником у виборі супутника життя.
Який же висновок зробимо ми, дослідивши наш національний характер? По-перше, особливий характер українців — реальність. Він відрізняється від характерів усіх сусідніх народів. По-друге, наш характер — не кращий і не гірший за інших. Він просто існує й має свої недоліки й переваги. Знати його, досліджувати, поважати й працювати над посиленням сильних якостей і подоланням недоліків — ось справа, гідна сучасного українця.
Спадщина
За тобою завше будуть мандрувати
Очі материнські і білява хата.
В. Симоненко
Ми — молоде покоління нової держави України, якій тільки-но виповнилося десять років. Вона ще така молода! А її історія? її досвід?
Що залишили нам попередні покоління, що залишають ті, що жи-вуть нині, що залишимо по собі для майбутнього ми?
Вважаю, що найголовніше, що залишили нам наші предки — це велике прагнення волі.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Наш національний характер

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок