Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> реферат: Деякі проблеми гуманізації вищої технічної школи

Деякі проблеми гуманізації вищої технічної школи / сторінка 2

Назва:
Деякі проблеми гуманізації вищої технічної школи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,09 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Мотивація – це не те утворення, яке неможливо змінювати. Тобто: якщо мотиваційні чинники суб’єкта навчання не сприяють його якості, то слід допомогти формуванню таких, які б цю проблему вирішували. Така допомога, як на наш розсуд, буде успішною, коли найповніше використовуватиметься потенціал гуманістичного підходу в освіті, що забезпечить „необхідне могутнє реформаційне зрушення, відновлення життєвих цінностей.., джерелом яких є віра у своє вище покликання, можливість здійснення в цьому світі свого ідеалу...” [11, с. 130]. На нашу думку, уваги аналізові цього аспекту завдань гуманізації освіти приділяється ще недостатньо.
Сутнісний зміст
Здійснюється спроба: а) соціально-психологічного аналізу сформованості ціннісних орієнтацій сучасної студентської молоді; б) дослідження відповідних мотиваційних утворень щодо навчання та отримання молоддю вищої технічної освіти; в) з’ясування ймовірних гуманістичних шляхів формування у майбутнього фахівця психології життєтворчості, прагнення до повноти творчої реалізації і відповідного підвищення ефективності його професійної підготовки.
Об’єкт дослідження: гуманістичне перетворення вищої технічної освіти.
Предмет дослідження: сформованість навчальної мотивації сучасного студентства та можливі гуманістичні, особистісно орієнтовані засади його продуктивного коригування в процесі отримання вищої технічної освіти.
Доведено, що система цінностей, яка визначає світогляд людей, може сприяти процесові розвитку, а може стати й деструктивним чинником у вирішенні завдань, які постають перед суспільством.
Ще під час навчання у загальноосвітній школі молодь проходить перший етап самовизначення щодо реалізації особистісного потенціалу та відповідних життєвих планів, ціннісних орієнтацій, пов’язаних з уявленнями про матеріальні й духовні цінності, та шляхів їх реалізації (освіта, праця тощо). Як засвідчують дослідження, у сучасних юнаків і дівчат формується досить прагматичний світогляд – він суттєво відрізняється від „еталонного” світогляду попередніх поколінь українців. Світогляд нинішньої молоді характеризується зростанням значущості індивідуальних цінностей та успіху, особливого значення набуває споживання. Економічна ідентичність молодих громадян як споживачів перевершує громадянську і людську ідентичність [9, с. 16 – 17], а принцип майнової диференціації сприймається як найсправедливіший [12, 7 – 8].
До означених проблем належить і проблема заробітку: для сучасної молоді вона стала найзлободеннішою. Виявилося, що саме вона є предметом повсякденного обговорення в молодіжному середовищі і має найвищий показник – 71 % [1, с. 44]. В цілому в Україні у ціннісних орієнтаціях молоді, як детермінанти подальшого розвитку, за рейтингом виокремлюються такі: можливість вигідно презентувати себе (40 %); високий рівень матеріальної забезпеченості (39 %); соціальний статус батьків (29 %); можливість та вміння красиво відпочивати (28 %); розмір заробітної платні (27 %); рівень та якість освіти (22 %); цікаві захоплення, хобі (20 %) [13, с. 54].
В останні роки найбільш слабко вираженим виявився морально-етичний компонент. Значній частині суспільства притаманна соціальна аномія в проявах скептичного ставлення до життєвих цінностей інших та держави в цілому. Більше 40 % молодих людей не пишаються своїм громадянством, 30 % не відчувають відповідальності за долю України і при нагоді можуть виїхати за кордон, чверть вагається з відповіддю [1, с. 40 – 43].
Причини цих явищ досліджує багато науковців (зокрема, [20]). Вказується, що з власної життєвої практики молоде покоління зрозуміло, що чим освіченіша людина, тим вона конкурентоспроможніша на ринку праці, а прибутки безпосередньо залежать від освітнього рівня [7, с. 32].
В межах окресленої проблеми розглянемо лиш окремі аспекти, які, на нашу думку, суттєво визначають ситуацію у вищій технічній школі, бо саме тут вона враховується недостатньо.
Проведене нами дослідження [19; 20; 21] щодо сформованості життєвих орієнтацій старших школярів, їхнього ставлення до вищої освіти та бажання її отримати свідчить, що 70 % старшокласників прагнуть у майбутньому стати студентами (50 % – студентами ВНЗ технічного профілю).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Деякі проблеми гуманізації вищої технічної школи

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок